/Az alábbi egyszerű módszert viszonylag nehezebben gyökereztethető növények gyökereztetéséhez ajánljuk\: első lépésben le kell vágnunk a növényről egy olyan ágat, amely erős és egészséges, és ennek a gyökerét mézbe áztatjuk, majd a méz rétegre fahéjat teszünk\./
Egy poharat megtöltünk földdel, és ebbe ültetjük a mézzel és fahéjjal előkészített águnkat. Ezek az anyagok azért kedveznek a növény fejlődésének, mert visszaszorítják a káros mikroorganizmusok szaporodását, illetve elpusztítják azokat, és védik a növény friss gyökereit a rothadástól.
Locsolás után a gyökereztető poharunkat egy zacskóba helyezzük, annak érdekében, hogy a víz ne párologjon el. Ha megfigyeljük, észre fogjuk venni, hogy nagyjából öt-tíz napon belül gyökeret ereszt a kis növénykénk.
Cikk 2:
A muskátli hálás, gyönyörű növény.
Ha most vásárolsz új palántákat, keresd a kicsit drágább, de öregebb töveket. Ezek nagyobbak, erőteljesebbek, ellenállóbbak a nehézségekkel szemben, és kevesebb odafigyelést igényel a gondozásuk.
Ez az évszázadok óta a magyar faluk piciny ablakait tipikusan díszítő növény nem őshonos nálunk. Dél-Afrikából származik.
Igazán nem meglepő, hogy a fény a legfontosabb elem a muskátliszámára. Akkor virágzik igazán szépen, ha legalább fél napon keresztül süti a nap.
Nem bírja a fagypont alatti hőmérsékletet. Teleltetés nélkül elpusztul. Tehát tulajdonképpen egynyári virág.
Nem kifejezetten vízigényes növény, de ha sok virágot akarsz, kánikulában akár naponta kétszer is meg kell öntözni.
Kora reggel vagy késő este öntözd, hogy ne perzselődjenek meg a levelek.
Tavasszal az áttelelt muskátlidat ültesd új földbe. Jó vízmegtartó, a szükséges tápanyagokat tartalmazó virágföldet vegyél neki. Az a legjobb, amit kifejezetten muskátlinak ajánlanak.
Tápoldat nélkül nincs dús virághozam.A beültetés után 1 hónappal kezdd, és hetente 1x végezz tápoldatozást. A táprudak is jók, kéthetente egyet dugj minden tőnek a tövébe. Földbe szúrható, tápoldatot tartalmazó műanyag adagoló tartályok is beszerezhetők. Ezzel hosszabb időre is megoldod az ásványi anyag utánpótlást.
A konyhában is jusson eszedbe a balkonod dísze: ha gabonát, mazsolát mosol, ha kemény tojást főzöl (sótlan vízben), ha marad a gyógyteából egy fél bögrényi, öntsd a muskátli földjére. Szélesen fog mosolyogni (még több virágot hoz!). Ha mosogatásnál nem használsz kémiai szereket, akkor a mosogató vizet is oda löttyintsd.
Mindig csipkedd le az elnyílott virágokat. Ezzel serkentheted a növénykédet, hogy új virágokat hozzon.
A futómuskátlit nyaranta egy-kétszer vissza kell vágni. Így fejleszt új hajtásokat, és egyre sűrűbb lesz.
ripost
Hasznos volt? Ne felejtsd el megosztani, hogy barátaid is kipróbálhassák!
2022. március 09. (szerda), 08:57
Ez a cikk kizárólag tájékoztatási célokat szolgál, célja, hogy átfogó képet adjon a közelmúlt eseményeiről, politikai elfogultságtól mentesen. Szerkesztőségünk számára fontos a különböző nézőpontok bemutatása és a tények hűséges közvetítése. Kiemeljük, hogy a cikk nem hordoz politikai célzatot, nem áll egyik vagy másik politikai erő oldalán, és nem nyújt jogi vagy egyéb személyre szabott tanácsokat. Olvasóink saját belátásuk szerint értelmezhetik az itt közölt információkat, és ennek megfelelően semmiféle felelősséget nem vállalunk az esetleges értelmezésekből eredő következményekért.