A Mészáros-féle bankholding (MBH) három toronyházat építhet fel új székhelyének, amelyek közül az egyik akár 90 méter magas is lehet. A hvg./hu a Magyar Közlönyre hivatkozva írja, hogy a beruházást „Bankszékház építésére irányuló beruházás” néven sorolták a nemzetgazdaságilag kiemelt ügyek közé\./
Az MBH korábban bejelentette, hogy ezen a helyen, a Róbert Károly körút 23-ban létesíti az új székházát, amely több toronyból áll majd. Azt is elmondták, hogy a területet egy külföldi befektetőtől vásárolják meg.
A Közlöny szerint az épületek között nem kell távolságot hagyni, a beruházás nem igényel új közlekedési csomópontot, infrastrukturális fejlesztéseket, út kialakítását vagy közútkezelői engedélyt4. Az építkezés során a településrendezési tervben meghatározott bruttó alapterületi átlagérték és szintenkénti bruttó alapterületi átlagérték sem számít.
A Twist 36 ezer négyzetméter bérbe adható területtel megtervezett projekt körülbelül 90 méteres magasságával 23 emeleten lát majd el irodafunkciót, a Váci úti irodafolyosó egyik legforgalmasabb részén, az Árpád híd pesti hídfőjénél.
Magyarország legmagasabb épületei közül több, szinte egymással szemben fog állni a környéken, a Twist 90 méteres magassága mellett, itt épülhet fel az Agora leendő toronyháza, illetve a Nyugdíjfolyósító már meglévő 73 méteres épülete is itt helyezkedik el. A fejlesztések befejeztével a csomópont és a környék jelentősen át fog alakulni, de az új projekt abból a szempontból talán nem alakítja át a városképet, hogy már jelenleg is állnak a környéken magas épületek.
Senki sem érte utol - 660 milliárd forintos vagyonnal Mészáros Lőrinc maradt Magyarország legtehetősebb embere - ezt mutatja A 100 leggazdagabb magyar című kiadvány 2023-as rangsora.
Mészáros mögött a második helyre Csányi Sándor került, az OTP vezetője és az MLSZ elnöke, akinek a vagyonát 610 milliárd forintra taksálták, míg a harmadik helyen Felcsuti Zsolt végzett: az MPF Holding fő tulajdonosának vagyona 460 milliárd forintot ér.
Így alakult a gazdagok első tíz helyezettje, zárójelben a tavalyi adatokkal:
Mészáros Lőrinc 660 milliárd forint (480 milliárd forint) Csányi Sándor 610 milliárd forint (420 milliárd forint) Felcsuti Zsolt 460 milliárd forint (345 milliárd forint) Gattyán György 366 milliárd forint (317 milliárd forint) Veres Tibor 320 milliárd forint (254 milliárd forint) Szíjj László 280 milliárd forint (193 milliárd forint) Jellinek Dániel 276 milliárd forint (240 milliárd forint) Bige László 233 milliárd forint (201 milliárd forint) Széles Gábor 208 milliárd forint (191 milliárd forint) Kasza Lajos 147,5 milliárd forint (136,5 milliárd forint)
Hogy jobban látható legyen, mennyit gazdagodtak, itt van évesnél kisebb időszakra lebontva. Mészáros szerint havonta átlagosan 15 milliárdot, azaz naponta 500 milliót, vagyis óránként 20,83 milliót, tehát percenként körülbelül 347 ezret, vagyis másodpercenként 5787 forintot kerest. Míg Csányi Sándor havonta átlagosan 15,833 milliárdot, azaz naponta közel 528 milliót, vagyis óránként 21,99 milliót, tehát percenként körülbelül 366,5 ezret, egyszóval másodpercenként 6108,5 forintot kerest.
2023. szeptember 15. (péntek), 18:45
Ez a cikk kizárólag tájékoztatási célokat szolgál, célja, hogy átfogó képet adjon a közelmúlt eseményeiről, politikai elfogultságtól mentesen. Szerkesztőségünk számára fontos a különböző nézőpontok bemutatása és a tények hűséges közvetítése. Kiemeljük, hogy a cikk nem hordoz politikai célzatot, nem áll egyik vagy másik politikai erő oldalán, és nem nyújt jogi vagy egyéb személyre szabott tanácsokat. Olvasóink saját belátásuk szerint értelmezhetik az itt közölt információkat, és ennek megfelelően semmiféle felelősséget nem vállalunk az esetleges értelmezésekből eredő következményekért.