Egy adatelemző szerint már a tetőzés szakaszában vagyunk, 3-4 hét múlva lecsenghet a járvány. Hasonló megállapításra jutott egyébként a Bill Gates által alapított intézet is. /Szerintük Magyarországon április 23\-ig nőni fog a koronavírusos áldozatok száma, utána csökkenni kezd\./
"Más országok kifelé kandikálnak, mintha látnák a fényt az alagút végén. Én még nem látom" - mondta nemrég Orbán Viktor. A Bill Gates és felesége által alapított és finanszírozott egészségügyi statisztikával foglalkozó intézet, az IHME viszont látja azt a bizonyos fényt.
A pandémia egy szintén pozitív forgatókönyvével számol Emődy Zsolt is, aki a vírus megjelenése óta elemzi és saját maga által készített rendszerben rögzíti a járvánnyal kapcsolatos információkat.
"A számokból az látható, hogy Magyarország és Románia esetében, hogy a tetőzés szakaszában vagyunk, tehát a következő napokban trendjelleggel legalább is csökkenés várható, és az utóbbi 3-4 nap is ezt erősített meg. Egyébként a csökkenés már elindult lefelé"
- mondja Emődy Zsolt adatelemző.
Az elemzések szerint ezt követően egy 35-40 napos lefutási időszak következik. Ezt támasztja alá a híradónk által megkérdezett virológus véleménye is, aki szerint a járványügyi intézkedéseknek köszönhetően a járványgörbe ellaposodott, így májusban akár véget is érhetne a járvány. Ezzel együtt azonban nem szabad hátradőlni.
"Egyrészt Dél-Koreában elterjedt az a hír, hogy visszakapható a vírus.
Híradónk szerette volna megtudni az Operatív Törzs álláspontját a járvány tetőzésével kapcsolatban, de kérdéseikre nem kaptak választ.
Az európai átlagnál kedvezőbb jövőt jósolnak hazánknak a gazdasági szférában is.
"Ahol a turizmusnak nagyon erős a súlya, mint pl. Horvátországban, ott 9%-os gazdasági visszaesést jósolnak, azokat az országokat tartják ők sérülékenyebbnek. Ide tartozik Szlovénia is. Ott is 8 % körüli visszaeséssel számoltak. És azokat az országokat sorolják a kevésbé sérülékenyek közé, ahol mondjuk inkább a háztartások fogyasztása, az ami húzza a növekedést. És ez mondjuk Magyarországra igaz volt az elmúlt években"
- mondta Beke Károly, a Portfolio elemzője.
Az IMF készített egy alternatív forgatókönyvet is: eszerint a GDP visszaesés világ szinten 3%-os lesz. Ha viszont nem fékezik meg időben a járványt, 6%-os, ha pedig még 2021-ben is a mostanihoz hasonló helyzet áll fenn, akkor 8%-os visszaesés is jöhet.
atv.hu
2020. április 15. (szerda), 20:26
Ez a cikk kizárólag tájékoztatási célokat szolgál, célja, hogy átfogó képet adjon a közelmúlt eseményeiről, politikai elfogultságtól mentesen. Szerkesztőségünk számára fontos a különböző nézőpontok bemutatása és a tények hűséges közvetítése. Kiemeljük, hogy a cikk nem hordoz politikai célzatot, nem áll egyik vagy másik politikai erő oldalán, és nem nyújt jogi vagy egyéb személyre szabott tanácsokat. Olvasóink saját belátásuk szerint értelmezhetik az itt közölt információkat, és ennek megfelelően semmiféle felelősséget nem vállalunk az esetleges értelmezésekből eredő következményekért.