Bár hihetetlenül hangzik, összesen 14-szer sikerült elvinnie az aktuális főnyereményt Stefan Mandelnek. /A férfi mellett nem a szerencse állt, hanem a számításai\: az 1960\-as években nem volt elég a fizetése, hogy eltartsa a családját, így komoly kutatásokat folytatott a lehetséges variációkról\./
Arra jött rá, hogy csak akkor éri meg belevágni, ha a megnyerhető összeg nagyobb, mint a lehetséges kombinációk száma szorozva a sorsjegy árával. Ez azt jelenti, hogy addig kell várnia, míg a megnyerhető összeg megfelelő lesz, mert így termel majd neki profitot, amivel a szelvényekre költendő pénzt fedezni tudja (ugyanis minden kombinációhoz ki kell tölteni egy szelvényt). A
minden számot eltaláló szelvénnyel pedig kiváltani a főnyereményt, és ezzel megháromszorozni a szelvényekre kiadott összeget.
Az első nagy nyereményét 1960-ban Romániában zsebelte be.
A játékra pénzt az ismerősöktől szerzett: azok kölcsönadtak neki annyit, amennyire szüksége volt.
A férfi az ausztrál lottót tizenkétszer rövidítette meg, ám a cég felfigyelt rá, majd arra kényszerültek, hogy megváltoztassák a játék szabályait. Mandelt a hatóságok ráadásul örökre eltiltották a szerencsejátékoktól az országban, másfél évre pedig börtönbe is küldték.
Ezután az USA-beli virginiai lottón kezdett játszani. Ehhez összesen 7,1 millió kombinációt kellett megtennie, ami azt jelentette, hogy meg kellett várnia, amíg a főnyeremény eléri a 25 millió dollárt, azaz 7 milliárd forintot. Az amerikai hatóságok is felfigyeltek a férfira, ám Mandel nem követett el szabálysértést, így tehetetlenek voltak. Ezután a férfi visszavonult a szerencsejátékoktól, noha azt nem tudni, mennyi pénzt gyűjtött össze végül. Annyi biztos, hogy most a családjával él egy trópusi szigeten.
(Bors)
2019. június 14. (péntek), 09:50
Ez a cikk kizárólag tájékoztatási célokat szolgál, célja, hogy átfogó képet adjon a közelmúlt eseményeiről, politikai elfogultságtól mentesen. Szerkesztőségünk számára fontos a különböző nézőpontok bemutatása és a tények hűséges közvetítése. Kiemeljük, hogy a cikk nem hordoz politikai célzatot, nem áll egyik vagy másik politikai erő oldalán, és nem nyújt jogi vagy egyéb személyre szabott tanácsokat. Olvasóink saját belátásuk szerint értelmezhetik az itt közölt információkat, és ennek megfelelően semmiféle felelősséget nem vállalunk az esetleges értelmezésekből eredő következményekért.