A magyar konyhában létezik egy egyszerű, de rendkívül egészséges hagyomány: bizonyos, nehezebben emészthető ételekhez savanyúságot fogyasztunk.
A savanyú káposzta is egyike ezen a savanyúságoknak, ráadásul valószínűleg azok legegészségesebbike is egyben! /Hogy pontosítsak, az alábbiakban egészen pontosan az igazi, fermentált savanyú káposzta előnyeiről lesz szó\./
Ez különbözik a simán csak ecetes lében áztatott káposztától, ugyanis a fermentáció során a tejsavbaktériumok a szénhidrátot tejsavvá alakítják, így csökken a PH érték, és ez az élelmiszer éppen ezért a bélflóra szempontjából hasznos baktériumok számára kedvező, a káros bacikra nézve viszont végzetes hatással bír.
Az antioxidánsok segítenek, hogy testünk védekezhessen az oxidatív stresszt okozó szabadgyökök káros hatása ellen, így csökkenti bizonyos betegségek kialakulásának kockázatát, így egyes rákfajtákét is. A C-vitamin erősíti az immunrendszert, továbbá serkenti a kollagén termelését, amely lassítja a bőr és a kötőszövet öregedését, továbbá az erek, porcok, és inak számára is rendkívül fontos.
Ebben az élelmiszerben nagy számban találhatók tejsavbaktériumok, melyek segítik az emésztést, mivel kiszorítják a számunkra káros baktériumokat. Továbbá elősegítik a bélmozgást, ezáltal a tápanyagok hatékony felszívódását, és a megfelelő testsúly megtartását. Így közvetve az immunrendszerünk működésére is rendkívül kedvező hatást gyakorolnak, mivel a belek igen nagy szerepet kapnak az immunrendszerünk megfelelő működésében.
ugyanis a benne található baktériumok segítenek egy olyan hormon termelésében, amely csökkenti az étvágyát. Ezenkívül a káposzta magas rost tartalma miatt jóval tovább érezzük magunkat jóllakottnak. Az emésztésre gyakorolt kedvező hatásai közé tartozik, hogy a fölös zsiradékok nem szívódnak föl, és nem tárolódnak el a zsírszövetekben, hanem az anyagcserével távoznak a szervezetből.
így sokkal kiegyensúlyozottabbá, és motiváltabbá tesz minket. A hangulatunk jobb, rugalmasabban reagálunk a stresszre, és hosszú távon egészségesebbek leszünk lelkileg.
gondolkodásunk így sokkal hatékonyabb és gyorsabb, könnyebben tanulunk meg új dolgokat, és koncentrációnk is javul!
Hasznos volt? Akkor kérlek, hogy oszd meg a cikket, hogy barátaid, ismerőseid is tudjanak erről!
Fentiek információs célt szolgálnak, nem minősülnek orvosi javaslatnak! Betegség esetén fordulj orvoshoz! Jó egészséget kívánunk!
2021. augusztus 21. (szombat), 12:59
Ez a cikk kizárólag tájékoztatási célokat szolgál, célja, hogy átfogó képet adjon a közelmúlt eseményeiről, politikai elfogultságtól mentesen. Szerkesztőségünk számára fontos a különböző nézőpontok bemutatása és a tények hűséges közvetítése. Kiemeljük, hogy a cikk nem hordoz politikai célzatot, nem áll egyik vagy másik politikai erő oldalán, és nem nyújt jogi vagy egyéb személyre szabott tanácsokat. Olvasóink saját belátásuk szerint értelmezhetik az itt közölt információkat, és ennek megfelelően semmiféle felelősséget nem vállalunk az esetleges értelmezésekből eredő következményekért.