80 éves lett Sas József Jászai Mari-díjas humorista, színész, rendező, író, színházigazgató, érdemes- és kiváló művész
Hirdetés
Hirdetés
Békéscsabán született 1939 január 3-án, eredeti nevén Polacsek József. Rózsahegyi Kálmán színiiskoláját 1957-ben végezte el majd a győri Kisfaludy Színházhoz szerződött. /Tagja volt 1958\-tól a Békés Megyei Jókai Színháznak, 1959\-től a Pécsi Nemzeti Színháznak, 1960\-tól A Magyar Néphadsereg Művészegyüttesének, 1966\-tól pedig a kecskeméti Katona József Színháznak\./
Hirdetés
1973 óta a Mikroszkóp Színpad művésze, melynek 1985 és 2009 között igazgatója is volt. A rádió- és tv-kabarék állandó közreműködője, számtalan nagylemeze jelent meg, több önálló estnek írója, valamint előadója.
Hirdetés
A hírös városban eltöltött éveire így emlékezett vissza: “A Radó, a Radó, a Radó, ezt nyolcszor le kell írni.
Hirdetés
A Lendvai és a Radó az a két igazgató, akikhez én mindenekelőtt kötődöm. Nagyszerű ember volt ősi színházi családdal.Leszerződtetett Kecskemétre, én lettem a városnak a táncos komikusa. El sem kell mondani, mit jelent ez egy vidéki városban, sorra játszottam abszolút főszerepeket a Bóni gróftól a Mágnás Miskáig, a Három gráciáig. Fagyejev Tizenkilencében Moór Mariann volt a partnerem és Latinovics Zoli próbált a színházban.
Dévényi Cecília és Sas JózsefSzirmai Albert: Mágnás Miska(Kecskemét, 1967)
A Mágnás Miskát Csáky Lajos a Petőfi Népében így méltatta: “Valamikor a Szirmai-operett volt a megmentője a mindenkori direktoroknak, mert ha nem ment a színház és valamilyen módon mégiscsak be kellett csalogatni a közönséget, elővették a Mágnás Miskát. A szereplők közül elsősorban Sas Józsefet, Miska lovász alakítóját kell említeni. Sas József sok mindent hozzáadott kellemes, jó tónusú viccelődésben, áradó jókedvben és hangulatos színészi eszközökben Miska alakjához.” A Pethes György rendezte Imádok férjhez menni előadásban nyújtott alakítását a Film Színház Muzsika kritikusa is kiemelte: “Sas József Bill szerepében nem egyszer menti meg a már-már állóvízzé eseménytelenedő színpadon, ami még menthető.
Hirdetés
Kedves, friss ötletekkel lendíti előre az előadás lejárni készülő óraszerkezetét – hát még ha gitárt is adott volna a kezébe a rendező.”
(Forrás: *Katona József Könyvtár *Napkút Évkönyv, 2008 *Színházi képregény – 100 év Kecskeméten)
Ez a cikk kizárólag tájékoztatási célokat szolgál, célja, hogy átfogó képet adjon a közelmúlt eseményeiről, politikai elfogultságtól mentesen. Szerkesztőségünk számára fontos a különböző nézőpontok bemutatása és a tények hűséges közvetítése. Kiemeljük, hogy a cikk nem hordoz politikai célzatot, nem áll egyik vagy másik politikai erő oldalán, és nem nyújt jogi vagy egyéb személyre szabott tanácsokat. Olvasóink saját belátásuk szerint értelmezhetik az itt közölt információkat, és ennek megfelelően semmiféle felelősséget nem vállalunk az esetleges értelmezésekből eredő következményekért.
Harsányi Levente: „Véget ért a kapcsolatom, elhunyt a testvérem, de nem fogok ebbe belesüppedni”Egy felfoghatatlan...
Mindenegyben blog 2025. szeptember 10. (szerda), 15:31
Borzalmas hír jött ma reggelre– tegnap éjszaka örökre lehunyta szemét… Gyászba borult az egész MAGYARORSZÁG!hatalmas név távozott közülünk! Cikk a hozzászólásoknál >>
Meghalt Lendvai Rezső, a mentősök örök bajtársa Elhunyt Lendvai Rezső, a nyugalmazott mentőtiszt, aki közel négy...
Mindenegyben blog 2025. szeptember 10. (szerda), 13:55
?? Hihetetlen, mennyit változott! A sármos filmcsillag, akinek egyetlen mosolya is nők millióit ejtette rabul, ma már szinte teljesen más embernek tűnik ??. ? Te ráismersz? Nézd meg a képeket az első kommentben! ⬇️⬇️⬇️