Ha te is így fogyasztanád a céklát nem lennének méreganyagok a májadban és egészségügyi problémákkal sem lenne gondod!.
Ha a májunk nem működik jól, akkor nem tudja kiszűrni a méreganyagokat, és idővel különböző betegségekkel kell szembesülnünk.
Nagyon sok magnéziumot, kalciumot, vasat, káliumot, C-vitamint, foszfort, mangánt, beta-karotint, és B-vitamint tartalmaz. A cékla erős májvédő hatással rendelkezik, és serkenti a májműködést.
Ha rendszeresen fogyasztunk célkalevet, akkor nagy mértékben lassíthatjuk a krónikus májbetegségek előrehaladását.
1.Mossuk meg a céklát, és a sárgarépát alaposan, majd hámozzuk meg.
2.Ha sikerült biozöldségeket beszereznünk, akkor nem muszáj meghámozzuk, főleg, ha frissek.
3.Vágjuk kisebb darabokra, majd tegyük gyümölcscentrifugába. A végén adjuk hozzá a citrom levét, és még egy kevés vizet is adhatunk hozzá, ha nem lett elég leves.
Minden nap fogyasszunk el egy adagot, és azután egészen biztosan nem kell aggódnunk a májunk egészségéért írja a tudasfaja.com.
A magas vérnyomással küzdőknek kifejezetten ajánlott a céklalé rendszeres fogyasztása, ugyanis képes annak csökkentésére. Egy amerikai kísérlet arra az eredményre jutott, hogy azoknak, akik naponta 2,5 dl céklalevet megisznak, átlagosan 10 Hgmm-el csökken a vérnyomása. A cékla ugyanis nitrátot tartalmaz, ami az emberi szervezetben nitritté, ezt követően pedig nitrogén-monoxiddá alakul, ami tágítja az ereket, ezáltal pedig csökkenti a vérnyomást és javítja a keringést.
A vérnyomás kiegyensúlyozása mellett a cékla hatással van a szívre is. A benne található kálium szabályozza a szív működését, a hiánya emiatt gyakori szédülést és szívritmuszavart okoz. Napi 1-2 dl céklalé segít, hogy a szív képes legyen a megfelelő összehúzódásokra, ezáltal elegendő vért tudjon pumpálni a szöveteknek.
A cékla hatásai között tartják számon a jobb állóképességet és teljesítményt. Férfi kerékpárosokkal végzett kutatásban a teljes értékű céklalé fogyasztása után 3%-kal javultak a sportolók eredményei. Ezt szintén a céklában található nitrát eredményezte, hiszen a keringés javulásával a sejtek oxigénellátása is jobb. Bár az ízén nem feltétlenül érződik, a céklának magas a cukortartalma, ami könnyen hasznosítható, ezáltal gyors energiaforrásként szolgál a szervezetnek.
A céklafogyasztást nem véletlenül javasolják vashiány kezelésére: könnyen felszívódó vas- és folsavtartalma mellett serkenti a vérképződést azáltal, hogy segíti a vörösvértestek regenerálódását és szaporodását.
Korábban már írtunk róla, hogy az immunerősítés és téli fáradtság leküzdésében is fontos szerepe van a céklának.
A cékla hatásai közül semmiképpen sem szabad kihagyni, hogy a cékla vöröses színét adó betacianin pigmentek hatékonyak a rák bizonyos fajtáinak (máj-, a vastagbél és a bőrrák) megelőzésében, illetve a kemoterápián átesett betegek eredményei is látványosan javultak intenzív céklafogyasztást követően.
Ez a gumós növény igazi vitaminbombának számít: nagy mennyiségben található benne C-vitamin, folát, emellett ahogy említettük, sok kálium van benne, illetve olyan ásványi anyagok forrása, mint a kalcium, vas, magnézium, mangán, foszfor, nátrium, cink, réz és szelén.
A cékla rosttartalma sem elhanyagolható, sőt, kiemelkedően magas. Ezáltal támogatja az emésztőrendszer megfelelő működését, valamint hozzájárul a teltségérzethez. A cékla betaint tartalmaz, ami a zsírok lebontását serkenti. A céklalé fogyasztása a fogyókúra részeként ebből adódóan segíthet elérni az áhított eredményt, és megszabadulni a nem kívánt kilóktól.
A cékla a máj megtisztításában is szerepet játszik, amely a különböző májbetegségek esetén előnyös, de ez a szerv végzi a test méregtelenítését is, így hatékony működése mindenki számára nélkülözhetetlen.
Ismerd meg a cékla hatásait az egészségre, és fogyaszd ezt a sokoldalú zöldséget az év minden szakában nyersen, megfőzve, vagy válaszd céklalé formájában a DÉR Juice frissen préselt gyümölcsleveinek kínálatából!
2021. november 27. (szombat), 08:42
Oldalunk a tájékozódásodat segíti, de konkrét orvosi kérdésekkel, panaszoddal fordulj kezelőorvosodhoz!