Alig pár órája jött a hír! MA FONTOS DÁTUMOT KÖZÖLTEK!! EDDIG a napig lesznek nyitva az általános iskolák és az óvodák Magyarországon

Hirdetés
Alig pár órája jött a hír! MA FONTOS DÁTUMOT KÖZÖLTEK!! EDDIG a napig lesznek nyitva az általános iskolák és az óvodák Magyarországon
Hirdetés

Hoppá! Most sajnos megvan a dátum is : EKKOR ZÁRJÁK BE AZ ÓVODÁKAT ÉS ISKOLÁKAT Magyarországon?

Három hét múlva várható az általános iskolák bezárása is?

/Nahalka István oktatáskutató szerint, a járványügyi helyzet miatt, körülbelül három hét múlva nálunk is bezárnak majd az általános iskolák\./

Hirdetés
Úgy véli, a magyar oktatási rendszer egyelőre még azért tart ki, mert a pedagógusok és az iskolavezetők hátán fát lehet vágni, sokszor erőn felül is vállalnak feladatokat. Mégis – bár megérti, hogy nehéz a döntés – az osztrákokhoz hasonlóan, most már nekünk is be kellene zárnunk az óvodákat és az iskolákat, még akkor is, ha ennek komoly következményei vannak.
Hirdetés
-ja a hirklikk.hu.

—A távolságtartással kapcsolatosan eddig bevezetett szabályok továbbra is érvényesek, azzal, hogy a 10 000 főnél nagyobb település egyes közterületein a maszkviselés kötelező. A területek kijelölése a polgármester feladata. Sporttevékenység során, valamint a parkokban, illetve zöldterületeken a maszk viselése továbbra sem kötelező.

Minden gyülekezés tilos. Az éttermek vendéget nem fogadhatnak, vendégnek ott csak az étel elvitele céljából lehet tartózkodni. A szállodák turistákat nem fogadhatnak, csak üzleti, gazdasági vagy oktatási célból érkezett vendégeket. Mindennemű rendezvény megtartása tilos, ide értve a kulturális eseményeket valamint a karácsonyi vásárokat.

Hirdetés
A sportmérkőzéseket zárt kapuk mögött kell megtartani. A szabadidős létesítmények használata tilos, beleértve különösen a fitnesztermeket, fedett uszodákat, múzeumokat, könyvtárakat, mozikat és állatkerteket, korcsolyapályákat. A bölcsődék, az óvodák és az általános iskolák a 8. osztályig a megszokott rend szerint nyitva tartanak, a speciális intézményi védelmi intézkedéseket az igazgató határozza meg. A középiskolák és egyetemek digitális munkarendre tértek át. A kormány kihirdette a rendeletet, miszerint a helyhez kötött internet-hozzáférési szolgáltatás harminc napra ingyenesen vehető igénybe a digitális oktatásban résztvevő diákok és pedagógusok számára a köznevelésben és a szakképzésben.
Hirdetés

Az Operatív Törzs jelenleg 390 óvodában (13%) és 70 általános iskolában (2,7%) rendelt el rendkívüli szünetet, 448 általános iskolai osztályban (17%) és 34 általános iskolában (1,3%) digitális tanrendet.

Magán és családi rendezvények (például: születésnap) 10 főig megtarthatóak. Temetés legfeljebb 50 fővel tartható meg. Esküvők lakodalom nélkül tarthatóak meg, azonban az eseményen csak meghatározott személyek vehetnek részt.

Magyarországon mindenkinek jut kórházi ágy, ellátás, lélegeztetőgép, és a most bevezetett védelmi intézkedésekkel az a cél, hogy ez így is maradjon, A védelmi intézkedések a járvány lassítását szolgálják és ezzel az egészségügy teljesítőképességét is védjük.

Hirdetés
Annak érdekében, hogy a növekvő betegszámmal a koronavírusos betegek kórházi ellátása továbbra is biztosított legyen, újabb kapacitásnövelő intézkedéseket rendeltek el: a halasztható műtéteket felfüggesztették, bővült az ellátásba bevont kórházak és koronavírusos betegek számára fenntartott kórházi ágyak száma.

A kormány több fronton is tárgyal a koronavírus-elleni vakcináról annak érdekében, hogy a magyar emberek mielőbb hozzájuthassanak majd az oltóanyaghoz, és kihirdette azt a rendeletet, amely egyszerűsíti és felgyorsítja a koronavírus ellen külföldön gyártott oltóanyagok és gyógyszerek Magyarországra történő behozatalát.

Hirdetés

A közösségi terjedés megfékezése érdekében továbbra is kerüljük azokat a helyeket, ahol zárt térben sokan vannak, lehetőleg tartsuk a szociális távolságot, gyakran és alaposan mossunk kezet. Akinél külföldi tartózkodás vagy egyéb ok miatt hatósági házi karantént rendeltek el, az szigorúan tartsa be. Bárki, akinek tünetei vannak, az ne menjen közösségbe, hanem maradjon otthon és telefonon értesítse háziorvosát.

Az egészségügyi védekezés részeként már zajlik az ingyenes influenza elleni oltások beadása. Folyamatos a háziorvosi praxisok ellátása az influenza elleni védőoltással.

Kiemelten fontos az idősek és krónikus betegek védelme. Az időseket is kérjük, hogy fokozottan figyeljenek magukra és az általános óvintézkedések betartására.

Hirdetés
A kórházakban és az idősotthonokban látogatási tilalom van érvényben. Az idősotthonok fenntartóinak pedig mindent meg kell tenni a fertőzések elkerüléséért. Ha egy szociális intézményben vagy bárhol más közösségben gócpont alakul ki, akkor a járványügyi bevetési egység megteszi a szükséges intézkedéseket.

A kormány az egészségügyi védekezés fenntartása mellett, további gazdaságvédelmi és családvédelmi intézkedéseken is dolgozik.

2020. november 19. (csütörtök), 17:26

Segítsd a munkánkat egy Facebook megosztással! Megosztáshoz kattints az alábbi gombra:

Hirdetés

Ez a cikk kizárólag tájékoztatási célokat szolgál, célja, hogy átfogó képet adjon a közelmúlt eseményeiről, politikai elfogultságtól mentesen. Szerkesztőségünk számára fontos a különböző nézőpontok bemutatása és a tények hűséges közvetítése. Kiemeljük, hogy a cikk nem hordoz politikai célzatot, nem áll egyik vagy másik politikai erő oldalán, és nem nyújt jogi vagy egyéb személyre szabott tanácsokat. Olvasóink saját belátásuk szerint értelmezhetik az itt közölt információkat, és ennek megfelelően semmiféle felelősséget nem vállalunk az esetleges értelmezésekből eredő következményekért.

Hirdetés
Hirdetés

Cikkajánló

Mindenegyben blog
2026. július 16. (csütörtök), 14:23
Hirdetés

Drámai hír érkezett Sulyok Tamásróll !Laczó Adrienn jelentette be ! – erre sajnos nem volt felkészülve az ország ! Cikk a hozzászólásoknál olvasható >>>

Drámai hír érkezett Sulyok Tamásróll !Laczó Adrienn jelentette be ! – erre sajnos nem volt felkészülve az ország ! Cikk a hozzászólásoknál olvasható >>>

Sulyok Tamás lábon lövi magát, ha így döntHárom lehetőség maradt Sulyok Tamás előttFelállva tapsolt a Tisza frakciója,...

Hirdetés
Mindenegyben blog
2026. július 16. (csütörtök), 13:15

A Tisza átírja a választási törvényt: vége lehet a kétharmados teljhatalomnak

A Tisza átírja a választási törvényt: vége lehet a kétharmados teljhatalomnak

A Tisza hozzányúl a választási törvényekhez: szinte lehetetlen lesz újabb kétharmadot szerezniArányosabb választási...

Mindenegyben blog
2026. július 16. (csütörtök), 12:16

80 helyen 250 kilométernyi út újul meg – nem hiszed el, honnan lett rá pénz!

80 helyen 250 kilométernyi út újul meg – nem hiszed el, honnan lett rá pénz!

Vitézy bejelentette: 80 helyen újítanak fel 250 kilométernyi utat, nem hiszed el, miből telik rá Összesen 250...

Mindenegyben blog
2026. július 16. (csütörtök), 11:29

Fekete-fehér képpel üzent Orbán Viktor: gyászol a Fidesz

Fekete-fehér képpel üzent Orbán Viktor: gyászol a Fidesz

Gyászol a Fidesz: fekete-fehér képpel üzent Orbán ViktorFekete ruhában jelentek meg a Fidesz és a KDNP...

Mindenegyben blog
2026. július 16. (csütörtök), 11:24

1 perce érkezett! Gyászba borult az ország – Szörnyű hírt kaptunk – nagy név távozott közülünk! ????? ? ?????́???́??́?????́?!

1 perce érkezett! Gyászba borult az ország – Szörnyű hírt kaptunk – nagy név távozott közülünk! ????? ? ?????́???́??́?????́?!

Meghalt Ludassy MáriaA gondolkodás szabadságának megtestesítője volt82 éves korában, 2026. július 15-én meghalt Ludassy...

Mindenegyben blog
2026. július 16. (csütörtök), 11:18

Rendkívüli bejelentést tett az egészségügyi miniszter – Azonnali hatállyal rúgták ki a kórházvezetőket

Rendkívüli bejelentést tett az egészségügyi miniszter – Azonnali hatállyal rúgták ki a kórházvezetőket

Azonnali hatállyal rúgták ki a kórházvezetőket – Rendkívüli bejelentést tett az egészségügyi miniszterKórházvezetői...

Mindenegyben blog
2026. július 16. (csütörtök)

Július 31-től vége: Magyar Péter aláírta!

Július 31-től vége: Magyar Péter aláírta!

Magyar Péter aláírta! Július 31-től vége2026. július 15.Megjelentek a részletszabályok a Magyar KözlönybenKedden este...

Mindenegyben blog
2026. július 16. (csütörtök), 10:31

Miután a tisztifőorvos ellenezte Rubint Réka rákbetegségének féreghajtós kezelését, így reagált Schobert Norbi

Miután a tisztifőorvos ellenezte Rubint Réka rákbetegségének féreghajtós kezelését, így reagált Schobert Norbi

Schobert Norbi reagált arra, hogy a tisztifőorvos ellenzi a féreghajtók alkalmazását a rákkezelésbenA tisztifőorvos...

Hirdetés
Hirdetés