Ez nagyon kemény lesz!ITT A 4 HÓNAPOS, nagy NYÁRI ELŐREJELZÉS napról napra! ILYET MÉG NEM LÁTTÁL! Évtizedek óta nem volt olyan AMI MOST JÖN! ILYEN LESZ A május, június, július és augusztus időjárása

Hirdetés
Ez nagyon kemény lesz!ITT A 4 HÓNAPOS, nagy NYÁRI ELŐREJELZÉS napról napra! ILYET MÉG NEM LÁTTÁL! Évtizedek óta nem volt olyan AMI MOST JÖN! ILYEN LESZ A május, június, július és augusztus időjárása
Hirdetés

ITT A 4 HÓNAPOS, nagy NYÁRI ELŐREJELZÉS napról napra! ILYET MÉG NEM LÁTTÁL! Évtizedek óta nem volt olyan AMI MOST JÖN! ILYEN LESZ A május, június, július és augusztus időjárása.

Ez nagyon kemény lesz!

/A most kapott néhány napi tavasz után már ma elkezdődik a hidegfront beáramlása, és legalább tíz fokkal kevesebbre esik majd a hőmérő higanyszála\./

Hirdetés
Úgy tűnik, megint jön a tél, hiszen a hajnali fagyok is ismét megjelennek.

Sokan mégis a nyarat várják, és szeretnék tudni, mikor lesz a legmelegebb, ha itthon szeretnének eltölteni egy-két hetet nyaralással, pihenéssel. Aki a kánikulát szereti, annak nincs jó hírünk!

A nyári hónapok sem hozzák majd az elvárást. A naptár szerint nem lesznek egybefüggő zavartalan napsütéses napok, a felhős, esős napok lesznek többségben – látszik a freemeteo.hu-n a Dávid-naptár előrejelzése szerint.

Az AccuWeather szerint sem lesz túl meleg nyáron, május első hetének végére kúszik csak fel 20 fok fölé a hőmérő higanyszála, de 24 foknál többet hó végén sem mérhetünk majd. Júniusban sem sokat melegszik az idő – átlagosan 24 fok lesz napközben és 12-13 fokra mérséklődik majd éjjelente. Aki a kánikulát szereti, annak a július sem sok jóval kecsegtet az előrejelzések szerint, mert 27 foknál nyár közepén sem lesz melegebb, hajnalra pedig általában 16 fokig süllyed a hőmérő higanyszála.

Sokak bánatára az augusztus is bőven 30 fok alatt marad, tartja majd a hőmérséklet a 27 fokos maximumot, sőt, augusztus 20-ától folyamatosan csökkenni kezd majd a nappali felmelegedés.

Nézzük meg a mostani időjárást

Szöveges figyelmeztető előrejelzés.

Figyelmeztető előrejelzés Magyarország területére 2024.05.26. vasárnap éjfélig

Este a zivatarok számossága várhatóan fokozatosan csökken, legtovább a Dunántúl nyugati felén maradhat aktív a légkör. A cellákat kezdetben még intenzív csapadékhullás (10-20 mm, ismétlődő cellákból ennél több is), átmeneti viharos (60-75 km/h) széllökés és jégeső (max. 1-2 cm) kísérheti.

Vasárnap napközben, este ismételten zivatarok kialakulására kell számítani, várhatóan a mainál kisebb számban és kisebb területet érintve.

Hirdetés
Előfordulásukra legnagyobb valószínűség a Nyugat- és Közép-Dunántúlon, illetve az Északi-középhegység nyugati felének tágabb térségében van. A cellákat intenzív csapadékhullás (10-20 mm), viharos széllökés (70-80 km/h) és jégeső (~1-2 cm) is kísérheti.

2024.05.25. 18:25 HungaroMet Nonprofit Zrt.

Pest vármegyeJelFokEseményLeírásZivatarFigyelem! Zivatar alakulhat ki. Elsődleges veszélyforrást a villámlás jelent, emellett esetenként szélerősödés, jégeső előfordulhat!Baranya vármegyeJelFokEseményLeírás
Hirdetés
ZivatarFigyelem! Zivatar alakulhat ki. Elsődleges veszélyforrást a villámlás jelent, emellett esetenként szélerősödés, jégeső előfordulhat!Bács-Kiskun vármegyeJelFokEseményLeírásZivatarFigyelem! Zivatar alakulhat ki. Elsődleges veszélyforrást a villámlás jelent, emellett esetenként szélerősödés, jégeső előfordulhat!Békés vármegyeJelFokEseményLeírás
Hirdetés
ZivatarFigyelem! Zivatar alakulhat ki. Elsődleges veszélyforrást a villámlás jelent, emellett esetenként szélerősödés, jégeső előfordulhat!Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyeJelFokEseményLeírásZivatarFigyelem! Zivatar alakulhat ki. Elsődleges veszélyforrást a villámlás jelent, emellett esetenként szélerősödés, jégeső előfordulhat!Csongrád-Csanád vármegyeJelFokEseményLeírásZivatarFigyelem! Zivatar alakulhat ki. Elsődleges veszélyforrást a villámlás jelent, emellett esetenként szélerősödés, jégeső előfordulhat!Fejér vármegyeJelFokEseményLeírás
Hirdetés
ZivatarFigyelem! Zivatar alakulhat ki. Elsődleges veszélyforrást a villámlás jelent, emellett esetenként szélerősödés, jégeső előfordulhat!Győr-Moson-Sopron vármegyeJelFokEseményLeírásZivatarFigyelem! Zivatar alakulhat ki. Elsődleges veszélyforrást a villámlás jelent, emellett esetenként szélerősödés, jégeső előfordulhat!Hajdú-Bihar vármegyeJelFokEseményLeírás
Hirdetés
ZivatarFigyelem! Zivatar alakulhat ki. Elsődleges veszélyforrást a villámlás jelent, emellett esetenként szélerősödés, jégeső előfordulhat!Heves vármegyeJelFokEseményLeírásZivatarFigyelem! Zivatar alakulhat ki. Elsődleges veszélyforrást a villámlás jelent, emellett esetenként szélerősödés, jégeső előfordulhat!Komárom-Esztergom vármegyeJelFokEseményLeírásZivatarFigyelem! Zivatar alakulhat ki. Elsődleges veszélyforrást a villámlás jelent, emellett esetenként szélerősödés, jégeső előfordulhat!Nógrád vármegyeJelFokEseményLeírás
Hirdetés
ZivatarFigyelem! Zivatar alakulhat ki. Elsődleges veszélyforrást a villámlás jelent, emellett esetenként szélerősödés, jégeső előfordulhat!Somogy vármegyeJelFokEseményLeírásZivatarFigyelem! Zivatar alakulhat ki. Elsődleges veszélyforrást a villámlás jelent, emellett esetenként szélerősödés, jégeső előfordulhat!Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyeJelFokEseményLeírás ZivatarFigyelem! Zivatar alakulhat ki. Elsődleges veszélyforrást a villámlás jelent, emellett esetenként szélerősödés, jégeső előfordulhat!Jász-Nagykun-Szolnok vármegyeJelFokEseményLeírásZivatarFigyelem! Zivatar alakulhat ki. Elsődleges veszélyforrást a villámlás jelent, emellett esetenként szélerősödés, jégeső előfordulhat!Tolna vármegyeJelFokEseményLeírásZivatarFigyelem! Zivatar alakulhat ki. Elsődleges veszélyforrást a villámlás jelent, emellett esetenként szélerősödés, jégeső előfordulhat!Vas vármegyeJelFokEseményLeírásZivatarFigyelem! Zivatar alakulhat ki. Elsődleges veszélyforrást a villámlás jelent, emellett esetenként szélerősödés, jégeső előfordulhat!Veszprém vármegyeJelFokEseményLeírásZivatarFigyelem! Zivatar alakulhat ki. Elsődleges veszélyforrást a villámlás jelent, emellett esetenként szélerősödés, jégeső előfordulhat!Zala vármegyeJelFokEseményLeírásZivatarFigyelem! Zivatar alakulhat ki. Elsődleges veszélyforrást a villámlás jelent, emellett esetenként szélerősödés, jégeső előfordulhat!
HungaroMet: 2024-05-25 18:26 (16:26 UTC)  [wbhx]

Szöveges figyelmeztető előrejelzés.

Figyelmeztető előrejelzés Magyarország területére 2024.05.26. vasárnap éjfélig

Este a zivatarok számossága várhatóan fokozatosan csökken, legtovább a Dunántúl nyugati felén maradhat aktív a légkör. A cellákat kezdetben még intenzív csapadékhullás (10-20 mm, ismétlődő cellákból ennél több is), átmeneti viharos (60-75 km/h) széllökés és jégeső (max. 1-2 cm) kísérheti.

Vasárnap napközben, este ismételten zivatarok kialakulására kell számítani, várhatóan a mainál kisebb számban és kisebb területet érintve. Előfordulásukra legnagyobb valószínűség a Nyugat- és Közép-Dunántúlon, illetve az Északi-középhegység nyugati felének tágabb térségében van. A cellákat intenzív csapadékhullás (10-20 mm), viharos széllökés (70-80 km/h) és jégeső (~1-2 cm) is kísérheti.

2024.05.25. 18:25 HungaroMet Nonprofit Zrt.

2024. május 25. (szombat), 17:11

Segítsd a munkánkat egy Facebook megosztással! Megosztáshoz kattints az alábbi gombra:

Hirdetés

Ez a cikk kizárólag tájékoztatási célokat szolgál, célja, hogy átfogó képet adjon a közelmúlt eseményeiről, politikai elfogultságtól mentesen. Szerkesztőségünk számára fontos a különböző nézőpontok bemutatása és a tények hűséges közvetítése. Kiemeljük, hogy a cikk nem hordoz politikai célzatot, nem áll egyik vagy másik politikai erő oldalán, és nem nyújt jogi vagy egyéb személyre szabott tanácsokat. Olvasóink saját belátásuk szerint értelmezhetik az itt közölt információkat, és ennek megfelelően semmiféle felelősséget nem vállalunk az esetleges értelmezésekből eredő következményekért.

Hirdetés
Hirdetés

Cikkajánló

Mindenegyben blog
2026. január 31. (szombat), 12:12
Hirdetés

Óriási nevet jelentett be Magyar Péter! EBBE beleremeg a Fidesz! Az ország kedvenc énekesnője a TISZA Párt képviselőjelöltje lesz – Ő az

Óriási nevet jelentett be Magyar Péter! EBBE beleremeg a Fidesz! Az ország kedvenc énekesnője a TISZA Párt képviselőjelöltje lesz – Ő az

Hatalmas nevet jelentett be Magyar Péter! EBBE beleremeg a Fidesz! Az ország kedvenc énekesnője a TISZA Párt...

Hirdetés
Mindenegyben blog
2026. január 31. (szombat), 10:16

Meghalt Fenyő Miklós – kiderült a halálának oka

Meghalt Fenyő Miklós – kiderült a halálának oka

Meghalt Fenyő Miklós – kiderült a halálának oka78 éves korában elhunyt Fenyő Miklós, a magyar rock and roll...

Mindenegyben blog
2026. január 31. (szombat), 09:25

Drámai hír érkezett Bangó Margit Kossuth-díjas magyarcigány előadóművészről

Drámai hír érkezett Bangó Margit Kossuth-díjas magyarcigány előadóművészről

Embert próbáló harcot vív az életéért – megrázó mondatok Bangó Margit állapotáról Rossz hír érkezett, amely pillanatok...

Mindenegyben blog
2026. január 31. (szombat), 08:51

Megdöbbentő visszamenőleges nyugdíjemelkedés jöhet 2026-ban: ezek az új összegek, amiket a magyar nyugdíjasok kaphatnak !

Megdöbbentő visszamenőleges nyugdíjemelkedés jöhet 2026-ban: ezek az új összegek, amiket a magyar nyugdíjasok kaphatnak !

Mit hoz 2026 a nyugdíjasoknak?Emelések, pluszjuttatások és változatlan gondok egy helyenA 2026-os év a...

Mindenegyben blog
2026. január 31. (szombat), 07:17

Meghalt Fenyő Miklós

Meghalt Fenyő Miklós

Lesújtó gyászhír rázta meg az országot. Rövid lefolyású betegség után, 78 éves korában elhunyt Fenyő Miklós, a hazai...

Mindenegyben blog
2026. január 31. (szombat), 06:51

? **Ne Csalj: Válassz egy virágot! Leleplezi a leghitelesebb tulajdonságaidat**

? **Ne Csalj: Válassz egy virágot! Leleplezi a leghitelesebb tulajdonságaidat**

Sokszor azt hisszük, hogy a választásaink véletlenek, pedig a szívünk mindig pontosan tudja, mihez vonzódik igazán. Ez...

Mindenegyben blog
2026. január 30. (péntek), 20:57

Meghalt Catherine O’Hara, a „Reszkessetek, betörők!” Kevinjének édesanyja

Meghalt Catherine O’Hara, a „Reszkessetek, betörők!” Kevinjének édesanyja

Meghalt Catherine O’Hara, a „Reszkessetek, betörők!” Kevinjének édesanyja71 éves korában elhunyt Catherine O’Hara, a...

Mindenegyben blog
2026. január 30. (péntek), 19:19

Izzott a levegő Stohl András és Kiara Lord között A Nagy Ő-ben – egyre erősebb a kémia

Izzott a levegő Stohl András és Kiara Lord között A Nagy Ő-ben – egyre erősebb a kémia

Izzott a levegő Stohl András és Kiara Lord között A Nagy Ő-ben – egyre erősebb a kémiaAz ember azt hinné, hogy egy...

Hirdetés
Hirdetés