Néhány évvel ezelőtt a híres kardiológus, Dr. William Davis megdöbbentő felfedezést tett. Az orvos 2. típusú cukorbetegséget kapott, amely betegség végül vaksághoz, amputációkhoz és halálhoz vezethet./ Tudta, hogy a 2\-es típusú diabeteszes kezelések közül egyik sem gyógyítja meg a betegséget, csak a tüneteket kezeli\./
Davis hitte, hogy a betegség visszafordítható és kiterjedt kutatást kezdett, hogy felfedezze a megoldást. És megtalálta a választ: a búzában.
A búza elősegíti a rák, a cukorbetegség, és az elhízás kialakulását
A régi közmondás, “mindent csak mértékkel”, igaz. De a modern ember ezt elfelejtette. A kérdésekre a válasz a búza túlzott fogyasztásában lehet, ami benne van nyílvánvaló élelmiszerekben, mint a kenyér, gabonafélék és tészták, de gyakran sok csomagolt élelmiszer rejtett összetevője is lehet. A túl sok búzát tartalmazó tészta is veszélyes lehet.
A búza egyik összetevője drasztikusan megemeli a vércukorszintet. Évtizedes állandó bevitele általában károsítja a máj funkcióját. Ettől az túlterhelt lesz és folyamatosan azon fog dolgozni, hogy kiegyensúlyozza a hirtelen emelkedő vércukorszinteket.
Rejtett időbomba: az amilopektin A
Ez egy komplex, gyorsan asszimilálódó szénhidrát. Davis szerint, két szelet teljes kiőrlésűkenyér 6 teáskanálnyi cukor elfogyasztásával egyenértékű. A vércukorszint jobban megemelkedik, mint egy tábla csoki elfogyasztása után. A népszerű san francisco-i táplálkozástudós és személyi edző, Caitlin szerint:
Azon kivül, hogy gyomorégést válthat ki és megzavarhatja az egész emésztőrendszer működését, Caitlin kutatása azt is feltárta, hogy:
-Túl sok búza hatással van a koleszterinszintre.
-Ösztönözi a női nemi hormonok termelődését, miközben csökkenti a tesztoszteron mennyiségét. Ez pedig a férfiaknak rossz hír, mert a búza hatékonyan nőiesíti őket.
-Megnövekszik tőle a has, a szívre ülő zsirtartalom pedig szívrohamhoz vezethet.
-A gabona lektineket is tartalmaz, ami tulajdonképp egy mérgező anyag, amely károsítja a vékonybeleket.
-Megzavarhatja az agy neurotranszmitter termelését (mint például a szerotonin) és depressziót, dührohamot vagy akut szorongást eredményez.
Felmerül a kérdés tehát: lassú öngyilkosság lenne a kenyérevés?
2019. október 05. (szombat), 08:48
Ez a cikk kizárólag tájékoztatási célokat szolgál, célja, hogy átfogó képet adjon a közelmúlt eseményeiről, politikai elfogultságtól mentesen. Szerkesztőségünk számára fontos a különböző nézőpontok bemutatása és a tények hűséges közvetítése. Kiemeljük, hogy a cikk nem hordoz politikai célzatot, nem áll egyik vagy másik politikai erő oldalán, és nem nyújt jogi vagy egyéb személyre szabott tanácsokat. Olvasóink saját belátásuk szerint értelmezhetik az itt közölt információkat, és ennek megfelelően semmiféle felelősséget nem vállalunk az esetleges értelmezésekből eredő következményekért.