EGYSZERŰEN NEM LEHET MEGÉLNI 41.850 FT-BÓL! DE A ROKKANT ANYUKÁMTÓL MÉG EZT IS MEGVONTÁK! A MAGYARÁZATTÓL FELMENT BENNEM A PUMPA! NEM SEGÍTSÉGKÉRÉS OKÁBÓL ÍRÓDTAK EZEK A SOROK, CSAK EGYSZERŰEN SZERETNÉM HA ELJUTNA EGY-KÉT ILLETÉKESHEZ! CSUPÁN ANNYIT KÉRNÉK, OSSZA MEG AKIT SZINTÉN FELHÁBORÍT!

Hirdetés
EGYSZERŰEN NEM LEHET MEGÉLNI 41.850 FT-BÓL! DE A ROKKANT ANYUKÁMTÓL MÉG EZT IS MEGVONTÁK! A MAGYARÁZATTÓL FELMENT BENNEM A PUMPA! NEM SEGÍTSÉGKÉRÉS OKÁBÓL ÍRÓDTAK EZEK A SOROK, CSAK EGYSZERŰEN SZERETNÉM HA ELJUTNA EGY-KÉT ILLETÉKESHEZ! CSUPÁN ANNYIT KÉRNÉK, OSSZA MEG AKIT SZINTÉN FELHÁBORÍT!
Hirdetés

NEM LEHET MEGÉLNI 41.850 FT-BÓL! DE A ROKKANT ANYUKÁMTÓL MÉG EZT IS MEGVONTÁK! A MAGYARÁZATTÓL FELMENT BENNEM A PUMPA! NEM SEGÍTSÉGKÉRÉS OKÁBÓL ÍRÓDTAK EZEK A SOROK, CSAK EGYSZERŰEN SZERETNÉM HA ELJUTNA EGY-KÉT ILLETÉKESHEZ! CSUPÁN ANNYIT KÉRNÉK, OSSZA MEG AKIT SZINTÉN FELHÁBORÍT!

/Sziasztok, azért írok, mert ez nem maradhat kimondatlan, és szeretném ha minél többen tudnátok erről\./

Hirdetés
Nem is olyan rég, a rokkant anyukámtól megvonta a kormány azt a maradék kis rokkant nyugdíját is.
Hirdetés
A magyarázattól felment bennem a pumpa..!

Édesanyám rokkantnyugdíjas. Az állapota „C2” kategóriás, az egészségi állapota 31% a megállapítás szerint. Sajnos a múltban volt egy autóbalesete, a gerince sérült. Nehezére esik a hosszú ülés, állás, az állapotán javítani sajnos nem lehet. Égészen véletlenül pont 31%-ot kapott, 30%-tól már a „D” kategóriába lenne sorolható. Igaz összegben „csupán” 5.

Hirdetés
000 Ft a különbség, de felháborítónak tartom a döntést. Egész életében dolgozott, sajnos mindenhol minimálbérért, hol itt, hol ott, az utóbbi tíz évben több helyen, ezért a minimálbér 45%-a jár neki, ami forintosítva: 41.850 Ft.

Anyu egyedül él és abban a „szerencsés” helyzetben van, hogy nem albérletben kell élnie, hanem saját otthonnal rendelkezik. Szóval anyunak, aki dolgozni képtelen, de magát ellátni még igen – igen… én vásárolok be neki minden nap, segítek a fürdésben, mert csak zuhanyozni tud, de a fájdalmai miatt az állás nem megy neki néhány percnél tovább, én takarítok nála, mert azon kívül, amit megtud maga körül csinálni, teszem azt evés után elpakolni, beágyazni, ahol a papok táncolnak felseperni, egy komolyabb nagytakarításra képtelen, a teregetéshez is segítség kell neki – ennyiből kellene megélnie.

Hirdetés
HOGYAN?! Kérdem én, azoktól, akik ezeket a döntéseket meghozzák, akik kiszámolják, hogy egy olyan nő, aki önhibáján kívül balesetet szenved, mennyi jár VEZESSÉK LE NEKEM TÉTELESEN HOGYAN LEHET EKKORA ÖSSZEGBŐL MEGÉLNI?! Mert nekünk nem sikerül, pedig mint a lánya mindenben támogatom, még is az eltelt egy évben kisebb nagyobb tartozásokat halmoztunk fel. Egyelőre azt sem tudom a tüzelőt miből fogjuk megvásárolni! Igyekszem csak a szilárd tényekre támaszkodni és olyan luxuscikkeket nem felszámolni, mint a szappan, a mosószer, a ruházat és egyéb nyalánkságok:

Villany: 3.500 Ft, Gáz: 4.500 Ft, Hideg víz: 1.500 Ft Meleg víz: 2.000 Ft Telefon, internet, tv: 5.500 Ft (IGEN VAN INTERNET!, és nem, nem luxuscikk, mert külön lebontva 1.

Hirdetés
500 Ft, viszont a nap nagy részében fekvő édesanyámnak ez a kikapcsolódás, a kapcsolattartás, az ÉLET. Mivel járni egyedül nem tud, csak ha hozzuk visszük – mivel dolgozom ez csak hétvégén lehetséges – így beszél az ismerőseivel napi szinten.) Gyógyszerek: 18.500 Ft minden egyes hónapban.

Ez 35.500 Ft.Ebben nincs benne a benzinköltség, mivel havonta kétszer orvoshoz kell hordanom, ami oda-vissza 600 kilométer. Nincs benne a „hálapénz”, amit ha azt akarom, hogy kiírják a gyógyszert ami a fájdalmait csökkenti, ki kell fizetnem. TUDOM! Most az „okosok” azt mondják nem kell.

Hirdetés
DE! KELL! Undorító, de sajnos ez van! Aki beteg az tudja miről beszélek. Megpróbáltuk, hogy nem adunk, a következő alkalommal JAVULÁST! állapított meg a kedves doktornő, le is akarta állítani az egyik gyógyszerről, de nélküle édesanyámnak folyamatos fájdalmai vannak. A konzultációkra pedig folyamatosan szükség van, ugyanis az állapota ellenőrzést igényel, bármikor rosszabbodhat.

Nincs benne az étel és semmiféle háztartási eszköz sem.

Én dolgozom. A párommal egy garzonban élünk, albérletben. Anyu otthona 39 nm. Ha szeretnénk sem tudnánk hozzá költözni, mivel egy szobája van, nem férnénk el.

Hirdetés
Drágább albérletet, hogy ő költözhessen hozzánk, nem tudunk megfizetni. Édesanyám még csak 46 éves. 22 évesen ott tartok, hogy dolgozom, levelezőn tanulok és megpróbálok helytállni mindenben, hogy a segítségére legyek.

Nem, nem segítségkérés okából íródtak ezek a sorok. Csak egyszerűen szeretném ha eljutna egy-két illetékeshez. Bár észbe kapni biztosan nem fognak, de lássák, hogy emberi életeket tesznek tönkre és vesznek el!!! Édesanyám egyedül ellátni magát hiába képes, valójában képtelen én pedig tömöm a párommal a „lyukakat” ez által a mi előrelépésünk is lehetetlen a közeljövőben.

Tehát mint az már oly sokszor bebizonyosodott 2018-ban NEM LEHET MEGÉLNI 41.850 FT-BÓL MÉG SAJÁT OTTHONBAN SEM!!! Remélem egyszer neked, aki ezeket az összegeket kiszabtad is ekkora összegből kell gazdálkodnod és akkor megtudod milyen az, amikor kenyeret veszel a boltban, de felvágottat már nem, mert nem telik rá!!! Nem segítségkérés okából íródtak ezek a sorok, csak egyszerűen szeretném ha eljutna egy-két illetékeshez! Csupán annyit kérnék, ossza meg akit szintén felháborít! Köszönet annak, aki elolvasta.Sebestyén Renáta

via

2018. szeptember 24. (hétfő), 22:07

Segítsd a munkánkat egy Facebook megosztással! Megosztáshoz kattints az alábbi gombra:

Hirdetés

Ez a cikk kizárólag tájékoztatási célokat szolgál, célja, hogy átfogó képet adjon a közelmúlt eseményeiről, politikai elfogultságtól mentesen. Szerkesztőségünk számára fontos a különböző nézőpontok bemutatása és a tények hűséges közvetítése. Kiemeljük, hogy a cikk nem hordoz politikai célzatot, nem áll egyik vagy másik politikai erő oldalán, és nem nyújt jogi vagy egyéb személyre szabott tanácsokat. Olvasóink saját belátásuk szerint értelmezhetik az itt közölt információkat, és ennek megfelelően semmiféle felelősséget nem vállalunk az esetleges értelmezésekből eredő következményekért.

Hirdetés
Hirdetés

Cikkajánló

Mindenegyben blog
2026. június 27. (szombat), 16:07
Hirdetés

Magyar Péter szerint túl korán örültek a Fidesz milliárdosai, miközben politikai tisztogatásra készül a kormány

Magyar Péter szerint túl korán örültek a Fidesz milliárdosai, miközben politikai tisztogatásra készül a kormány

Magyar Péter bejelentése új szakaszba vitte az Alaptörvény-módosítás ügyétMagyar Péter, az Alaptörvény-módosítás és a...

Hirdetés
Mindenegyben blog
2026. június 27. (szombat), 12:17

A volt miniszterelnök apja ellen indult eljárás, Orbán Viktor családját is elérték a vizsgálatok

A volt miniszterelnök apja ellen indult eljárás, Orbán Viktor családját is elérték a vizsgálatok

Hatósági eljárás indult a Hahót Tőzeg Kft. ügyébenÚjabb ügy került a figyelem középpontjába az Orbán család gazdasági...

Mindenegyben blog
2026. június 27. (szombat), 10:42

Elképesztő magyarázkodásba kezdett Takács Péter a 8 milliárdos lélegeztetőgép-mutyi után

Elképesztő magyarázkodásba kezdett Takács Péter a 8 milliárdos lélegeztetőgép-mutyi után

A 2026. június 15-i ügy újabb politikai vihart kavartA 2026. június 15-én megjelent ügy újabb komoly hullámokat vetett...

Mindenegyben blog
2026. június 27. (szombat), 10:32

A kegyelmi botrány kulisszái mögül kerültek elő súlyos titkok: „Valahonnan kikerült az akta!”

A kegyelmi botrány kulisszái mögül kerültek elő súlyos titkok: „Valahonnan kikerült az akta!”

A kegyelmi botrány egyik legérzékenyebb kérdése került újra előA kegyelmi ügy egyik legfontosabb, eddig háttérben...

Mindenegyben blog
2026. június 27. (szombat), 08:17

1 perce érkezett! Gyászba borult az ország – Szörnyű hírt kaptunk ma reggelre – nagy név távozott közülünk! ????? ? ?????́???́??́?????́?!

1 perce érkezett! Gyászba borult az ország – Szörnyű hírt kaptunk ma reggelre – nagy név távozott közülünk! ????? ? ?????́???́??́?????́?!

Elment A Tenkes kapitánya utolsó nagy alakja: meghalt Vajda MártaCsendes, mégis szívszorító gyászhír érkezett: elhunyt...

Mindenegyben blog
2026. június 27. (szombat), 08:03

Magyar Pétert bírálta sokkoló interjúban Sulyok Tamás: „Mindent le akar váltani Magyar Péter, rosszabb, mint Orbán Viktor!”

Magyar Pétert bírálta sokkoló interjúban Sulyok Tamás: „Mindent le akar váltani Magyar Péter, rosszabb, mint Orbán Viktor!”

A hétvégi Politico-interjúból lett az új magyar belpolitikai törésvonalSulyok Tamás és Magyar Péter konfliktusa újabb,...

Mindenegyben blog
2026. június 27. (szombat), 08:01

Orbán Viktor röpiratban magyarázta a választási bukást: „Fantasztikus 16 évünk volt, Soros és az ukránok tehetnek mindenről!

Orbán Viktor röpiratban magyarázta a választási bukást: „Fantasztikus 16 évünk volt, Soros és az ukránok tehetnek mindenről!

A Fidesz kongresszusán került elő a vereség magyarázata2026-06-15-én jelent meg az a terjedelmes politikai szöveg,...

Mindenegyben blog
2026. június 27. (szombat), 07:59

„Bohóc vagy!” – Így mérgesedett el Magyar Péter és Toroczkai László szócsatája

„Bohóc vagy!” – Így mérgesedett el Magyar Péter és Toroczkai László szócsatája

A parlamenti vita, amely pillanatok alatt személyes üggyé váltA 2026-06-25-én nyilvánosságra került beszámoló szerint...

Hirdetés
Hirdetés