Az életvégi döntések szabadságáért küzdő Karsai Dánielt az emberi jogokért végzett tevékenységéért Pro Urbe Budapestért-díjjal tüntette ki Karácsony Gergely főpolgármester csütörtökön.
/Az ALS betegségben szenvedő ügyvéd és alkotmányjogász azonban nem tudta személyesen átvenni a díjat, mert a közelmúltban tüdőgyulladást kapott, kórházban ápolják, és bár a tüdőgyulladáson túl van, de jelenleg is plusz oxigént kap\./
Hirdetés
A díjat ezért nevében öccse, Karsai Péter vette át Karácsony Gergelytől.
Karsai Péter az Énbudapestemnek elmondta, testvérének napszakról napszakra változik az állapota, „szerdán volt – ha lehet ilyet mondani – a legjobb időszaka. Ha nehezen is, de érthető mondatokat tudott megfogalmazni.
Hirdetés
Hatalmas energiába kerül neki az érthető beszéd, néhány óra után el is fáradt.”
Az öccse szerint Karsai Dániel, amikor megkapta az örömhírt, alig tudott beszélni, de bólintással, pislantással kommunikált, és büszke erre a díjra.
Karsai Dániel díjat kapott.
Habár túl van a tüdőgyulladáson, Karsai Dániel továbbra is pluszoxigént kap, ezért öccse vette át a Pro Urbe díjat, amit az emberi jogokért végzett tevékenységéért kapott..
A díjat Karácsony Gergely adta át az aktív eutanáziáért évek óta küzdő alkotmányjogász öccsének, Karsai Péternek csütörtökön.
Hirdetés
A férfi elmondása szerint a gyógyíthatatlan betegséggel küzdő bátyja örült a hírnek, és büszke arra, hogy megkapta ezt a díjat, ám az egészségi állapota már olyannyira megromlott, hogy nem tudott beszélni, és csak bólintásokkal és pislantásokkal kommunikált.
Karácsony Gergely főpolgármester szerint a díjat nem azért adta Karsainak, hogy állást foglaljon az eutanázia kérdésében. Sokkal inkább azért, mert az elkötelezettsége példát mutató.
„Ezt a díjat általában olyanok kapják, akik a szó fizikai értelmében építik a várost, de Budapest az ilyen kiállásokból, elkötelezettségből is épül. Dániel a saját sorsával hitelesítette az elkötelezettségét, hitét és lelkesedését. A díj az egyik legjobb helyre került” – árulta el a főpolgármester, aki szerint ebben a kérdésben mindkét oldalon vannak meggyőző érvek.
„Ez egy nehéz kérdés. A díj semmiképpen nem az állásfoglalásnak, hanem az elkötelezettségnek szól. Engem mindkét irányba meg lehet győzni, fontosnak tartom, hogy a magyar társadalom érdemi párbeszédet tudjon folytatni erről az ügyről” – mondta az énbudapestem.hu-nak.
Hirdetés
Karsai Dánielt jelenleg kórházban ápolják, testvére szerint az állapota napszakról napszakra változik.
„Szerdán volt – ha lehet ilyet mondani – a legjobb időszaka. Ha nehezen is, de érthető mondatokat tudott megfogalmazni. Hatalmas energiába kerül neki az érthető beszéd, néhány óra után el is fáradt. Az orvosok sem tudják, mikor lesz olyan állapotban, hogy hazaengedjék.
Hirdetés
Jelenleg pluszoxigént kap egy légzéssegítő eszközön keresztül. Ez nem azt jelenti, hogy lélegeztetőgépre kötötték, csak könnyítenek a helyzetén. Úgy tűnik, kezelni tudták a nemrég kapott tüdőgyulladását” – mondta a portálnak Péter, aki pénteken viszi be a díjat fivérének.
2024. április 25. (csütörtök), 16:30
Segítsd a munkánkat egy Facebook megosztással! Megosztáshoz kattints az alábbi gombra:
Ez a cikk kizárólag tájékoztatási célokat szolgál, célja, hogy átfogó képet adjon a közelmúlt eseményeiről, politikai elfogultságtól mentesen. Szerkesztőségünk számára fontos a különböző nézőpontok bemutatása és a tények hűséges közvetítése. Kiemeljük, hogy a cikk nem hordoz politikai célzatot, nem áll egyik vagy másik politikai erő oldalán, és nem nyújt jogi vagy egyéb személyre szabott tanácsokat. Olvasóink saját belátásuk szerint értelmezhetik az itt közölt információkat, és ennek megfelelően semmiféle felelősséget nem vállalunk az esetleges értelmezésekből eredő következményekért.
Mindenegyben blog 2025. május 17. (szombat), 09:44
Hirdetés
Senki sem értette, miért visz el minden éjjel egy juhászkutya ételt a sötét parkba… Egészen addig, amíg egy fiatal nő utána nem ment, és meglátta, mit csinál vele a kutya ??
Hajléktalan férfi ölelte át a juhászkutyát, és együtt aludtak el, miközben a nő visszafelé sétált az elhagyatott...
Hirdetés
Mindenegyben blog 2025. május 17. (szombat), 09:04
Megjött! Elérte Magyarországot a gigavihar jégesővel :RIASZTÁS! Durva villámlással ÉS JÉGGEL KÖZELEG a vihar!! ÓRÁRÓL ÓRÁRA MUTATJUK HOL CSAP LE A VIHAR >>>
Ez egy életen át tartó trauma” – Jolly fia megszólalt az elhagyásról, a zenéről és a 10 évvel idősebb...
Mindenegyben blog 2025. május 16. (péntek), 12:48
1 PERCE ÉRKEZETT:Hatalmas baleset ! Közel 6 km-es a torlódás, forgalmat megállították, sávzárás.A helyszínelés jelenleg is tart, a torlódás közel 6kilométeres.