Tragédia: öngyilkos lett egy koronavísusos betegeket ápoló intenzív osztályos fiatal nővér

Hirdetés
Tragédia: öngyilkos lett egy koronavísusos betegeket ápoló intenzív osztályos fiatal nővér
Hirdetés

Egy londoni kórház egyik ápolónőnje a munkahelyén ölte meg magát – írja a Mirror.

Az intenzív osztályon dolgozó, a húszas éveiben járó ápolónőt eszméletlen állapotban találták hétfő hajnalban a King's Collage kórházban, egyes jelentések szerint túladagolta magát. Hiába próbálták, az életét már nem tudták megmenteni.

/A rendőrség tájékoztatása szerint idegenkezűségre utaló jelet nem találtak, így az aktát hamarosan átadják a halottkémnek\./

Hirdetés

Spanyolországban is drámai helyzet van:

Drámai a helyzet Spanyolországban is, már többen haltak meg koronavírus-fertőzésben, mint Kínában.
Hirdetés

Spanyolországban már többen haltak meg koronavírus-fertőzés következtében mint Kínában - derült ki az egészségügyi minisztérium szerdán közölt adataiból.

Katonák védőfelszerelésben éppen egy műjégpályát alakítanak át hullaházzá Madridban /Fotó: Reuters/
A halálos áldozatok száma 3434, egy nap alatt 748-cal növekedett.
Hirdetés

A vizsgálatok eddig több mint 47 ezer esetben igazolták a fertőzést, közülük több mint 7900-zat az elmúlt 24 órában diagnosztizáltak. Egyre növekszik a gyógyultak száma is, már 5367 kórházi kezelést kapott páciens épült fel.

Fernando Simón, a spanyol egészségügyi riasztási és vészhelyzeti koordinációs központ igazgatója napi madridi sajtótájékoztatóján a modellszámításokra hivatkozva azt valószínűsítette, hogy a járvány most, ezekben a napokban tetőzik.

Az egészségügyi és szociális intézményekben továbbra is gondot jelent a védőfelszerelések, orvosi maszkok, kesztyűk, köpenyek nagy mennyiségű utánpótlása.
Hirdetés

Miguel Villarroya, a hadsereg vezérkari főnöke bejelentette: Spanyolország a NATO segítségét kérte a védőeszközök beszerzéséhez a szervezet Katasztrófaelhárítási Koordinációs Központján keresztül.

A dél-európai ország ezekből az egészségügyi felszerelésekből több szállítmányt kapott és vár is még Kínából, a legutóbbi vásárlás értéke 432 millió euró - tájékoztatott Salvador Illa egészségügyi miniszter.

Spanyolország az Európai Unió segítségére is számíthat - mondta  Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke az El País című napilapnak adott interjújában.

Hirdetés
Twitter-oldalán pedig részletesebben is kifejtette, hogy két hét múlva a spanyol kórházakban lehetnek azok az egészségügyi felszerelések, amelyek uniós közbeszerzése folyamatban van.

Több spanyol nagyvállalat, mint például a Santander bank, a BBVA bank, a Telefónica távközlési szolgáltató és az Iberdrola áramszolgáltató pénzügyi alapot hozott létre egészségügyi felszerelések vásárlásra, cégenként 25 millió eurós hozzájárulással.
Hirdetés

A spanyol fővárosban szerdán megkezdődik a létfontosságú ágazatokban dolgozók koronavírus-tesztelése. Mások mellett a rendőrség, a mentőszolgáltat, a tűzoltóság és a háziorvosi szolgálat munkatársainak vizsgálatát végzik el, hogy időben kiszűrjék az esetleges fertőzéseket.

A madridi tartományban, ahol eddig a legtöbb fertőzöttet regisztrálták, a helyi kormány arra tett javaslatot, hogy a járvány elmúltával egy emlékművet állítsanak az áldozatok emlékére és az egészségügyi dolgozók munkájának elismerésére.

2020. március 25. (szerda), 18:12

Segítsd a munkánkat egy Facebook megosztással! Megosztáshoz kattints az alábbi gombra:

Hirdetés

Ez a cikk kizárólag tájékoztatási célokat szolgál, célja, hogy átfogó képet adjon a közelmúlt eseményeiről, politikai elfogultságtól mentesen. Szerkesztőségünk számára fontos a különböző nézőpontok bemutatása és a tények hűséges közvetítése. Kiemeljük, hogy a cikk nem hordoz politikai célzatot, nem áll egyik vagy másik politikai erő oldalán, és nem nyújt jogi vagy egyéb személyre szabott tanácsokat. Olvasóink saját belátásuk szerint értelmezhetik az itt közölt információkat, és ennek megfelelően semmiféle felelősséget nem vállalunk az esetleges értelmezésekből eredő következményekért.

Hirdetés
Hirdetés

Cikkajánló

Mindenegyben blog
2026. április 17. (péntek), 12:10
Hirdetés

Magyar Péter rendkívüli bejelentése: ilyet még nem látott Magyarország

Magyar Péter rendkívüli bejelentése: ilyet még nem látott Magyarország

Magyar Péter új felhívást tett közzé, amelyben arról beszél, hogy több minisztériumból, háttérintézményből és...

Hirdetés
Mindenegyben blog
2026. április 17. (péntek), 09:53

Elkezdődött! Óriási fordulat a közmédiában: órák alatt minden megváltozott

Elkezdődött! Óriási fordulat a közmédiában: órák alatt minden megváltozott

Elkezdődött! Váratlan fordulat a közmédiában: órák alatt minden megváltozott Szokatlanul feszült és gyors események...

Mindenegyben blog
2026. április 17. (péntek), 08:32

1 perce érkezett! Gyászba borult az ország – Szörnyű hírt kaptunk ma reggelre – nagy név távozott közülünk! ????? ? ?????́???́??́?????́?!

1 perce érkezett! Gyászba borult az ország – Szörnyű hírt kaptunk ma reggelre – nagy név távozott közülünk! ????? ? ?????́???́??́?????́?!

Somlai Miklóst gyászolja a magyar ökölvívásÚjabb súlyos veszteség érte a magyar ökölvívó-társadalmat: az elmúlt napok...

Mindenegyben blog
2026. április 17. (péntek), 08:05

Évtizedes titkok kerülhetnek napvilágra: ezt jelentette be a TISZA

Évtizedes titkok kerülhetnek napvilágra: ezt jelentette be a TISZA

Rettegni kezdtek magas rangú politikusok: A TISZA bejelentette, nyilvánosságra hozzák az ügynökaktákat Komoly...

Mindenegyben blog
2026. április 17. (péntek), 06:59

Megérkezett a levélszavazatok összesítése:Az utolsó pillanatban jött a meglepetés

Megérkezett a levélszavazatok összesítése:Az utolsó pillanatban jött a meglepetés

Megérkezett a levélszavazatok összesítése, nagy meglepetést hozottA Nemzeti Választási Iroda csütörtök délután...

Mindenegyben blog
2026. április 17. (péntek), 06:30

Szily Nóra kiakadt Magyar Péter Kossuth rádiós interjúján: döbbenetes dolgot mondott

Szily Nóra kiakadt Magyar Péter Kossuth rádiós interjúján: döbbenetes dolgot mondott

Szily Nóra kiakadt Magyar Péter Kossuth rádiós interjúján: „Hatalmas respekt Magyar Péternek”Április 15-én, szerda...

Mindenegyben blog
2026. április 17. (péntek), 05:30

Meghalt Kovács László

Meghalt Kovács László

Gyászol a nógrádi kézilabda: elhunyt Kovács László, a sportág meghatározó alakjaMély fájdalommal érkezett a hír a...

Mindenegyben blog
2026. április 17. (péntek), 04:58

Halálos vonatbaleset - Halottja is van a tragédiának...EZT lehet tudni egyelőre: Cikk a hozzászólásoknál olvasható

Halálos vonatbaleset - Halottja is van a tragédiának...EZT lehet tudni egyelőre: Cikk a hozzászólásoknál olvasható

Szétrepülő ablakszilánkok, halálos tragédia Dunaszerdahelyen: kamionnal ütközött a vonat, kisiklott a szerelvénySúlyos...

Hirdetés
Hirdetés