ÚJ INFORMÁCIÓ!!! MEGSZŰNIK A KIJÁRÁSI TILALOM EZEKNEK A MAGYAROKNAK? ITT A LISTA! >>>Ön rajta van a listán?
Hirdetés
Hirdetés
ÚJ INFORMÁCIÓ!!! MEGSZŰNIK A KIJÁRÁSI TILALOM EZEKNEK A MAGYAROKNAK? ITT A LISTA! >>>Ön rajta van a listán?
EZ JÖN A teljes KIJÁRÁSI TILALOM HELYETT MÁR JÖVŐ HÉTTŐL??? Ezen sokan fel fognak háborodni! >>
/Az ő esetükben például majd az este nyolc óra utáni kijárási tilalom fenntartásának semmilyen észszerű indoka nincs és nem lesz” – hangsúlyozta Gulyás Gergely\./
Hirdetés
A legfontosabb részleteket egy pénteken megjelenő kormányrendelet rögzíti. Ez alapján háromféle módon lehet igazolni a koronavírus elleni védettséget: ha valaki megkapta a védőoltást, vagy igazoltan átesett a koronavírus-fertőzésen, illetve ha valaki vélhetően átesett a fertőzésen, de nem tudott róla vagy nem készült róla teszt és utólag elvégzett ellenanyag-vizsgálat igazolja a fertőzésen való átesését is.
Hirdetés
Ha valaki megkapta a védőoltást, nem kell igényelnie az igazolványt. Az állam hivatalból postázza az ingyenes kártyát, annak kiállítást külön nem kell kérni. A védőoltást igazoló kártyának nincs érvényességi ideje. Az igazolvány a személyi adatok mellett tartalmazza majd a védőoltás idejét, valamint típusát.
Ha valaki korábban igazoltan átesett a koronavírus-fertőzésen, akkor a fertőzésből való felgyógyulás napja jelenti a védettség kezdetét. A felgyógyulás napja az az Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Térben (EESZT) nyilvántartott dátum, amikor negatív PCR-tesztje vagy antigén gyorstesztje lett miután korábban pozitív tesztje(i) volt(ak). Abban az esetben, ha valakinek csak a fertőzést igazoló pozitív tesztje van, de több teszt nem készült – mert pl.
Hirdetés
tünetmentes, enyhe tünetes volt és otthoni karanténban maradt – akkor a teszt utáni 10. nap a felgyógyulás hivatalos napja. A védettségi igazolvány érvényessége az igazolt felgyógyulást követő 6 hónap. A kártya ebben az esetben is ingyenes, az állam hivatalból postázza, annak kiállítást külön nem kell kérni.Az ő esetükben például majd az este nyolc óra utáni kijárásitilalom fenntartásának semmilyen észszerű indoka nincs és nem lesz” – hangsúlyozta Gulyás Gergely.
Ha valaki vélhetően átesett a fertőzésen, de nem tudott róla vagy nem készült róla teszt, akkor igazolhatja a fertőzésen való átesését ellenanyag-vizsgálattal is. Ebben az esetben a vizsgálat önköltséges, de hatósági áras lesz, melynek összege 11 000 forint. Emellett ki kell fizetnie a védettségi igazolvány kiállításnak 3000 forintos összegét is.
Hirdetés
Ha az ellenanyag-vizsgálat igazolja, hogy korábban valóban fertőzött volt, akkor a védettségi igazolvány érvényessége 4 hónap. Ebben az esetben a védettségi igazolványt elektronikus úton (a fővárosi és megyei kormányhivatal által rendszeresített elektronikus űrlapon), vagy személyesen is lehet igényelni bármely kormányablakban.
A védettséget az igazolványon túl applikációval is lehet igazolni. Az applikáció az érintett azonosítását követően – az EESZT-ből szerzett adatok alapján – igazolja az érintett oltottságát.
Hirdetés
Az applikáció az oltott nevét, az érintett TAJ számát, az oltás idejét, a védőoltás típusát, a fertőzéssel szembeni védettség tényét vagy annak hiányát jeleníti meg.
A kártya személyazonosító igazolvány vagy útlevél felmutatásával együtt érvényes, és az egyes adatok megjelölését angol nyelven is tartalmazza.
A Ripost értesülései szerint az oltásról szóló igazolásra főleg tömegrendezvények esetében lesz szükség.
Lesz olyan koncert, focimeccs vagy konferencia, amit nem látogathat olyan ember, aki nincs beoltva.
Hirdetés
Ez igaz lehet több utazási célpontra is – írja a lap. Kifejtik, hogy az oltottság igazolásához egy digitális egészségügyi útlevélre lesz szükségünk.Lesz olyan koncert, focimeccs vagy konferencia, amit nem látogathat olyan ember, aki nincs beoltva. Ez igaz lehet több utazási célpontra is. Az oltottság igazolásához egy digitális egészségügyi útlevélre lesz szükségünk. A belügyminisztérium már kifejlesztette ehhez a technikai hátteret is.
Dr Gödény véleménye :Diszkriminációs igazolvány?
Régóta megy a fenyegetőzés, hogy nyitás után a védettségi igazolvánnyal rendelkezők élvezhetnek majd előnyöket.
Történik ez annak ellenére, hogy az Európa Tanács 2021. január 27-i állásfoglalása kimondta: az oltás NEM kötelező, és senkit nem lehet sem politikai, sem társadalmi vagy egyéb módon kényszeríteni arra!
Ehhez képest a miniszterelnök kijelentette, hogy lesznek olyan szolgáltatások, amiket az igazolvány megléte esetén lehet csak igénybe venni.
Hirdetés
Mi ez, ha nem az Alaptörvénnyel ellentétes, tudománytalan és minden logikát nélkülöző DISZKRIMINÁCIÓ?-írta facebook oldalán Dr Gödény.
2021. április 04. (vasárnap), 08:34
Segítsd a munkánkat egy Facebook megosztással! Megosztáshoz kattints az alábbi gombra:
Ez a cikk kizárólag tájékoztatási célokat szolgál, célja, hogy átfogó képet adjon a közelmúlt eseményeiről, politikai elfogultságtól mentesen. Szerkesztőségünk számára fontos a különböző nézőpontok bemutatása és a tények hűséges közvetítése. Kiemeljük, hogy a cikk nem hordoz politikai célzatot, nem áll egyik vagy másik politikai erő oldalán, és nem nyújt jogi vagy egyéb személyre szabott tanácsokat. Olvasóink saját belátásuk szerint értelmezhetik az itt közölt információkat, és ennek megfelelően semmiféle felelősséget nem vállalunk az esetleges értelmezésekből eredő következményekért.
Gyászol a magyar mulatós zene világ: meghalt MC Hawer húga, ÉvaMegrendítő hírt osztott meg a közösségi oldalán MC...
Mindenegyben blog 2025. július 08. (kedd), 08:25
Borzalmas hír jött ma reggelre– tegnap éjszaka örökre lehunyta szemét… Gyászba borult az egész MAGYARORSZÁG!hatalmas név távozott közülünk! Cikk a hozzászólásoknál >>>
?️ Elhunyt Vuszek Antal – a magyar vízilabda legendás játékvezetője 87 éves volt Mély megrendüléssel értesült a...
Mindenegyben blog 2025. július 08. (kedd), 07:30
Jön a vihar ! 19 megyére adtak ki riasztást !Hatalmas égszakadás jön !2 cm-es jégdarabokra hívja fel a figyelmet a meteorológiai szolgálat, amihez 100 km/órás szél társul !
? Megszületett Kafi Rea Milla kisfia – gyönyörű nevet kapott az újszülött! ? Hatalmas az öröm Kafi Rea Milla és párja,...
Mindenegyben blog 2025. július 08. (kedd), 06:18
Fájdalmas hír jött ma reggelre– tegnap éjszaka örökre lehunyta szemét… Gyászba borult az egész MAGYARORSZÁG!hatalmas név távozott közülünk! A cikk a hozzászólásoknál olvasható!