A minisztérium visszavonta korábbi döntését
/Az Agrárminisztérium visszavonta a Mészáros Csoporthoz tartozó Gallicoop számára korábban megítélt uniós támogatást\./
A Gallicoop bejelentette, hogy valamennyi rendelkezésére álló jogorvoslati lehetőséggel élni fog, és a pályázati eljárás során tapasztalt aggályok miatt bíróság előtt kívánja megtámadni a döntést.
Fejlesztésekre fordították volna a támogatást
A vállalat hangsúlyozta, hogy a támogatást nem a tulajdonosok kapják, azt kizárólag a pályázatban meghatározott beruházások megvalósítására lehetett volna felhasználni.
A tervek között szerepelt a vágóhídi és üzemi kapacitások bővítése, valamint több technológiai és beszállítói fejlesztés. A közlemény szerint ezeket a munkálatokat magyar vállalatok végezték volna el, így a beruházások nemcsak a Gallicoop működését, hanem más hazai cégek megrendeléseit is segítették volna.
Közel 1600 dolgozót foglalkoztat a vállalat
A Gallicoop közel 1600 munkavállalót foglalkoztat, emellett számos magyar beszállítóval és üzleti partnerrel működik együtt. A vállalat szerint ezért a támogatás visszavonása nem kizárólag a cégre, hanem a vele kapcsolatban álló hazai vállalkozásokra is hatással lehet.
A közleményben arra is figyelmeztettek, hogy amennyiben a döntés hátterében politikai szempontok állnak, az versenyhátrányt okozhat a Gallicoopnak a német, francia és lengyel vállalatokkal szemben.
A Mészáros Csoport azt is megemlítette, hogy Gombár Dávid Pál, a Tisza Párt Békés megye 2. számú választókerületében megválasztott országgyűlési képviselője a választásokig a Gallicoop munkavállalója volt.
Bíróságon támadják meg a döntést
A vállalat különösen aggályosnak tartja a támogatás visszavonását az agrárium jelenlegi nehéz helyzetében.
A Gallicoop álláspontja szerint a mezőgazdasági és élelmiszeripari vállalkozások versenyképességének fenntartásához, valamint a szükséges fejlesztések megvalósításához továbbra is szükség van támogatási forrásokra. A cég ezért jogi úton próbálja elérni a minisztériumi döntés felülvizsgálatát.
2026. augusztus 26. (szerda), 06:07
Mészáros Lőrinc újabb lesújtó hírt kapott: Hatalmas pénzeket vesznek el!
Négy nap...
Ez a cikk kizárólag tájékoztatási célokat szolgál, célja, hogy átfogó képet adjon a közelmúlt eseményeiről, politikai elfogultságtól mentesen. Szerkesztőségünk számára fontos a különböző nézőpontok bemutatása és a tények hűséges közvetítése. Kiemeljük, hogy a cikk nem hordoz politikai célzatot, nem áll egyik vagy másik politikai erő oldalán, és nem nyújt jogi vagy egyéb személyre szabott tanácsokat. Olvasóink saját belátásuk szerint értelmezhetik az itt közölt információkat, és ennek megfelelően semmiféle felelősséget nem vállalunk az esetleges értelmezésekből eredő következményekért.