Hoppá…RENDKÍVÜLI SZÜNET 222 ÓVODÁBAN! Sok iskola is érintett >>>>

Hirdetés
Hoppá…RENDKÍVÜLI SZÜNET 222 ÓVODÁBAN! Sok iskola is érintett >>>>
Hirdetés

/Maruzsa Zoltán, az Emmi köznevelésért felelős államtitkára épp ma jelentette ki a pandémia elleni védekezésért felelős operatív törzs sajtótájékoztatóján, hogy bár a koronavírus\-járvány jelen van a köznevelésben, az iskolák továbbra sem képeznek gócpontot\./

Hirdetés

– Ezt honnan tudja?

– Fölsorolta, hogy rendkívüli szünet 31 iskolában van, ez az általános iskolák 1,2 százaléka, 210 helyszínen lépett életbe tantermen kívüli digitális munkarend, ez az általános iskolák 8 százaléka, és jellemzően néhány osztályt érint, míg a teljes intézményt csupán 15 esetben. Az óvodák közül az intézmények 7,5 százalékában, vagyis 222-ben kellett rendkívüli szünetet elrendelni.

Hirdetés
A 14 év alatti fertőzöttek aránya 4 százalék a napi esetszámokban, miközben ennek a korosztálynak a lakosságon belüli aránya 15 százalék. Az óvodákban és az iskolákban az esetek 51 százalékában egyetlen gyermek kapta el a vírust, 95 százalékában pedig 1-5. A kormány 53 olyan intézményről tud, ahol 10 fölé emelkedett a fertőzöttek száma, ebből 47 gimnázium, amelyeket már átállítottak a tantermen kívüli digitális munkarendre.
Hirdetés
Csupán egyetlen pedagógus lett koronavírusos a fertőzéstől érintett intézmények 63 százalékánál, 97 százalékánál pedig 1-5. A kormány 9 olyan intézményről tud, ahol több mint 10-en fertőződtek meg.

– De nincsenek kontakt-vizsgálatok. Igazából tényeken alapuló kijelentéseket akkor lehetne tenni, ha komoly kontakt-vizsgálatok lennének az adott esetekkel kapcsolatban. -írja a hirklikk.hu.

 Durva számok!ÍGy ugrik meg a halálozási arány ha a koronavírusosnak más betegsége is van!Mutatjuk a számokat : szívbetegségek, légzőszervi betegségek, cukorbetegség, magas vérnyomás és daganatos betegek esetén! MEGNÉZEM >>>>

Egész Európában, a szomszédos országokban és Magyarországon is exponenciálisan nő a fertőzöttek száma, egyre többen igényelnek kórházi ellátást.

Hirdetés
A járványt megállítani nem lehet, a cél a járvány lassítása és a kórházak teljesítőképességének védelme. Ezt szolgálják a veszélyhelyzettel kihirdetett újabb védelmi intézkedések. Továbbra is kérjük a magyar emberek együttműködését és fegyelmezettségét a szabályok betartásában!

A rendőrség szigorúan ellenőrzi a szabályok betartását, pénzbírságot szabhat ki, és azokat a helyeket, ahol nem tartják be az előírásokat, bezárja.

Hirdetés
A katonák az ország több városában támogatják a rendőrök munkáját és részt vesznek a szigorítások- és a kijárási tilalom betartatásának ellenőrzésében, valamint a közrend és a közbiztonság fenntartásában. Emellett a katonák 93 kórházban megfelelő szakmai felügyelet mellett tehermentesítik az egészségügyi dolgozókat olyan feladatokban, amelyek egészségügyi szakképesítés nélkül is elvégezhetők és ellátják az egyes kijelölt intézmények őrzését, védelmét.

Este 8 óra és reggel 5 óra között kijárási tilalom van érvényben, mindenkinek haza kell érnie este 8 óráig.

Hirdetés
A rendőrség a kijárási tilalom megszegése miatt eddig összesen 3936 esetben intézkedett. A kijárási tilalom alóli mentesülés egyik esete a munkavégzés, amelyet azonban igazolni szükséges. Igazolásminta: https://koronavirus.gov.hu/cikkek/kijarasi-tilalom-alatti-munkavegzesrol-szolo-igazolas-letoltheto-igazolas-minta

Az üzletek – a gyógyszertárak és a benzinkutak kivételével – este 7 óráig maradhatnak nyitva és utána a kijárási tilalom lejártával, tehát leghamarabb reggel 5 órakor nyithatnak ki.

Hirdetés
A rendeletben nem említett szolgáltatók és szolgáltatások (például fodrász, masszőr, személyi edző) a szokott rendben működhetnek a kijárási tilalom szabályai mellett.

2020. november 19. (csütörtök), 15:36

Segítsd a munkánkat egy Facebook megosztással! Megosztáshoz kattints az alábbi gombra:

Hirdetés

Ez a cikk kizárólag tájékoztatási célokat szolgál, célja, hogy átfogó képet adjon a közelmúlt eseményeiről, politikai elfogultságtól mentesen. Szerkesztőségünk számára fontos a különböző nézőpontok bemutatása és a tények hűséges közvetítése. Kiemeljük, hogy a cikk nem hordoz politikai célzatot, nem áll egyik vagy másik politikai erő oldalán, és nem nyújt jogi vagy egyéb személyre szabott tanácsokat. Olvasóink saját belátásuk szerint értelmezhetik az itt közölt információkat, és ennek megfelelően semmiféle felelősséget nem vállalunk az esetleges értelmezésekből eredő következményekért.

Hirdetés
Hirdetés

Cikkajánló

Mindenegyben blog
2026. július 16. (csütörtök), 13:15
Hirdetés

A Tisza átírja a választási törvényt: vége lehet a kétharmados teljhatalomnak

A Tisza átírja a választási törvényt: vége lehet a kétharmados teljhatalomnak

A Tisza hozzányúl a választási törvényekhez: szinte lehetetlen lesz újabb kétharmadot szerezniArányosabb választási...

Hirdetés
Mindenegyben blog
2026. július 16. (csütörtök), 12:16

80 helyen 250 kilométernyi út újul meg – nem hiszed el, honnan lett rá pénz!

80 helyen 250 kilométernyi út újul meg – nem hiszed el, honnan lett rá pénz!

Vitézy bejelentette: 80 helyen újítanak fel 250 kilométernyi utat, nem hiszed el, miből telik rá Összesen 250...

Mindenegyben blog
2026. július 16. (csütörtök), 11:29

Fekete-fehér képpel üzent Orbán Viktor: gyászol a Fidesz

Fekete-fehér képpel üzent Orbán Viktor: gyászol a Fidesz

Gyászol a Fidesz: fekete-fehér képpel üzent Orbán ViktorFekete ruhában jelentek meg a Fidesz és a KDNP...

Mindenegyben blog
2026. július 16. (csütörtök), 11:24

1 perce érkezett! Gyászba borult az ország – Szörnyű hírt kaptunk – nagy név távozott közülünk! ????? ? ?????́???́??́?????́?!

1 perce érkezett! Gyászba borult az ország – Szörnyű hírt kaptunk – nagy név távozott közülünk! ????? ? ?????́???́??́?????́?!

Meghalt Ludassy MáriaA gondolkodás szabadságának megtestesítője volt82 éves korában, 2026. július 15-én meghalt Ludassy...

Mindenegyben blog
2026. július 16. (csütörtök), 11:18

Rendkívüli bejelentést tett az egészségügyi miniszter – Azonnali hatállyal rúgták ki a kórházvezetőket

Rendkívüli bejelentést tett az egészségügyi miniszter – Azonnali hatállyal rúgták ki a kórházvezetőket

Azonnali hatállyal rúgták ki a kórházvezetőket – Rendkívüli bejelentést tett az egészségügyi miniszterKórházvezetői...

Mindenegyben blog
2026. július 16. (csütörtök)

Július 31-től vége: Magyar Péter aláírta!

Július 31-től vége: Magyar Péter aláírta!

Magyar Péter aláírta! Július 31-től vége2026. július 15.Megjelentek a részletszabályok a Magyar KözlönybenKedden este...

Mindenegyben blog
2026. július 16. (csütörtök), 10:31

Miután a tisztifőorvos ellenezte Rubint Réka rákbetegségének féreghajtós kezelését, így reagált Schobert Norbi

Miután a tisztifőorvos ellenezte Rubint Réka rákbetegségének féreghajtós kezelését, így reagált Schobert Norbi

Schobert Norbi reagált arra, hogy a tisztifőorvos ellenzi a féreghajtók alkalmazását a rákkezelésbenA tisztifőorvos...

Mindenegyben blog
2026. július 16. (csütörtök), 08:14

Most jött!!! Bekövetkezett a felfoghatatlan! EZT a pozíciót kaphatta a hős Szabó Bence százados - ERRE ki számított?! - Mutatjuk:

Most jött!!! Bekövetkezett a felfoghatatlan! EZT a pozíciót kaphatta a hős Szabó Bence százados - ERRE ki számított?! - Mutatjuk:

Szabó Bence már Pósfai Gábor belügyminiszter kabinetfőnökeHárom hét alatt három rendfokozatot lépett előreSzabó Bence...

Hirdetés
Hirdetés