A Blikk újabb részleteket tudott meg az Árpád hídi tragédiát okozó B. Rolandról. /A 43 éves férfi ámokfutása a múlt pénteken kezdődött, amikor a Balatonnál lévő büféjében botrányt rendezett\./
Csütörtök délután a helyszínre látogatva az alkalmazottak megtörten pakoltak. Az ajtón a következő felirat volt olvasható: „Bizonytalan ideig zárva vagyunk. A megértésüket köszönjük.” Az interneten egy álláshirdetésre bukkantunk, amelyet B.
A kollégák nem kívántak nyilatkozni, bár sok mindent elmondhattak volna a történtekről és B. Roland viselkedéséről.
– Roland 14 év után azért jött haza a nyári szezonra, hogy a Balatonon üzemeltessen egy kis büfét. Ahogy kezdett bejönni a jó idő, hozott két pultos lányt, majd amikor elfogyott a kábítószere, az egyiket villával kergette el, a másikat pedig meg akarta erőszakolni. Emiatt a konyhás kollégájával is csúnyán összevesztek – mesélte a Blikknek az ügyet jól ismerő, helyi forrásunk.
– Roland ezután elindult, hogy szerezzen magának új pultos lányokat, de a kocsiját összetörte. Aztán a barátja intézett neki egy bérautót, amivel felment a fővárosba. Sajnos, drog hatása alatt mindig szörnyen kivetkőzött magából és emberhez méltatlanul viselkedett – tette hozzá az informátorunk. Úgy tudjuk, a férfi szintetikus, „gyorsító” hatású drogot fogyasztott előszeretettel, a tervei szerint pedig szeptemberben visszament volna külföldre. Az itthon tartózkodása alatt a büféje tetőterében kialakított lakásban húzta meg magát.
„Rémisztő volt a tekintete” – Megszólalt a Blikknek Györgyi, akinek a taxiját ellopta az Árpád hídi ámokfutó
Sz. Mónika és B. Ervin, egy fiatal jegyespár, Óbudán éltek és a munkából tartottak hazafelé, amikor a tragédia történt. A pár munkáját a II. kerületben végezte egy magyar fiatalokért létrehozott szervezetnél, konkrétan a Rákóczi Szövetségnél. A Gyergyószentmiklósról származó Ervin ügyintézőként dolgozott, míg a felvidéki születésű Mónika ismert mesemondó volt, aki rendszeresen tartott felolvasásokat felnőtteknek és gyerekeknek. Nemrég jegyezték el egymást, és éppen hazafelé tartottak, amikor a baleset történt.
A Bors cikke szerint a Gyergyószentmiklósról származó Ervin a szervezet egyik ügyintézőjeként dolgozott, a felvidéki születésű Mónika pedig gyakran tartott felolvasásokat felnőtteknek és gyerekeknek is. Egyik ismerőse azt mondta, rendszeresen vállalt mesemondóesteket, most is több ilyenen részt vett volna.
A lap úgy tudja, hogy nemrég jegyezték el egymást, és Óbudán éltek. A baleset idején hazafelé tartottak, és szinte perceken múlott, hogy oda is érjenek.
Kedveld Te is
Korábban arról írtunk, hogy B. Ervin a Schadl-ügy egyik tanúja volt, akit Schadl György biztatott arra, hogy pályázzon végrehajtónak:
A Blikk szerint a balesetet okozó B. Roland ámokfutása nem volt előzmény nélküli. A lap munkatársai csütörtökön felkeresték a férfi balatoni büféjét, ahol a kollégái nem akartak róla nyilatkozni. Egy helyi forrásra hivatkozva viszont azt írják, hogy 14 év után azért jött haza a nyári szezonra, hogy a Balatonon üzemeltessen egy kis büfét, a közelmúltban azonban a drogproblémái és az azzal kapcsolatos viselkedése miatt több alkalmazott is távozott onnan.
A pótlásukra hirdetést is feladott, ám amikor „elindult, hogy szerezzen magának új pultoslányokat, a kocsiját összetörte. Aztán a barátja intézett neki egy bérautót, amivel felment a fővárosba”, idézi a Blikk a névtelenséget kérő forrást. Roland azt tervezhette, hogy szeptemberben visszamegy külföldre, az itthon tartózkodása alatt a büféje tetőterében kialakított lakásban húzta meg magát.
A Blikk korábban a férfi húgát is megszólaltatta, aki azt állította, hogy Roland nagyon szerette a családját, bár saját családja nem volt, csak a testvérei voltak neki. A lapnak azt a felvetését, hogy a balesetet megelőzően drog miatt állították elő a férfit, a húga nem akarta kommentálni addig, amíg a nyomozás folyamatban van.
2024. július 05. (péntek), 17:30
Ez a cikk kizárólag tájékoztatási célokat szolgál, célja, hogy átfogó képet adjon a közelmúlt eseményeiről, politikai elfogultságtól mentesen. Szerkesztőségünk számára fontos a különböző nézőpontok bemutatása és a tények hűséges közvetítése. Kiemeljük, hogy a cikk nem hordoz politikai célzatot, nem áll egyik vagy másik politikai erő oldalán, és nem nyújt jogi vagy egyéb személyre szabott tanácsokat. Olvasóink saját belátásuk szerint értelmezhetik az itt közölt információkat, és ennek megfelelően semmiféle felelősséget nem vállalunk az esetleges értelmezésekből eredő következményekért.