Újabb részletek derültek ki a korábbi külügyminiszter távozásáról.
Hirdetés
Hirdetés
Lemondott Szijjártó Péter: megvan az új munkája, Orbán Viktort is tájékoztatta
Nemzetközi vezetői pozíciót vállalt
/Szijjártó Péter bejelentette, hogy lemond parlamenti mandátumáról, mert nemzetközi vezetői pozíciót vállalt a világ vezető elektromosautó\-gyártójánál, a BYD\-nál\./
Hirdetés
Az ATV információi szerint a politikust már többen is látták a kínai vállalat budapesti központjában.
Szijjártó Péter a Facebook-oldalán közölte döntését:
„Benyújtottam a parlamenti mandátumomról történő lemondásomat. Ennek oka, hogy rendkívül megtisztelő ajánlatot kaptam a világgazdaság egyik meghatározó vállalatától egy nemzetközi pozíció betöltésére.
Hirdetés
”
Fontos feladatokat kapott a BYD-nál
A politikus azt is elárulta, milyen munkakörben folytatja pályafutását a kínai autóipari óriásnál:
„A BYD az elmúlt húsz év egyik legnagyobb autóipari sikertörténete és egyben az új energiájú járművek világelső gyártója is. A mai naptól a vállalatcsoport külső kapcsolataiért és az új üzletágak fejlesztéséért felelős vezetőjeként dolgozom tovább.
Hirdetés
”
Az ATV úgy tudja, Szijjártó Pétert már többen is látták a vállalat budapesti központjában. Lemondó nyilatkozata időközben Forsthoffer Ágnes házelnök hivatalához is megérkezett.
Orbán Viktort személyesen tájékoztatta
Szijjártó Pétert nem sikerült elérni, a Fideszhez közel álló források szerint azonban döntéséről személyesen tájékoztatta Orbán Viktor pártelnököt. Orbán állítólag támogatta korábbi miniszterét a lépésben.
A miniszterelnök a források szerint azt hangsúlyozta, hogy a világgazdaságban ritkán jut magyar ember ilyen kiemelt pozícióba.
Hirdetés
Az autóiparban jelenleg ez a legmagasabb beosztás, amelyet magyar szakember valaha betöltött.
Még nem tudni, ki kapja a mandátumát
Egyelőre nem jelentették be, hogy a Fideszen belül ki veheti át a korábbi külügyminiszter parlamenti mandátumát. A lemondással így újabb fontos személyi kérdés vár megoldásra a kormánypárton belül.
Hétfőn Gulyás Gergely is lemondott a Fidesz frakcióvezetői posztjáról. A politikus később az ATV Egyenes Beszéd című műsorában részletesen ismertette döntésének okait.
Hirdetés
2026. július 17. (péntek), 16:29
Segítsd a munkánkat egy Facebook megosztással! Megosztáshoz kattints az alábbi gombra:
Ez a cikk kizárólag tájékoztatási célokat szolgál, célja, hogy átfogó képet adjon a közelmúlt eseményeiről, politikai elfogultságtól mentesen. Szerkesztőségünk számára fontos a különböző nézőpontok bemutatása és a tények hűséges közvetítése. Kiemeljük, hogy a cikk nem hordoz politikai célzatot, nem áll egyik vagy másik politikai erő oldalán, és nem nyújt jogi vagy egyéb személyre szabott tanácsokat. Olvasóink saját belátásuk szerint értelmezhetik az itt közölt információkat, és ennek megfelelően semmiféle felelősséget nem vállalunk az esetleges értelmezésekből eredő következményekért.
Mindenegyben blog 2026. július 17. (péntek), 17:06
Hirdetés
19 megyére riasztás jött !Megjött! Elérte Magyarországot a vihar jégesővel :RIASZTÁS! Durva villámlással ÉS JÉGGEL KÖZELEG a vihar!! ÓRÁRÓL ÓRÁRA MUTATJUK HOL CSAP LE A VIHAR