Felfüggesztett börtönbüntetésre ítélték az orvost, aki miatt meghalt egy Down-szindrómás fiatal
Hirdetés
Hirdetés
Felfüggesztett börtönbüntetésre ítélték az orvost, aki miatt meghalt egy Down-szindrómás fiatal
Öt éve történt tragédia
/Egy Down\-szindrómás fiatal életét vesztette, miután a kórházi dolgozók figyelmen kívül hagyták az orvosi előírásokat\./
Hirdetés
Az ügy súlyos mulasztásokra világított rá az egészségügyi ellátásban, és most ítélet született az orvos ügyében.
Nem ehetett volna szilárd ételt, mégis azt kapott
A tragédia a Covid-járvány kezdetén történt, amikor a fiatalember tüdőgyulladással került egy Tolna vármegyei kórházba.
Hirdetés
A betegsége miatt kizárólag pépes ételt fogyaszthatott volna, amit kezelőorvosa világosan feltüntetett a lázlapján.
Ennek ellenére szilárd ételt, csirkés pulykaragut kapott, amitől félrenyelt, és megfulladt. A Szekszárdi Törvényszék halált okozó, foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés miatt elítélte a kórház orvosát.
Felfüggesztett fogházbüntetés, de nincs szakmai eltiltás
Az orvos 10 hónapos, egy év próbaidőre felfüggesztett fogházbüntetést kapott, azonban nem tiltották el az orvosi hivatásától.
Hirdetés
Az ügy másik érintettje, az ápolónő, bizonyítékok hiányában felmentést kapott.
A család fájdalma és a felelősség hiánya
Kiss Istvánné, a fiatal nevelőanyja megkönnyebbült, hogy a bíróság megállapította a felelősséget, de elmondása szerint az eljárás során az érintettek nem kértek bocsánatot, és végig ártatlanságukat hangoztatták.
„Fájdalmas volt szembesülni azzal, hogy senki nem vállalta a felelősséget, és még részvétet sem nyilvánítottak a történtek miatt” – nyilatkozta.
A nevelőanya eredetileg 4 millió forint sérelemdíjat követelt, de később visszavonta a keresetet.
Hirdetés
Most a kórházzal próbál peren kívüli egyezségre jutni, és az esetleges megnyert összeget két fogyatékkal élő gyermekeket segítő intézménynek ajánlaná fel.
Az orvos tagadja a felelősségét
Az orvos, aki 1998 óta dolgozik az intézmény fertőzőosztályán, azzal védekezett, hogy a beteg halálát nem a félrenyelés, hanem az etetés utáni hányás okozta. Állítása szerint ez a körülmény több betegségből is fakadhatott, és nem indokolta volna a pépes étrend szigorú alkalmazását.
Hirdetés
Súlyos kérdéseket vet fel az ügy
Az eset ismételten ráirányítja a figyelmet az egészségügyi ellátás felelősségére, különösen a sérülékeny betegek esetében. Az ügy kapcsán a közvélemény egy része az orvosi protokollok betartásának fontosságát, mások pedig a felelősség elismerésének hiányát hangsúlyozzák.
Egy biztos: egy fiatal élet tragikus módon ért véget, és a család számára az igazságszolgáltatás sem hozhatja vissza az elvesztett szerettüket.
Hirdetés
2025. január 13. (hétfő), 06:57
Segítsd a munkánkat egy Facebook megosztással! Megosztáshoz kattints az alábbi gombra:
Ez a cikk kizárólag tájékoztatási célokat szolgál, célja, hogy átfogó képet adjon a közelmúlt eseményeiről, politikai elfogultságtól mentesen. Szerkesztőségünk számára fontos a különböző nézőpontok bemutatása és a tények hűséges közvetítése. Kiemeljük, hogy a cikk nem hordoz politikai célzatot, nem áll egyik vagy másik politikai erő oldalán, és nem nyújt jogi vagy egyéb személyre szabott tanácsokat. Olvasóink saját belátásuk szerint értelmezhetik az itt közölt információkat, és ennek megfelelően semmiféle felelősséget nem vállalunk az esetleges értelmezésekből eredő következményekért.