Kipakolt a jóbarát: ezért halt meg valójában Szécsi Pál, nem Domján Edit miatt!
/Megrázó, eddig nem ismert részleteket árult el Szécsi Pál haláláról barátja, Poór Péter\./
Hetvennégy évesen is a szakma egyik legfoglalkoztatottabb embere, szinte mindennap fellép.
– Végig kellett mennem ugyanazokon a meghallgatásokon – idézte fel 1967-et Poór Péter, aki két dallal is indult a Táncdalfesztiválon. Az Utánam a vízözön, és a méltatlanul elfelejtett, szintén döntős szám, a Vagy meg kell téged szokni, vagy meg kell tőled szökni.
– Rengetegen voltunk, az elő meghallgatásnál, huszonötös csoportokban hívták be az embereket a rádió egyik stúdiójába – folytatta. – A vezérlőből a főnökség figyelte a jelentkezőket. Pont előttem volt egy srác, aki nagyon jól nézett ki, rendkívül elegáns volt, és fantasztikusan énekelt. Azon mérgelődtem, hogy miért pont ő van előttem?! Ha őt beválasztják, akkor engem már biztosan nem fognak. Nem így lett, huszonötből pont mi ketten jutottunk tovább. Ő volt Szécsi Pali. Akkor kezdődött a barátságunk, és tartott a haláláig.
Ott, a rádióban ismerték meg egymást, ott elegyedtek beszédbe először. Azután rengeteg közös fellépésük lett az ORI szervezésében.
– Annyira jóban voltunk, hogy még az elszállásolásnál is figyelembe vették. Ha vidéken kellett aludni, kettesével adtak szobát a művészeknek: 227-es, Poór, Szécsi. A magánéletben is sokat jártunk össze, privát programjaink is voltak. Sokat tanultunk egymástól. Én például Palitól rengeteget az öltözködés terén. Kiváló ízlése volt, sokat segített nekem stílusokban, hogy milyen alkalomra, mi illik. Volt a divatszakmához kötődése, mert mielőtt énekes lett, menő férfimanöken volt. Ő azt vallotta, ha élő műsorban fellépünk, ne kevés hosszú dalt énekeljünk, hanem több rövidet, hogy jobban ébren tartsuk a közönség figyelmét. Pali egyvelegeket állított össze, így több minden fért a műsorába. Rájöttem, hogy igaza van, én is úgy csináltam, és sokkal nagyobb sikerem lett. Ez oda-vissza működött, és adtam neki tanácsot dalszövegírásban, zenékkel kapcsolatban.
Pétert annak idején összetörte a hír, hogy barátja öngyilkos lett. A korabeli városi pletykák szerint Szécsi Pál soha nem tudta feldolgozni a színésznő, Domján Edit elvesztését, ezért dobta el ő is magától az életét.
– Annyiból benne volt a levegőben, hogy Pali már többször kísérelt meg öngyilkosságot, nem mintha lett volna valami világfájdalma. Nem azért csinálta! – jelenti ki határozottan Péter. – Rá így hatott az ital. Ha néha ivott egy kicsit, az rá úgy hatott, hogy szörnyen bánatos lett. Amikor teljesen kijózanodott, akkor azt monda: „Mi a fenét akartam? Miért akartam öngyilkos lenni? Nincs nekem semmi bajom! A világon a legszerencsésebb ember vagyok”. Nem vetette meg a piát, de hozzá kell tennem, hogy Pali nem volt iszákos ember. Ritkán ivott, de akkor nem tudta abbahagyni. Fél évben egyszer berúgott, de akkor úgy, hogy öngyilkos akart lenni. Ilyen rossz hatással volt rá az ital. Pedig aki ismerte, az tudta, vidám, jó humorú ember volt – magyarázta a Borsnak Poór Péter, aki biztos benne, hogy a végzetes nap sem gondolta komolyan a tettét a harmincéves korában elhunyt sztár.
Egyéves sem volt, amikor édesapja a II. világháború végén meghalt. Édesanyja 1956-ban disszidált. Az árva kisfiú nevelőszülőkhöz, majd állami gondozásba került. Szomorú gyerekkora miatt lett túlérzékeny, szorongó. Szerelme, Domján Edit öngyilkosságát sem tudta feldolgozni. Ő is többször próbálkozott öngyilkossággal, de barátai az utolsó pillanatban mindig megmentették. 1974. április 30-án éjszaka viszont nem. Harmincévesen Szécsi Pál örökre elment. Az ország gyászba borult. Döbbenetes tömeg vett részt a temetésén Farkasréten. Rajongói a fájdalomtól megzavarodva próbáltak bejutni a ravatalozóba. A megvadult embereket Koós János tartóztatta fel.
2024. július 22. (hétfő), 12:32
Megrázó részleteket osztott meg Szécsi Pál haláláról Poór Péter
Poór Péter, a magyar...
Ez a cikk kizárólag tájékoztatási célokat szolgál, célja, hogy átfogó képet adjon a közelmúlt eseményeiről, politikai elfogultságtól mentesen. Szerkesztőségünk számára fontos a különböző nézőpontok bemutatása és a tények hűséges közvetítése. Kiemeljük, hogy a cikk nem hordoz politikai célzatot, nem áll egyik vagy másik politikai erő oldalán, és nem nyújt jogi vagy egyéb személyre szabott tanácsokat. Olvasóink saját belátásuk szerint értelmezhetik az itt közölt információkat, és ennek megfelelően semmiféle felelősséget nem vállalunk az esetleges értelmezésekből eredő következményekért.