Az RTL Klub Híradója alaposan megvizsgálta, mennyivel is nő az egyes politikusok bére, miután a minap igen szép fizetésemelést szavaztak meg maguknak a T. Házban. A módosításhoz több ellenzéki képviselő is asszisztált. /Az új szabályok szerint augusztustól a képviselők fizetése az eddigi bruttó 748 ezer forintról 891 ezer forintra emelkedik\./
Kövér László házelnök például havonta, az eddigi 1,7 millió forint helyett 2,4 forintot kereshet a jövő hónaptól.
Egy bizottsági elnök, aki egyben frakcióvezető-helyettes is is – mint például Bánki Erik fideszes képviselő – az eddig 997 ezer forint helyett mostani több mint 1,5 millió forintot kap.
Bánki volt az, aki aki a szavazás után az Echo televíziócsatornának azt mondta, hogy
a tanárok és az egészségügyi dolgozók fizetése fizetése is nőtt, ezért jár a fizetésemelés a képviselőknek is.Egyébként pedig a képviselői fizetésemelés szerinte és a kormánypártok több képviselőjének nyilatkozatai szerint mértéktartó volt.
„Helyes, hogy a képviselői fizetések utolsóként emelkedtek, minden más szakmát követően.”
Az emelés érinti a kormánytagokat is. Ők eddig a képviselői fizetésnek „csak” a 30 százalékát kapták meg a miniszteri, államtitkári fizetésük mellé, az új törvény szerint azonban mostantól nekik is dukál a teljes képviselői fizetés is – pluszban.
Szijjártó így összesen 666 ezer forinttal többet, csaknem kétmillió forintot keres majd.
A módosításra nemmel szavazó Demokratikus Koalíció szerint a kormány magatartása cinikus:
„Egyrészt a kormány korántsem emelte olyan mértékben a pedagógusok vagy az egészségügyi dolgozók bérét, hogy azzal kérkedni lehetne, másrészt egy politikus nem méregesse a saját fizetését más ágazatokban dolgozók fizetéséhez, hanem szolgálja a hazát és dolgozzon – reagált a nyilatkozatokra a párt szóvivője, Gréczy Zsolt.
A képviselők fizetését érintő új szabály egyébként nemcsak egyszeri emelés, hanem az átlagkeresethez igazítja a javadalmazást. Ha tehát nő az átlagkereset, a képviselői fizetés is automatikusan nőni fog, minden évben. De arra is gondoltak a honatyák, ha esetleg csökkenne az átlagbér Magyarországon: beleírták a törvénybe, hogy ha így alakulna, akkor az ő esetükben az előző évi, magasabb átlagfizetést kell figyelembe venni.
2018. július 22. (vasárnap), 14:59
Ez a cikk kizárólag tájékoztatási célokat szolgál, célja, hogy átfogó képet adjon a közelmúlt eseményeiről, politikai elfogultságtól mentesen. Szerkesztőségünk számára fontos a különböző nézőpontok bemutatása és a tények hűséges közvetítése. Kiemeljük, hogy a cikk nem hordoz politikai célzatot, nem áll egyik vagy másik politikai erő oldalán, és nem nyújt jogi vagy egyéb személyre szabott tanácsokat. Olvasóink saját belátásuk szerint értelmezhetik az itt közölt információkat, és ennek megfelelően semmiféle felelősséget nem vállalunk az esetleges értelmezésekből eredő következményekért.