Tudományosan bizonyított: az édesgyökér képes helyrehozni a májkárosodást!
Hirdetés
Hirdetés
Az igazi édesgyökér (Licorice) vagy népies nevén édesfa, cukorkoró Ázsia, Törökország és Görögország területein őshonos.
/Az édesgyökeret legtöbb esetben a diétázók használják étrend\-kiegészítő gyanánt, viszont édes íze miatt ízesítésre is alkalmas\./
Hirdetés
A gyökérben található glycyrrhizin nevezetű édesítő anyag 50-szer édesebb a közönséges cukornál.
Orvosok és tudósok már jó pár éve kutatják eme növény a szervezetre gyakorolt jótékony hatásait, és végre kiderítették, hogy nagyszerűen kezeli az alkohol, vagy egyéb okozta májkárosodást.
Az édesgyökér megállítja a károsodási folyamatokat
Mikor alkoholt fogyasztunk, a máj olyan enzimeket termel, amelyek segítenek rendbe hozni a szesz által a szervezetben okozott károkat.
Hirdetés
Ha ritkán fogyasztunk és kis mennyiségben alkoholt, akkor ezek az enzimek probléma nélkül végzik a feladatukat, viszont ha túlzásokba esünk, akkor a máj még több ilyen enzimet kell termeljen, ami már károsítja azt. A kutatók rájöttek, hogy ezt a fajta károsodást az édesgyökér képes megállítani, tehát ha rendszeresen fogyasztunk alkoholt nagy mennyiségben, akkor ajánlott az édesgyökér hatóanyagát is alkalmazni.
Az édesgyökér helyreállítja és támogatja a máj enzimháztartását
Egy négy hetes rágcsálókon végzett kutatás során kimutatták, hogy alkohollal rendszeresen ellátott egerek máját az édesgyökér hatóanyagai megóvták a gyulladásoktól és a zsírlerakódástól.
Hirdetés
A Michigani Egyetem professzorai ugyanakkor azt is kimutatták, hogy az édesgyökérben található flavonoidok gyógyítják az emésztőrendszer sejtjeit és megölik a Helicobacter nevezetű baktériumokat, melyek gyakran felelősek az emésztőrendszerben fellépő gyulladásokért.
Fontos kihangsúlyozni, hogy nem csak a megelőzésben van szerepe, hanem az édesgyökér képes a már rongálódott májat is valamilyen mértékig helyrehozni.
Hirdetés
De az édesgyökér jótékony hatásai még korántsem merülnek itt ki, hiszen kiváló:
1. Bőrkezelésekre
Antibakteriális hatásának köszönhetően, helyileg alkalmazva, felveszi a harcot az ekcémával. Csökkenti a bőrpirosságot, viszketést. A szájban letelepedett baktériumokat is elpusztítja.
2. Gyomorégésre
A gyomorégés elleni gyógyszerek szinte mindegyike tartalmazza az édesgyökér hatóanyagait.
3. Köhögésre és torokfájdalmakra
4. Testhőmérsékleti ingadozások
Főleg a menopauzával küzdő nőknél jellemző, hogy egyik pillanatról a másikra melegség önti el a testüket.
Hirdetés
Ezt segít korrigálni az édesgyökér.
Az édesgyökeret külső és belső használatra is egyaránt alkalmazhatjuk, kis mennyiségben. Viszont ha huzamosabb ideig óhajtjuk használni, ajánlatos szakemberrel konzultálni, nehogy egyéni mellékhatást váltson ki.
2018. február 24. (szombat), 16:49
Segítsd a munkánkat egy Facebook megosztással! Megosztáshoz kattints az alábbi gombra: