ÁZZAL FŰTŐK, KAZÁNOSOK FIGYELEM! ÚJ GÁZ- ÉS KAZÁNTÖRVÉNY JÖN! 2018-TÓL SOKAKNAK KELL KAZÁNT CSERÉLNI!!! 2,8 MILLIÓ EMBERT ÉRINT! RÉSZLETEK ITT >>>
NEMCSAK HAGYOMÁNYOS, DE GÁZOS IS VAGY? KEZDHETSZ AGGÓDNI! – MINDEN, AMIT A KAZÁNOKRÓL TUDNI KELL
–2016. /július 1\-jétől az ingatlanokban már kizárólag csak kondenzációs kazánok szerelhetők fel\./
Miért pont kondenzációs kazánt kell beüzemelni, ha akarjuk, ha nem?. A kondenzációs gázkazán sokkal magasabb hatásfokkal üzemel, mert az égéstermékben lévő rejtett hőt is hasznosítja a füstgázban lévő vízgőz lecsapatásával, azaz kondenzálásával. Ennek köszönhetően a szabadba alig távozik felesleges energia. Ez természetesen minden felhasználónak remek hír, mert kevesebb gázt kell elhasználni a fűtéshez, a mérések is azt bizonyítják, hogy 20-35 százalékkal kevesebb, mint amennyit használnak a hagyományos gázkészülékek.
A fűtőérték jelöli a tüzelőanyagok hatékonyságát : az adott egységnyi tüzelőanyagnak mennyi az érzékelhető hőtartalma. Az összes hőtartalmat fejezi ki égéshő . A földgáz égéshője 11 százalékkal nagyobb, mint a fűtőértéke, és erre az elvre alapozták ezeket a kazánokat, mert hasznosítják az égés során keletkező vízgőzből felszabaduló hőt is . Ha ideális körülmények között üzemelnek, akkor meghaladja a 100 százalékot is hatásfokuk. Mivel a való világban nem létezik ideális körülmény, csak a hatásvadász reklámokban hangzik jól ez a teljesítmény.
Nem csak az a baj, hogy jóval drágábbak a kondenzációs készülékek, hanem át kell alakítani hozzájuk az egész fűtési rendszert, mindenhol, ahol ilyet szerelnek be. A kondenzációs kazánban savas kémhatású kondenzvíz keletkezik, és ezt el kell vezetni valamilyen módon. A másik gond, , hogy nem alkalmas kondenzációs gázkazán üzemeltetésére a hagyományos gázkazánok régi bélelt kéménye, ezért át kell alakítani azokat, jön a szakember, ha találunk, és jó pénzért megcsinálja az új kéményt, amely kivezeti a füstgázokat a szabadba, és elvezeti a kondenzvizet.
Az biztos, hogy szükség van gáztervre, melynek 50-60 ezer forint a díja. Ha találtunk olyan szakembert, aki megírja a tervet (10-15 napot érdemes rá számolni), akkor jöhet 12.000 forinttól a felülvizsgálat a kéményseprőktől, azután következik a kéménybélelés, átalakítás,ennek métere kb.10.000 forinttól kezdődik. Ha ezzel kész vagyunk, , jöhet a kazán maga, amelynek ára nagyságrendileg 200.000-2.000.000 között van, ehhez számolhatjuk nyugodtan a felszerelés munkadíját 25-50.000 forint. A beüzemeléshez szakszerviz kell, ennek díja , 15-40.000 forint körüli összeg lehet. Na itt nincs vége, szükség van egy EPH (egyen potenciálra hozás) jegyzőkönyvre is, ez már 12-20.
Ne örüljenek, mert nem járnak sokkal jobban a kik társasházban lakók sem, bár nyertek egy kis időt. Ha 10 kW-os vagy az alatti fűtőkészülékekre és a 30 kW névleges teljesítményű vagy az alatti kombi kazánokat használnak, amelyek gyűjtőkéményhez csatlakoznak , 2018-tól nekik is lépniük kell , derült ki a hvg.
2018. január 26. (péntek), 18:23
Ez a cikk kizárólag tájékoztatási célokat szolgál, célja, hogy átfogó képet adjon a közelmúlt eseményeiről, politikai elfogultságtól mentesen. Szerkesztőségünk számára fontos a különböző nézőpontok bemutatása és a tények hűséges közvetítése. Kiemeljük, hogy a cikk nem hordoz politikai célzatot, nem áll egyik vagy másik politikai erő oldalán, és nem nyújt jogi vagy egyéb személyre szabott tanácsokat. Olvasóink saját belátásuk szerint értelmezhetik az itt közölt információkat, és ennek megfelelően semmiféle felelősséget nem vállalunk az esetleges értelmezésekből eredő következményekért.