Meghalt ez a kamaszlány a kádban: olyasmitől, amit te is elkövetsz!.
A tragédia minden szülő rémálma. Egy kamaszlány vesztette életét a fürdőkádban egy olyan hiba miatt, amit sokan elkövetünk nap mint nap. /A lány édesanyja hívta a mentőket, miután észrevette, hogy gyermeke már túl régóta nem jött ki a fürdőszobából\./
Az eset szívszorító részletei rámutatnak egy mindennapi veszélyre. A lány bezárkózott a fürdőszobába, hogy megfürödjön, és magával vitte mobiltelefonját is. Ez a szokás egyre gyakoribb a fiatalok körében, hiszen sokan szeretnek zenét hallgatni, üzeneteket küldeni vagy videókat nézni fürdés közben.
Az anyának egy idő után feltűnt a szokatlan csend a fürdőszobából.
A tragédia feltételezhető oka az volt, hogy miközben a lány használta a telefonját, az kicsúszhatott a vizes kezéből, vagy a kád széléről eshetett a vízbe. Az elektromos eszköz és a víz találkozása súlyos áramütést okozott, ami a kislány életét követelte.
Ez az eset tragikus emlékeztető arra, milyen veszélyes lehet az elektromos eszközök használata a fürdőszobában. Még a legártatlanabbnak tűnő szokások is életveszélyes helyzeteket eredményezhetnek. Fontos, hogy figyelmeztessük gyermekeinket és önmagunkat is a hasonló veszélyekre, és tartsuk távol az elektromos eszközöket a víztől.
A tragédia hátterében egy egyszerű hiba áll, amit bárki elkövethet. A mai technológiai világban sokan érezzük szükségét annak, hogy mindig elérhetőek legyünk, még a fürdőszobában is. Azonban soha nem szabad elfelejteni, hogy az életünk és biztonságunk mindennél fontosabb.
A szakemberek folyamatosan figyelmeztetnek, hogy soha ne tegyünk áram alatt lévő eszközöket víz közelébe, beleértve a mobiltelefonokat is.
Kerüljük az olcsó, gyenge minőségű termékeket!
Tuboly László villamosmérnök és hangmérnök a Borsnak nyilatkozva kifejtette, hogy ezek az esetek azért is fordulhatnak elő, mert Oroszországban és Mexikóban eltérő érintésvédelmi szabályok vannak érvényben, amelyek növelik a veszélyt.
20–30 volt is halálos lehet
Ha egy töltőt bedugunk a fali konnektorba és az USB-n keresztül megkapja a telefon az 5 voltot, szinte lehetetlen, hogy bármilyen kellemetlenséget okozzon. Azonban a fekete- és szürkeimportból származó, jellemzően távol-keleti töltők nem felelnek meg az európai érintésvédelmi szabványoknak. „Ezeknél előfordulhat úgynevezett fázisszivárgás, ami száraz környezetben nem okoz problémát, maximum egy kis csípést érezhetünk a bőrünkön. Vizes környezetben azonban, amikor a bőr nedves, sokkal érzékenyebbek vagyunk az áramütésre. Míg egy 150 voltos áramütés száraz környezetben ijedtséget okoz, de nagy valószínűséggel túléljük, addig egy 20–30 voltos áramütés a fürdőkádban már 4–5 másodperc alatt halálos lehet a kialakult áramerősség miatt” – mondja Tuboly László a Borsnak.
2024. július 31. (szerda), 13:35
Ez a cikk kizárólag tájékoztatási célokat szolgál, célja, hogy átfogó képet adjon a közelmúlt eseményeiről, politikai elfogultságtól mentesen. Szerkesztőségünk számára fontos a különböző nézőpontok bemutatása és a tények hűséges közvetítése. Kiemeljük, hogy a cikk nem hordoz politikai célzatot, nem áll egyik vagy másik politikai erő oldalán, és nem nyújt jogi vagy egyéb személyre szabott tanácsokat. Olvasóink saját belátásuk szerint értelmezhetik az itt közölt információkat, és ennek megfelelően semmiféle felelősséget nem vállalunk az esetleges értelmezésekből eredő következményekért.