Várhatóan soha nem szabadul majd meg a világ a koronavírustól, valamilyen formában az örökre velünk marad – mondta szerdán a Moderna vezére. /Egyre több járványügyi szakember van hasonló véleményen, hogy a vírus nem fog eltűnni, legfeljebb szelidül majd\./
Stephane Bancel a JP Morgan egészségügyi konferenciáján beszélt arról, hogy meglátásuk szerint a koronavírus nem tűnik majd el, állandó szezonális járvánnyá válhat – írja a CNBC.
Járványügyi szakemberek szerint a vírus túlélését jelzi az is, hogy az utóbbi hetekben több mutáció is megjelent világszerte, ezekből arra következtetnek, hogy a mostani vírustörzs idővel a szezonális influenzához hasonló vissza-visszatérő járvánnyá szelidül majd.
2021. március 14. - 10:22
Brüsszel elszúrta a vakcinabeszerzéseket, és ha Magyarország nem rendelt volna keletről is oltást, akkor most nagyon nagy bajban lennénk - mondta a miniszterelnök a Kossuth rádió Vasárnapi újság című műsorában, ahol arról is beszélt, hogy valószínűleg a járványidőszak legnehezebb hete lesz a következő.
Brüsszel elszúrta a vakcinabeszerzéseket és a vakcinaelosztás sem stimmel
Orbán Viktor az oltottsági adatokat összehasonlítva elmondta: miközben Izraelben jóval előrébb vannak az oltásban, mindjárt végeznek, és az Európai Uniót elhagyó britek is 30-40 százalék körül állnak, addig az EU-s országokban az átlag 6,8 százalék. "Ez jól mutatja, hogy valami nincs rendben, és ez nem politikai kérdés, vádaskodás, nem az uniós vagy brüsszeli bürokraták iránt érzett ellenszenv, hanem ténykérdés. Ez a helyzet, elszúrták" - fogalmazott a miniszterelnök, aki szerint hétről hétre derül ki, hogy a szállítmányok, amelyeket lekötöttek, megrendeltek, nem érkeznek meg vagy nem annyi érkezik. Azt, hogy öt uniós tagállam - Ausztria, Csehország, Szlovénia, Bulgária és Lettország - EU-csúcsot hívna össze a vakcinaelosztás miatt, a magyar kormányfő úgy értékelte: osztja az osztrák kancellár véleményét.
Hangsúlyozta: ha Magyarország nem rendelt volna 3,5 millió keleti - orosz és kínai - vakcinát, amivel már 500 ezer embert be is oltottak, akkor most "nagy bajban lennénk". Csak azért nem vagyunk bajban, mert novemberben "megszólalt a fejünkben a csengő", és megkezdtük a tárgyalásokat más vakcinákról is - tette hozzá, jelezve, hogy ezért a magyar és időnként a nemzetközi baloldal is kritizálja Magyarországot, holott inkább elismerést kellene kifejezni azon külügyi és járványügyi szakemberek iránt, akik megérezték a bajt és kellő időben döntöttek.
A harmadik hullám erősebb, mint az eddigiek A kormányfő arról is beszélt: a járvány második hulláma erősebb volt, mint az első, a harmadik hullám pedig erősebb mint a második. Úgy fogalmazott: "az éjszaka a hajnal előtt a legsötétebb, most ebben a pillanatban vagyunk".
Valószínűleg az egész járványidőszak legnehezebb hete következikElmondta: a Belügyminisztériumban vasárnap videókonferencián hallgatja meg az összes kórházigazgatót arról, hogy mennyire készültek fel az előttünk álló hétre, ami - fogalmazott - "valószínűleg az egész járványidőszak legnehezebb hete lesz" mind a kórházi ágyak, mind a lélegeztetőkészülékek, mind a hadra fogható ápolónők és orvosok tekintetében. Arra a felvetésre, hogy nem kellene-e Magyarországnak is külföldi segítséget kérni, a miniszterelnök azt mondta: "úgy látjuk, hogy megvagyunk, inkább segítséget fogunk adni másoknak".
2021. március 14. (vasárnap), 21:05
Ez a cikk kizárólag tájékoztatási célokat szolgál, célja, hogy átfogó képet adjon a közelmúlt eseményeiről, politikai elfogultságtól mentesen. Szerkesztőségünk számára fontos a különböző nézőpontok bemutatása és a tények hűséges közvetítése. Kiemeljük, hogy a cikk nem hordoz politikai célzatot, nem áll egyik vagy másik politikai erő oldalán, és nem nyújt jogi vagy egyéb személyre szabott tanácsokat. Olvasóink saját belátásuk szerint értelmezhetik az itt közölt információkat, és ennek megfelelően semmiféle felelősséget nem vállalunk az esetleges értelmezésekből eredő következményekért.