Legtöbb időskorút nem érdekli a vásárlási idősáv!inkább mentek délután a tömegbe

Hirdetés
Legtöbb időskorút nem érdekli a vásárlási idősáv!inkább mentek délután a tömegbe
Hirdetés

Az idősek legtöbbjét nem érdekelte a vásárlási idősáv az első héten, inkább mentek délután a tömegbe.

Az új rendelet szerint hétköznap délelőtt 9 és 11 óra között, hétvégén pedig 8 és 10 óra között kizárólag a 65 év felettiek tartózkodhatnak a boltokban. /Ez az idősáv az időseket védi, hogy biztonságban vásárolhasson az, aki szeretni, de a nap további szakaszában is betérhetnek az üzletekbe\./

Hirdetés

Legtöbb időst nem érdekli inkább mentek délután a tömegbe!

Mi a véleményed?Írd le a kommentbe 

A járvány lassítása és az idősek védelme érdekében keddtől ismét vásárlási idősávot vezettek be a 65 éven felüliek számára - közölte Kiss Róbert alezredes, a koronavírus-járvány elleni védekezésért felelős operatív törzs ügyeleti központjának vezetőhelyettese online sajtótájékoztatón kedden.

Hirdetés

 Az alezredes elmondta, hétköznaponként reggel 9 és 11, hétvégente reggel 8 és 10 óra között csak a 65 éven felüliek léphetnek be az élelmiszerüzletekbe, az illatszert, drogériai terméket, háztartási tisztítószert, vegyi árut és higiéniai papírterméket árusító üzletekbe, valamint a gyógyszert, gyógyászati segédeszközt forgalmazó üzletekbe, gyógyszertárakba. Hozzátette: az idősek a védett idősávon kívül is szabadon vásárolhatnak.    A védett idősávra vonatkozó szabályok betartásáról az üzletek üzemeltetőinek, alkalmazottainak kell gondoskodniuk, fel kell szólítaniuk az illetékteleneket a bolt elhagyására, ha pedig ez nem vezet eredményre, értesíteniük kell a rendőrséget - tudatta Kiss Róbert.

Hirdetés
Hangsúlyozta: ezek elmaradása esetén a rendőrség közigazgatási hatósági intézkedésére kerülhet sor.    Az operatív törzs ügyeleti központjának vezetőhelyettese beszámolt arról, hogy a maszkviselési kötelezettség figyelmen kívül hagyása miatt hétfőn 294, a járványügyi készültségi időszak védelmi intézkedéseiről szóló kormányrendelet szeptember 21-iki hatályba lépése óta 7826 emberrel szemben intézkedtek.    Hétfőn 260 emberrel szemben léptek fel a 10 ezer lakosnál népesebb településeken az önkormányzat által elrendelt védőmaszk viselési kötelezettség megszegése miatt, tömegközlekedési eszközön, megállóban, kereskedelmi egységekben 34-en nem tartották be az előírásokat - tette hozzá.
Hirdetés
    Kiss Róbert jelezte, egyes üzletek, szolgáltatási helyek üzemeltetői megszegik a korlátozott nyitvatartásra, illetve a nyitvatartás tilalmára vonatkozó előírásokat. A rendőrök hétfőn két ilyen hely ideiglenes bezárása mellett döntöttek, erre a jogszabály hatályba lépése óta 73 esetben került sor.    A kereskedelmi üzletekre, vendéglátóhelyekre, szálláshelyekre és a szabadidős létesítményekre vonatkozó intézkedések megszegése miatt eddig 476 rendőri intézkedésre került sor, ebből 119 szabályszegést az üzemeltető, vagy tulajdonos követett el. Egyes létesítmények nyitvatartásának tilalmával összefüggésben 357 szabályszegés történt - jegyezte meg.
Hirdetés
    Az alezredes kitért arra is, hogy hétfőn Makón egy söröző nyitva volt, vendégek ételt és italt fogyasztottak benne, a szabályszegőkkel szemben szankciót alkalmaztak, a sörözőt 31 napra bezáratták. Ugyancsak bezáratták a Borsod megyei Kelemér egyik presszóját, amelynek üzemeltetője játékversenyt rendezett és a résztvevőket szeszesitallal szolgálta ki.    Kiss Róbert szólt arról is, hogy a rendőrök hétfőn 324, a november 4-én életbe lépett kijárási korlátozás és a november 10-ei kijárási tilalom óta 5954 emberrel szemben intézkedtek a kijárási, gyülekezési tilalom megsértése miatt.
Hirdetés
    A rendőrök a külföldiek átutazására vonatkozó szabályok megsértése miatt hétfőn 41-szer, az előírások szeptember 1-jei hatályba lépése óta pedig 6344-szer intézkedtek - tudatta.    Jelezte, hogy hétfőn 6107 hatósági házi karantént rendeltek el. Jelenleg 41 557-en vannak hatósági házi karanténban, közülük 3894-en regisztráltak az online ellenőrzésre fejlesztett mobilalkalmazásra.    A járvánnyal összefüggésben 484 büntetőeljárás indult a tavasz óta, ezekben az ügyekben 97 gyanúsítottat hallgattak ki - fűzte hozzá.

MTI 2020. november 24.

Hirdetés

2020. november 28. (szombat), 13:34

Segítsd a munkánkat egy Facebook megosztással! Megosztáshoz kattints az alábbi gombra:

Hirdetés

Ez a cikk kizárólag tájékoztatási célokat szolgál, célja, hogy átfogó képet adjon a közelmúlt eseményeiről, politikai elfogultságtól mentesen. Szerkesztőségünk számára fontos a különböző nézőpontok bemutatása és a tények hűséges közvetítése. Kiemeljük, hogy a cikk nem hordoz politikai célzatot, nem áll egyik vagy másik politikai erő oldalán, és nem nyújt jogi vagy egyéb személyre szabott tanácsokat. Olvasóink saját belátásuk szerint értelmezhetik az itt közölt információkat, és ennek megfelelően semmiféle felelősséget nem vállalunk az esetleges értelmezésekből eredő következményekért.

Hirdetés
Hirdetés

Cikkajánló

Mindenegyben blog
2025. november 20. (csütörtök), 18:29
Hirdetés

Letarolta a buszmegállót a száguldozó BMW: egy halott, egy súlyosan sérült – döbbenetes éjszakai tragédia a 15. kerületben”

Letarolta a buszmegállót a száguldozó BMW: egy halott, egy súlyosan sérült – döbbenetes éjszakai tragédia a 15. kerületben”

Letarolta a buszmegállót a száguldozó BMW: egy halott, egy súlyosan sérült – döbbenetes éjszakai tragédia a 15....

Hirdetés
Mindenegyben blog
2025. november 20. (csütörtök), 15:08

Havazik Magyarországon! Már 2 cm hó esett

Havazik Magyarországon! Már 2 cm hó esett

Jön az első igazi havazás! Akár 10 centi hó is hullhat péntek reggelre – már fehéredik a Dunántúl és a...

Mindenegyben blog
2025. november 20. (csütörtök), 13:16

? Új fordulat a 14. havi nyugdíjnál: sok 65 év feletti kimaradhat az első kifizetésből

? Új fordulat a 14. havi nyugdíjnál: sok 65 év feletti kimaradhat az első kifizetésből

Óriási fordulat a 14. havi nyugdíjnál: sok 65 év feletti kimaradhat az első kifizetésbőlA kormány benyújtotta a 14....

Mindenegyben blog
2025. november 20. (csütörtök), 07:14

Örökre lehunyta szemét… Gyászba borult az egész MAGYARORSZÁG!hatalmas név távozott közülünk! Cikk a hozzászólásoknál

Örökre lehunyta szemét… Gyászba borult az egész MAGYARORSZÁG!hatalmas név távozott közülünk! Cikk a hozzászólásoknál

Meghalt Cselkó Tibor – elment az 1955-ös Európa-bajnok magyar kosárlabda-csapat legendás játékosaGyászol a magyar...

Mindenegyben blog
2025. november 20. (csütörtök), 06:19

Müller Péter könnyeivel küszködve mesélt felesége utolsó szavairól – ez volt a végső kérése

Müller Péter könnyeivel küszködve mesélt felesége utolsó szavairól – ez volt a végső kérése

Ez volt Müller Péter feleségének utolsó kívánsága, mielőtt örökre lehunyta a szemét Szívszorító vallomással állt a...

Mindenegyben blog
2025. november 19. (szerda)

Elhunyt az a romániai doktornő, aki hevesen ellenezte a koronás betegek lélegeztetését, és ezzel sokak életét mentette meg állítólag

Elhunyt az a romániai doktornő, aki hevesen ellenezte a koronás betegek lélegeztetését, és ezzel sokak életét mentette meg állítólag

Meghalt Flavia Groșan, a romániai tüdőgyógyász, aki a Covid-protokollok ellen emelte fel a hangjátElhunyt szerda reggel...

Mindenegyben blog
2025. november 19. (szerda), 09:48

Még magasabb nyugdíjemelést jelentett be Gulyás Gergely! ???? Februárban érkezhet a 14. havi nyugdíj első részlete! ?

Még magasabb nyugdíjemelést jelentett be Gulyás Gergely! ???? Februárban érkezhet a 14. havi nyugdíj első részlete! ?

2026 februárban érkezhet a 14. havi nyugdíj első részlete – indul a lépcsőzetes bevezetésAz Országgyűlés megkezdte a...

Mindenegyben blog
2025. november 19. (szerda), 08:57

? FRISS! 1 Perce érkezett ! Orbán Viktor ma reggel rendkívüli bejelentést tett! Ez lesz, ha tetszik ,ha nem!!

? FRISS! 1 Perce érkezett ! Orbán Viktor ma reggel rendkívüli bejelentést tett! Ez lesz, ha tetszik ,ha nem!!

Orbán Viktor felrobbantotta az internetet: olyan levelet kapott Brüsszeltől, amitől mindenki lefagyottA magyar...

Hirdetés
Hirdetés