Különös számokkal nyert valaki 3,34 milliárdot az ötöslottón: ilyenre nem sokszor van példa
Telitalálat volt a 2022-es az második játékhéten!
Nem kevesebb, mint 3,348 milliárd forintot ért mindez annak, aki megtette azokat a számokat, amik ezt a nem mindennapi számsort alkotják!.
De hogy miről is van szó? A január 15-i szombat esti sorsoláson ugyanis az alábbi számokat húzták ki: 21-es, 49-es, 53-as, 59-es és 79-es! /Már első ránézésre is van köztük olyan szám, amelyet kiemelten szerencsésnek érzünk\./
És hogy ez miért is egy különleges számsor? Bizony, minden egyes szám páratlan, ami igen ritkán fordul elő!
Neked mi a véleményed?
(Forrás: részben MTI)
Mostanában egyre gyakrabban. Talán nem véletlenül. Abban az időszakban is voltak problémák, amikor még kézi húzással választották ki a számokat, de miután áttértek a gépi „húzásra”, egyre több emberben merül fel a gyanú: talán csalnak a lottóval.
Rengetegen lottóznak az országban, és folyamatosan azon izgulnak, hogy vajon nyernek-e valamit. Hihetetlenül sok pénz folyik be ebből a lottózóknak...
A napokban a KomlóMédia oldalán is foglalkoztak a témával.
A lottó talán egy nagy csalás, mert géppel húzzák
A mondás szerint: a lottó a szegények adója. Ezen cikkünk megírására azért került sor, mert szerkesztőségünkbe érkezett egy komlói lakótól egy levél, miszerint a lottó egy csalás. És érveivel valahol nagyon is a gyanút alapozta meg.
Levélírónk a gépi húzást kifogásolja, mert szerinte az nagyon is befolyásolható. Csak akkor hinne benne, ha minden egyes húzást kézzel tennének meg. (ott is lehetséges a csalás – melegebb golyók…, de talán tényleg kizárt a technikai beavatkozás-a szerk.
Azt állította, hogy matematikailag szinte lehetetlen, hogy egy évben pl. 2014-ben tizenegyszer egymás mellett legyen két szám. Így elsőre rá vághatnánk, hogy miért ne. Aztán munkatársunk a levél átvétele után egy héttel a postán járt és mondja, hogy nem tudja mit mondjon, de a héten is tényleg egymás mellett van két szám. Akkor ezzel nem foglalkoztunk, mert, bár a matematika valószínűségszámítás szerint is túlságosan sok, hogy 52-hétből 11-szer ilyen legyen.
A levélíró tovább megy: szombaton 17:30-ig lehet venni szelvényt. A lottó történetében a számítógépes rendszerig időben nem állt rendelkezésre semmilyen kiértékelő rendszer a beérkezett szelvények irányában.
Jelenleg ez nem így van(!) – olyan gyors és magas fokú a számítógépes kiértékelő rendszer, hogy percek leforgása alatt tudni lehet, hogy mi az az 5 szám amit, ha kihúznak nem lesz 5-ös a lottón, ill. ugyanez a rendszer azt is ki tudja értékelni percek leforgása alatt, hogy melyik legyen az az egy szelvény ami nyertes legyen a héten, vagy netalán 2 ötös legyen a héten…
A hivatalos húzásig két óra áll rendelkezésre, hogy felkészüljenek, ha csalni akarnak.
Levélírónk azt is leírta, hogy gépi húzásnál zárt rendszerben pörögnek a „pingpong” labdák.
A golyók az emberi szem számára gyors összevissza mozgásban elkezdenek a nagy nyilvánosság előtt az átlátszó gömbben pörögni.
Ez a mozgás csak az emberi szem számára gyors és összevissza mozgás. A mai technikai feltételek mellett elkapni, odaszívni a megfelelő pillanatban a megfelelő pingpong labdát nem nagy feladat.
Cikkünk nem bizonyító erejű, de mindenki döntsön belátása és nyereménye tükrében.
Egy "érdekes" felvétel. A videó kísérő szövege: Előbb írták ki a szerb lottóhúzáson a képernyőre a számokat, mint, hogy kihúzták volna őket a műsorban. A sorsolásról készült felvételen látszik, hogy az első három szám kihúzása még rendben zajlott, majd negyedikként a 27-es számú golyót húzták ki, ám a képernyőn a 21-es szám jelent meg. Ezt követően gyorsan megjelent (ötödikként) a 27-es is, holott akkor még nem is húzták ki az ötödik golyót. Az ötödikként kihúzott nyerőszám a 21-es lett, éppen az a szám, amely 33 másodperccel korábban már megjelent a képernyőn.
tudnodkell.info
2022. január 17. (hétfő), 10:02
Ez a cikk kizárólag tájékoztatási célokat szolgál, célja, hogy átfogó képet adjon a közelmúlt eseményeiről, politikai elfogultságtól mentesen. Szerkesztőségünk számára fontos a különböző nézőpontok bemutatása és a tények hűséges közvetítése. Kiemeljük, hogy a cikk nem hordoz politikai célzatot, nem áll egyik vagy másik politikai erő oldalán, és nem nyújt jogi vagy egyéb személyre szabott tanácsokat. Olvasóink saját belátásuk szerint értelmezhetik az itt közölt információkat, és ennek megfelelően semmiféle felelősséget nem vállalunk az esetleges értelmezésekből eredő következményekért.