Az ország döntő részén borult, párás, ködös idő várható, többfelé lehet sűrű köd, illetve zúzmarás köd. A borult, ködös tájakon hószállingózás, ónos szitálás bárhol előfordulhat.
/A látástávolság helyenként ma már javulhat, nagyobb összefüggő területen elsősorban a Dunántúl északi felében, északnyugaton, illetve a délnyugati területeken alakulhat magasabban\./
A rétegfelhőzet felszakadozása ma nagyobb eséllyel a délnyugati tájakon várható.
A hirtelen kialakuló köd, és a mínusz 1-2 fokos időjárás rendkívüli veszélyt jelent, mivel a pára azonnal az útra fagy, ezáltal nagyon csúszóssá válik. A kanyarokban mindenki a megfelelő sebességet válassza, mert könnyedén kicsúszhat az autó.


Tartós, sűrű ködTartós (> 6 óra) sűrű köd (látástávolság pár száz méter) várható.Bács-Kiskun megyeJelFokEseményLeírás

Tartós, sűrű ködTartós (> 6 óra) sűrű köd (látástávolság pár száz méter) várható.Borsod-Abaúj-Zemplén megyeJelFokEseményLeírás
Tartós, sűrű ködTartós (> 6 óra) sűrű köd (látástávolság pár száz méter) várható.Csongrád megyeJelFokEseményLeírás
Tartós, sűrű ködTartós (> 6 óra) sűrű köd (látástávolság pár száz méter) várható.Fejér megyeJelFokEseményLeírás
Tartós, sűrű ködTartós (> 6 óra) sűrű köd (látástávolság pár száz méter) várható.Hajdú-Bihar megyeJelFokEseményLeírás
Tartós, sűrű ködTartós (> 6 óra) sűrű köd (látástávolság pár száz méter) várható.Heves megyeJelFokEseményLeírás
Tartós, sűrű ködTartós (> 6 óra) sűrű köd (látástávolság pár száz méter) várható.Nógrád megyeJelFokEseményLeírás
Tartós, sűrű ködTartós (> 6 óra) sűrű köd (látástávolság pár száz méter) várható.Somogy megyeJelFokEseményLeírás
Tartós, sűrű ködTartós (> 6 óra) sűrű köd (látástávolság pár száz méter) várható.Szabolcs-Szatmár-Bereg megyeJelFokEseményLeírás
Tartós, sűrű ködTartós (> 6 óra) sűrű köd (látástávolság pár száz méter) várható.Jász-Nagykun-Szolnok megyeJelFokEseményLeírás
Tartós, sűrű ködTartós (> 6 óra) sűrű köd (látástávolság pár száz méter) várható.Tolna megyeJelFokEseményLeírás
Tartós, sűrű ködTartós (> 6 óra) sűrű köd (látástávolság pár száz méter) várható.Veszprém megyeJelFokEseményLeírás
Tartós, sűrű ködTartós (> 6 óra) sűrű köd (látástávolság pár száz méter) várható.Zala megyeJelFokEseményLeírás
Tartós, sűrű ködTartós (> 6 óra) sűrű köd (látástávolság pár száz méter) várható.Ma az ország döntő részén borult, párás, többfelé ködös idő várható zúzmarával. A látástávolság elsősorban az Észak-Dunántúlon növekedhet nagyobb területen, emellett délnyugaton is javulhatnak kisebb körzetekben a látási viszonyok.
Szerdán főleg a Dunántúl nyugati felén, kétharmadán már nagy területen szakadhat fel a rétegfelhőzet, emellett a Dél-Alföldön is javulhatnak - bizonytalan mértékben - a látási viszonyok. Az ország északi, északkeleti harmadán - azon belül is kiemelten az Északi-középhegység tágabb környezetében, valamint a középső területeken - ugyanakkor változatlanul borús idő várható többfelé zúzmarás köddel.
A borult, ködös tájakon hószállingózás, szemcsés hó, ónos szitálás előfordulhat.
2020.01.14. 10:15 Országos Meteorológiai Szolgálat
2020. január 14. (kedd), 15:46
Ez a cikk kizárólag tájékoztatási célokat szolgál, célja, hogy átfogó képet adjon a közelmúlt eseményeiről, politikai elfogultságtól mentesen. Szerkesztőségünk számára fontos a különböző nézőpontok bemutatása és a tények hűséges közvetítése. Kiemeljük, hogy a cikk nem hordoz politikai célzatot, nem áll egyik vagy másik politikai erő oldalán, és nem nyújt jogi vagy egyéb személyre szabott tanácsokat. Olvasóink saját belátásuk szerint értelmezhetik az itt közölt információkat, és ennek megfelelően semmiféle felelősséget nem vállalunk az esetleges értelmezésekből eredő következményekért.