A hüvelykujjad és a kisujjad elárulja, ha túl sokat mobilozol!
Hirdetés
Hirdetés
itt vannak az új betegségek, melyek nagyszüleim, szüleim idejében még csak mutatóban sem voltak: az SMS-nyak, a mobil-hüvelykujj, a szelfi-könyök. Ez utóbbi egyébként a teniszkönyököt váltja?
*Telefonnyak*
/Manapság a nap jelentős részében a mobil képernyőjét bámuljuk, amihez a fejet kissé előre döntjük\./
Hirdetés
A fej előredöntése plusz terhet ró a nyakcsigolyákra: 15 fokos előredöntés már 12 kiló plusz súlyt jelent, de 60 fokos előredöntés már 27 kiló plusz súlyt. Ennek hatására egészségtelen háti görbület (púp) alakul ki, amelyet szakemberek telefonnyaknak neveznek.
Hirdetés
A telefonnyak gyakran idéz elő fej-, nyak-, váll- és hátfájást, hosszú távon nyaki sérv kialakulásához vezethet.
Így előzheted meg: tartsd a mobilt szemmagasságban, ágyon ülve és fekve ne mobilozz, mindennap végezz nyaktornát.
A fiatalok egyre inkább okostelefon függők. Naponta több órán át böngészik a telefonjukat. Nyomkodják, mint a zombik. A pszichés függőség mellett a tudósok kimutatták a káros hatásukat a nyakízületekre és a vállízületekre is.
Hirdetés
Sajnos nem vicc, hogy egy gyereknek az orvos azt a diagnózist állítja fel, hogy SMS-nyak. Fáj a nyaka, deformálódik a gerince. Meg a könyöke a sok szelfizéstől, ha sokat fényképezi saját magát. Begyullad a könyék, mert keményen dolgoznak a kézben lévő izmok. Természetellenes a test számára ez a tartás. És már meg is van a baj… Meg a kéz betegségei, a mobil-hüvelykujj a sok sms írásától, az okostelefon-kisujj, a telefon tartása miatt.
Okosvilágban megjelent az Instagram-száj is. Olyan ronda csücsörítés. Kacsacsőrre emlékeztető. Még senki nem mondta ezeknek a fiatal lányoknak, hogy nem mindenkinek áll jól?
A legszomorúbb történet a Skype-családoké. A szomszédasszonyom mondta, hogy mi olyan sokat dolgozunk itt azért, hogy ilyen szegények legyünk... Legalább a gyerekei jól vannak Angliában. Csak az unokáit nem tudja Skype-on megölelni…
A nomofóbia az angol „No-Mobile-Phobia” kifejezésből származik, az elnevezés az attól való rettegést takarja, hogy mobiltelefon nélkül marad valaki. Kutatások szerint a mobiltelefont használók 53 százaléka szorong, ha nincs náluk a mobiljuk, extrém esetben ez a helyzet akár pánikrohamot is kiválthat. A készülékhez való kényszeres ragaszkodók rendszeresen ellenőrzik a mobiljukat, napjában akár 34-szer is.
Hirdetés
Így előzheted meg: tanulmányok szerint a tünetek csökkenthetők, ha a közösségi oldalakat naponta 10 percnél tovább nem használod.
*Szelfitisz*
Ha nem tudod megállni, hogy szelfiket készíts, és azokat posztold a közösségi oldaladon, akkor szelfitiszben szenvedsz. A kényszeres szelfizés létező mentális probléma, aminek hátterében sokszor az önbizalom hiánya áll. A betegség akkor áll fenn, ha valaki naponta legalább 6 szelfit készít és oszt meg magáról. Az önarckép készítése akár végzetes is lehet – egyre többen veszítik életüket azért, mert egy szelfi kedvéért elképesztő kockázatokat vállalnak
Hirdetés
2020. november 23. (hétfő), 17:48
Segítsd a munkánkat egy Facebook megosztással! Megosztáshoz kattints az alábbi gombra: