Romy Schneider: Az Európai Filmipar Halhatatlan Sztárja és a Szerelmi Románc, amely Megindította a Világot.
Romy Schneider az 1950-es és 1960-as évek egyik legnagyobb európai filmcsillaga volt. /Leginkább az "Oszták császárné," Sissi szerepében vált világhírűvé, amely az osztrák\-német színésznőt azonnal a reflektorfénybe helyezte\./
.
Az egyik legemlékezetesebb kapcsolat, amely a karrierje során szövődött, Alain Delonhoz kötődik. Schneider és a sármos francia színész 1959 és 1963 között alkottak egy párt, szerelmük pedig Európa egyik legismertebb románcává vált.
Fiatalok, szépek és tehetségesek voltak, a történetük pedig számtalan rajongót meghatott. Azonban, ahogy a legtöbb tündérmesébe illő kapcsolat, ez is véget ért. Romy és Alain elválása ellenére továbbra is szoros barátságot ápoltak egészen Schneider korai haláláig. Delon sokáig élete szerelmeként emlegette Romyt.
Schneider magánélete sem volt mentes a tragédiáktól. Kétszer házasodott meg, és két gyermeke született. Az elsőszülött fia, David, sajnálatos módon egy balesetben hunyt el mindössze 14 éves korában, ami hatalmas fájdalmat okozott a színésznőnek. Romy második gyermeke, Sarah Magdalena Biasini 1977-ben látta meg a napvilágot, és édesanyja nyomdokait követve színészi pályára lépett. Számos francia filmben szerepelt, és örökölte Romy báját és szépségét.
Sarah Biasini édesanyjához hasonlóan az elegancia és a tehetség megtestesítője. Az élete is szerencsésebben alakult, mint Romyé: 2018-ban egy lány édesanyja lett, párja pedig Gil Lefeuvre francia koreográfus és díszlettervező. Sokan úgy tartják, hogy Sarah hihetetlenül hasonlít édesanyjára, és ezzel a páratlan szépséggel és a művészet iránti szeretettel viszi tovább Romy Schneider örökségét.
Romy Schneider 1982-ben, mindössze 43 éves korában hunyt el, és halála máig mély nyomot hagyott az európai filmes kultúrában. Élete nagy szerelme mindig is Alain Delon maradt, aki mély tisztelettel és szeretettel emlékezik a színésznőre.
2024. szeptember 27. (péntek), 17:48
Ez a cikk kizárólag tájékoztatási célokat szolgál, célja, hogy átfogó képet adjon a közelmúlt eseményeiről, politikai elfogultságtól mentesen. Szerkesztőségünk számára fontos a különböző nézőpontok bemutatása és a tények hűséges közvetítése. Kiemeljük, hogy a cikk nem hordoz politikai célzatot, nem áll egyik vagy másik politikai erő oldalán, és nem nyújt jogi vagy egyéb személyre szabott tanácsokat. Olvasóink saját belátásuk szerint értelmezhetik az itt közölt információkat, és ennek megfelelően semmiféle felelősséget nem vállalunk az esetleges értelmezésekből eredő következményekért.