Veszélyes pancsoló öblök – sziklarakás a víz alattA balatoni szabad strandok nagy részét sziklás part szegélyezi, a vízbe általában hosszabb vagy rövidebb stégeken juthatunk. /Ilyenkor a szikláknak a közelébe sem kerülünk, és ha megtanítottuk a kicsiknek, hogy ne merészkedjenek az éles kőrakásokhoz, akkor nem kell aggódnunk\./
A partmenti sziklarakás egy része alig látható a víz sötét színe miatt
Itt nincs lépcső, és a homokozós bejáratot kivéve minden irányban sziklák övezik a partot. Nekem úgy sikerült beleborulnom, hogy – nagyon ügyesen – előre gyalogoltam, miközben hátrafelé néztem: a homokos öblöt céloztam meg, de a vízi játék hevében 1-2 méterrel arrébb indultam el, épp a sziklák irányába.
A képre kattintva láthatod, hogy csúnyább sérülést is okozhat egy szikla vagy kagyló, mint gondolnánk. A vér látványa sokak számára felkavaró lehet – csak erős idegzetűeknek ajánlott tartalom!
Elég egy vízi fogócska, egy önfeledt, labda utáni rohanás, vagy egy kicsi figyelmetlenség – és pillanatok alatt súlyos, veszélyes sérülést szenvedhet gyermekünk, vagy akár mi magunk is. A vízmagasság minden évben változik – tavaly különösen magas volt, ilyenkor pedig a víz alatti sziklák egyáltalán nem is látszanak. A nem látható kövek miatt tényleg messziről el kell kerülni a partszéleket!
Hasonló sérülést lehet szenvedni kagyló által is.
Úszócipőt mindenkire!
Mezítláb járni egészséges és fejlesztő hatású – nem véletlen, hogy egyre népszerűbbek a mezítlábas parkok is. A víz azonban egy kicsit veszélyesebb terep, főleg a Balaton, ahol semmit nem látunk abból, mibe készülünk belelépni.
A cipő megvéd attól is, hogy fűben rejtőző darázsra lépjünk – allergia esetén ez különösen veszélyes lehet. A rovarcsípésekkel méreganyag kerül a szervezetbe, ez pedig minden esetben kisebb-nagyobb helyi reakciót, akut gyulladást vált ki, ami gyerekek esetében még látványosabb lehet.Egy felénk tartó darázzsal szemben még van lehetőségünk védekezni, azonban ha a fűben szaladgálunk, esélyünk sincs észrevenni a rovart. Darázsra lépni pedig különösen fájdalmas élmény – ezt is tavalyi tapasztalat alapján mondom (nem az én évem volt…), sokkal kellemetlenebb, mint egy egyszerű csípés más testrészen.
Ha mégis megtörténik a baj, őket keressétek:
A piros vagy fehér színű elsősegély jelzés könnyen észrevehető, de jobb, ha a strandolás elején megkeresitek őket, így vészhelyzet esetén már tudni fogjátok, merre induljatok. A önkéntesekre idén az alábbi strandokon számíthattok:
Északi part
Alsóőrs: Közösségi StrandBalatonudvari: Központi Strand, Fövenyes StrandRévfülöp: Császtai Strand, Szigeti StrandBadacsony: Badacsonyi Strand, Tomaji StrandDéli part
Balatonberény: Közösségi strandBalatonmáriafürdő: Hajóállomás. Fizetős strandBalatonfenyves: Csalogány, KözpontiBalatonboglár: PlatánBalatonlelle: Napfény StrandBalatonszemes: ÉlményfürdőBalatonszárszó: KözpontiBalatonföldvár: Nyugati Strand, Keleti StrandNagyon figyeljetek a kicsikre, és ha lehet, szerezzétek be a vízhatlan cipőket – így csökkenthetitek az esélyt arra, hogy az önfeledt nyaralás rémálommá váljon
Nagyon vigyázzatok! BORZALOM, AMI KIDERÜLT!!! Eddig erről senki nem tudott!!!! Nagyon nagyon veszélyes a Balaton Siófoknál! Ezért kellett meghalnia a 18 éves fiúnak...... Tovább olvasom a cikket! >>>>>>
2 perce jött a hír! KÁOSZ A Balatonnál! Sok helyen menekülnek a turisták!!Tovább olvasom a cikket! >>>>>>
2020. július 12. (vasárnap), 17:27
Ez a cikk kizárólag tájékoztatási célokat szolgál, célja, hogy átfogó képet adjon a közelmúlt eseményeiről, politikai elfogultságtól mentesen. Szerkesztőségünk számára fontos a különböző nézőpontok bemutatása és a tények hűséges közvetítése. Kiemeljük, hogy a cikk nem hordoz politikai célzatot, nem áll egyik vagy másik politikai erő oldalán, és nem nyújt jogi vagy egyéb személyre szabott tanácsokat. Olvasóink saját belátásuk szerint értelmezhetik az itt közölt információkat, és ennek megfelelően semmiféle felelősséget nem vállalunk az esetleges értelmezésekből eredő következményekért.