10 dolog, ami megváltozik miután elveszted az egyik szülődet..

Hirdetés
10 dolog, ami megváltozik miután elveszted az egyik szülődet..
Hirdetés

Gyakran nem vesszük észre, hogy szüleink milyen nagyszerű emberek, minden gyengeségükkel együtt, aztán már túl késő. /Felnövünk, és úgy gondolunk rájuk, mint érthetetlenül bölcs, kedves és sebezhetetlen lényekre… de felnövünk, távol kerülünk tőlük és elfelejtjük, hogy nem örökkévalók ők sem\./

Hirdetés
Ők is öregszenek.

És látjuk, hogy a hajdani szuperhősink valahogy csendben idős emberekké válnak, akiket alig ismerünk fel. Szinte nem is hasonlítanak azokhoz a fiatal és egészséges emberekhez, akik gyermekkorunkban voltak. És… fájdalom és félek beismerni, hogy egy nap nem lesznek már velünk.

Hidd el, miután elmentek egy másik világba, sok olyan szó fog a fejedben kavarogni, amit nem mondtál a szüleidnek, amikor még éltek… és ezt mindig bánni fogod.

Hirdetés

Ebben a cikkben 10 olyan dolgot gyűjtöttünk össze, amelyekkel akkor találkozol majd, amikor már a szüleid nem lesznek veled. Reméljük, hogy az élet leckéinek elolvasásával és megtanulásával már most jobbá tehetjük az életedet. Ne várd meg, amíg az élet maga adja fel a leckét…

1. Vegyük észre a család fontosságát.

Végül is senki más nem szeret téged annyira és teljes szívvel, mint ők. Ne feledd, még akkor is, ha megróttak téged valamiért, és szörnyen veszekedtek, elfordultak-e valaha is tőled? Nem.

De te megvetően összevontad a szemöldököd és elfordultál, amikor azt mondták: „Csak jót akarunk neked.

Hirdetés
” Meggyőződésed volt, hogy manipulálni akartak egyes céljaikért. Most tudjuk, hogy az őszinték ők voltak.

2. Neked nagyon nehéz legyőzni ezt a veszteséget.

Minden alkalommal, amikor megbetegszel, keserűen fogsz visszaemlékezni, hogy édesanyád vagy édesapád soha nem hoz már egy plusz takarót, főz egy forró húslevest és nem csókol meg mielőtt elalszol… Bár az életben továbbra is csak erre vágyunk.

3. Nagyon sajnálni fogod majd, hogy nem látják az unokáikat.

Családi fotók, amelyeket soha nem készíthetsz el, ünnepek, amelyeket nem tölthettek el együtt. Egy egész élet lesz előtted, ahol annyit lehettetek volna együtt.

Hirdetés
Lehettetek volna, de nem tettétek.

4. Nem hallgathatod nyugodtan, hogy valaki panaszkodik a szüleikért.

Bármit megadnál, ha újra meghallhatnád édesanyád hangját a telefonon, akkor is, ha több órán át vitatkozik veled.

5. A veszteség fájdalma soha nem tűnik el teljesen.

Légy felkészülve arra, hogy néha annyira sírsz, mint amikor elvesztetted őket. Igen, az idő múlásával ez a fájdalom enyhülni fog, és a háttérbe fog szorulni… de soha nem tűnik el teljesen.

6. Féltékeny leszel azokra, akiknek a szülei még élnek.

Féltékeny leszel azokra, akik az ünnepek közeledtével munkahelyi szabadságot vesznek ki, hogy ezt a család körében töltsék el.

Hirdetés
Gondolatban átkozol mindenkit, aki azt panaszolja, hogy „köteles” időt tölteni a szüleivel.

7. Az ünnepek sokkal magányosabbak lesznek.

Még ha férjed/feleséged melletted is van, vagy akár gyermekeitek is, a karácsony, az újév és minden más ünnep most üresnek és magányosnak tűnik számodra.

8. Sok titkot fogsz megtudni.

Minden bizonnyal megtanulsz valamit a szüleid életéből, amelyek miatt kellemetlenül fogod érezni magad. Meg fogod érteni, hogy azon a tényen kívül, hogy szüleid voltak, ők voltak a legegyszerűbb emberek.

Hirdetés
Nem fogod tudni, hogyan kell kezelni ezt, mert nem beszélhetsz velük többé.

9. Felhívnád őket, ha történik valami.

Időről időre azon kapod magad, hogy fájdalmasan ismerős számot fogsz hívni, amely soha többé nem válaszol.

10. Meg fogod érteni, mennyire szerettek téged.

Ez a legnagyobb fájdalom a szeretteink elvesztése miatt. Akkor értjük meg igazán, mennyire szerettek minket, amikor már nincsenek velünk.

Ha valaki elveszíti szüleit (és előbb vagy utóbb ez megtörténik, függetlenül attól, hogy mennyire másképpen szeretnénk), akkor megértjük, milyen érzés vágyakozni utánuk minden nap. És bár lehet, hogy már nem lesznek mellettünk, de a szívünkben fognak élni életünk utolsó napjáig.

Hirdetés

Elkezdjük értékelni azokat az órákat és perceket, amelyeket saját gyermekeinkkel töltünk, és reméljük, hogy a közös emlékek megnyugtathatják majd őket, amikor végül ugyanabba a helyzetbe kerülnek, mint mi.

Tegnap Balatonalmádiban voltunk, rendeltem egy harcsát a büfében, a KONYHÁBÓL EZ A PÁRBESZÉD HALLATSZOTT KI, BÁR AZT HITTÉK NEM HALLOM…..Tovább olvasom a cikket! >>>>>>

Balatonon nyaraltunk, ebben a vendégházban!!! A testemet szanaszét csípték az ágyi poloskák!!! Vigyázzatok!!!! Tovább olvasom a cikket! >>>>>>

Nagyon vigyázzatok! BORZALOM, AMI KIDERÜLT!!! Eddig erről senki nem tudott!!!! Nagyon nagyon veszélyes a Balaton Siófoknál! Ezért kellett meghalnia a 18 éves fiúnak. ..... Tovább olvasom a cikket! >>>>>>

2 perce jött a hír! KÁOSZ A Balatonnál! Sok helyen menekülnek a turisták!!Tovább olvasom a cikket! >>>>>>

2020. július 05. (vasárnap), 20:53

Segítsd a munkánkat egy Facebook megosztással! Megosztáshoz kattints az alábbi gombra:

Hirdetés

Ez a cikk kizárólag tájékoztatási célokat szolgál, célja, hogy átfogó képet adjon a közelmúlt eseményeiről, politikai elfogultságtól mentesen. Szerkesztőségünk számára fontos a különböző nézőpontok bemutatása és a tények hűséges közvetítése. Kiemeljük, hogy a cikk nem hordoz politikai célzatot, nem áll egyik vagy másik politikai erő oldalán, és nem nyújt jogi vagy egyéb személyre szabott tanácsokat. Olvasóink saját belátásuk szerint értelmezhetik az itt közölt információkat, és ennek megfelelően semmiféle felelősséget nem vállalunk az esetleges értelmezésekből eredő következményekért.

Hirdetés
Hirdetés

Cikkajánló

Mindenegyben blog
2026. április 30. (csütörtök), 20:53
Hirdetés

Lecsapott a NAV a túlárazott közbeszerzések miatt

Lecsapott a NAV a túlárazott közbeszerzések miatt

Lecsapott a NAV a túlárazott közbeszerzések miatt1. Több mint 1 milliárd forintos kárt okozhattakKomoly ügyet tárt fel...

Hirdetés
Mindenegyben blog
2026. április 30. (csütörtök), 20:03

Visszatért Varga Judit, váratlan dolgot tett

Visszatért Varga Judit, váratlan dolgot tett

Visszatért Varga Judit, váratlan dolgot tett1. Lezárták a Magyar Péterrel kapcsolatos ügyetVarga Judit neve ismét a...

Mindenegyben blog
2026. április 30. (csütörtök), 18:08

1 perce érkezett! Gyászba borult az ország – Szörnyű hírt kaptunk – nagy név távozott közülünk! ????? ? ?????́???́??́?????́?!

1 perce érkezett! Gyászba borult az ország – Szörnyű hírt kaptunk – nagy név távozott közülünk! ????? ? ?????́???́??́?????́?!

Gyász: elhunyt Domján Árpád, korábbi válogatott vízilabdázóÉletének 92. évében elhunyt Domján Árpád, a magyar...

Mindenegyben blog
2026. április 30. (csütörtök), 16:47

Itt a 4 hónapos nyári előrejelzés: ilyen lehet a május, június, július és augusztus időjárása

Itt a 4 hónapos nyári előrejelzés: ilyen lehet a május, június, július és augusztus időjárása

Itt a 4 hónapos nyári előrejelzés: ilyen lehet a május, június, július és augusztus időjárásaEz nagyon kemény fordulat...

Mindenegyben blog
2026. április 30. (csütörtök), 15:49

Karcsika szívét elrabolta Mimi – rózsaszín köd szállt le a Heti Napló szerkesztőségére

Karcsika szívét elrabolta Mimi – rózsaszín köd szállt le a Heti Napló szerkesztőségére

Van az a pillanat, amikor egy hétfői értekezlet hirtelen nem napirendi pontokról, riportötletekről és adásmenetről...

Mindenegyben blog
2026. április 30. (csütörtök), 15:02

MÁJUS 1 UTÁN NE hagyjon nyitva se ablakot, se ajtót, ha elmegy otthonról, vagy kimegy a kertbe!! Mindenképpen zárja kulcsra az ajtót!

MÁJUS 1 UTÁN NE hagyjon nyitva se ablakot, se ajtót, ha elmegy otthonról, vagy kimegy a kertbe!! Mindenképpen zárja kulcsra az ajtót!

Május 1 után NE hagyjon nyitva se ablakot, se ajtót – egy perc is elég, hogy kifosszanak!Ahogy beköszönt a nyár és a...

Mindenegyben blog
2026. április 30. (csütörtök), 12:33

Mi történt? Vizsgálatot indított a hatóság Lázár János ellen

Mi történt? Vizsgálatot indított a hatóság Lázár János ellen

Mi történt? Vizsgálatot indított a hatóság Lázár János ellenA Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság...

Mindenegyben blog
2026. április 30. (csütörtök), 11:34

Szinte észrevétlenül lépték meg!Ezt nem verték nagy dobra! Sulyok Tamás fontos döntéseket nyomott át a kormányváltás előtt

Szinte észrevétlenül lépték meg!Ezt nem verték nagy dobra! Sulyok Tamás fontos döntéseket nyomott át a kormányváltás előtt

Ajjaj! Sulyok Tamás és az NVB is váratlan lépést tett az új Országgyűlés megalakulása előtt1. Hivatalossá vált az új...

Hirdetés
Hirdetés