8 új eset van, ezzel 623 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma (ez az összes fertőzöttet jelenti a járvány kezdete óta). Meghalt öt idős krónikus beteg, a legfiatalabb 79 éves volt. /Meggyógyult egy fertőzött\./
Az aktív esetek száma 553, vagyis ennyi ember fertőzött jelenleg az országban.
89 éves férfi, alapbetegségek: post TBC, mellhártya összenövés, prosztata-betegség81 éves nő, alapbetegségek: magas vérnyomás, agyi infarktus
79 éves férfi, alapbetegségek: magas vérnyomás, COPD krónikus tüdőbetegség, érszűkület, veseelégtelenség, szív -és érrendszeri megbetegedés86 éves nő, alapbetegségek: veseelégtelenség, magas vérnyomás
Ami az új fertőzéseket illeti, a mostani 6,5 százalékos adat a vírusgörbe laposodását jelzi. Szerdán 6,7 volt, akkor a következőt írtuk: "ilyen alacsony nem volt, amióta csoportos megbetegedések vannak. Március 10-én nem változott a fertőzöttek száma, maradt 12, mint előző nap, azóta nem volt ilyen alacsony növekedés. Vagyis, amióta van növekedés egyáltalán két nap között, ez az eddigi legalacsonyabb. Az exponenciális növekedés a lényeg a fertőzések terjedésének tekintetében, az emelkedés pedig mindössze 6,7 százalék.
Tehát egyre laposabb a járványgörbe, ezért nagyon fontos, hogy továbbra is minimalizáljuk a kontaktok számát; aki csak teheti, maradjon otthon!
A csoportos megbetegedések szakaszában vagyunk, amikor közösségben, személyes érintkezések útján terjed a fertőzés. Magyarországon is már bárhol és bárkiben jelen lehet a vírus.
A tömeges fertőzés lelassításához nagyon fontos, hogy az idősek, a diákok, a külföldről hazatérők, és aki teheti, az maradjon otthon, továbbá mindenki tartsa be az ajánlásokat és a kijárási korlátozásokat.
Ahogy az eddigi meghalt fertőzöttek adataiból is látszik, a koronavírus az idősekre a legveszélyesebb, ezért
A csoportos megbetegedések szakaszában vagyunk, amikor közösségben, személyes érintkezések útján terjed a fertőzés. Magyarországon is már bárhol és bárkiben jelen lehet a vírus. A beazonosított koronavírus-fertőzötteknél jóval nagyobb a tényleges vírushordozók száma, akik fertőzhetnek. A tömeges fertőzés lelassításához nagyon fontos, hogy az idősek, a diákok, a külföldről hazatérők, és aki teheti, az maradjon otthon, továbbá mindenki tartsa be az ajánlásokat és a kijárási korlátozásokat.
Ahogy az eddigi meghalt fertőzöttek adataiból is látszik, a koronavírus az idősekre a legveszélyesebb, ezért nyomatékosan kérik az időseket, hogy maradjanak otthon, és a bevásárláshoz kérjék hozzátartozóik vagy az önkormányzat segítségét.
2020. április 03. (péntek), 15:20
Ez a cikk kizárólag tájékoztatási célokat szolgál, célja, hogy átfogó képet adjon a közelmúlt eseményeiről, politikai elfogultságtól mentesen. Szerkesztőségünk számára fontos a különböző nézőpontok bemutatása és a tények hűséges közvetítése. Kiemeljük, hogy a cikk nem hordoz politikai célzatot, nem áll egyik vagy másik politikai erő oldalán, és nem nyújt jogi vagy egyéb személyre szabott tanácsokat. Olvasóink saját belátásuk szerint értelmezhetik az itt közölt információkat, és ennek megfelelően semmiféle felelősséget nem vállalunk az esetleges értelmezésekből eredő következményekért.