A KDNP azt kezdeményezi, hogy az ingatlanok becsértékének, azaz kikiáltási árának száz százaléka alatt ne lehessen a jövőben árverést tartani.
/A végrehajtási törvény módosításáról szóló javaslatukról Soltész Miklós, a kisebbik kormánypárt alelnöke csütörtökön sajtótájékoztatón elmondta\: azt indítványozzák, hogy ha folyamatos árverésen, egy éven belül a lakást nem sikerül értékesíteni 100 százalékos értéken, akkor a becsült érték legfeljebb 80 százalékáig lehessen engedni az árból\./
A fennmaradó adóssságokat a bankoknak kell elengedniük
Ha ezek után még adósság maradna fenn, akkor azt a bankoknak el kell engedniük – ismertette az előterjesztést Soltész Miklós.
Megjegyezte: ha az ellenzéki pártok hozzájárulnak a házszabálytól való eltéréshez, már hétfőn tárgyalhatják a javaslatot, és kedden el is fogadhatják.
2 millió embert érintett a devizahitel
Soltész Miklós azt mondta, az MSZP-SZDSZ-kormányzás idején devizahitelekbe hajszolták a családokat, amit több mint 2 millió embert érintett. Megszüntették az otthonteremtési támogatást is, és csupán egy etikai kódex született – sorolta, utóbbit ahhoz hasonlítva, mint amikor a róka beszabadul a tyúkólba, és megkérik, hogy azért viselkedjen egy kicsit.
Soltész Miklós felidézte, hogy a mostani kormány már elfogadta a végrehajtások szigorítását, és törvényi szinten bevezették az elektronikus árverést. Ez szintén sokakat eltérített az ily módon való ingatlanvásárlástól – értékelt.
Végtörlesztés, árfolyamgát, forintosítás
Kitért arra is: 2010 óta határozott és konkrét lépéseket tettek, hogy a mintegy 1,3 millió családot érintő adósságcsapdára válaszokat adjanak.
Összegzése szerint ezen intézkedésekkel 734 milliárd tisztességtelenül elvett forintot vettek vissza a bankoktól és adtak vissza az embereknek. Harrach Péter KDNP-frakcióvezető emlékeztetett, hogy a kilakoltatási moratórium március 1-jén véget ért, de ha még nem történt törvényes árverés, akkor közbe tudnának lépni.
Kitért arra is, hogy több ízben felléptek a a segítségre szorulók kifosztása ellen, ezek közé tartozik az otthonukat vesztett emberek megsegítését célzó mostani törvényjavaslat is. Harrach Péter az LMP paksi atomerőműről szóló népszavazásáról kérdésre azt mondta: az alkotmány erre nem biztosít lehetőséget, nemzetközi szerződés tárgyában nem lehet referendumot tartani.
Forrás : hirado.hu
2017. március 02. (csütörtök), 17:25
Közeledik a Sztárban...
Ez a cikk kizárólag tájékoztatási célokat szolgál, célja, hogy átfogó képet adjon a közelmúlt eseményeiről, politikai elfogultságtól mentesen. Szerkesztőségünk számára fontos a különböző nézőpontok bemutatása és a tények hűséges közvetítése. Kiemeljük, hogy a cikk nem hordoz politikai célzatot, nem áll egyik vagy másik politikai erő oldalán, és nem nyújt jogi vagy egyéb személyre szabott tanácsokat. Olvasóink saját belátásuk szerint értelmezhetik az itt közölt információkat, és ennek megfelelően semmiféle felelősséget nem vállalunk az esetleges értelmezésekből eredő következményekért.