A VOSZ főtitkára az óraátállításról tudományos kutatást szorgalmaz. /Spórolunk az évi kétszeri óraátállítással a Mavir véleménye szerint, a költséghatékonyabb termelés és a mentális egészség javítása érdekében a megszüntetné azt\./
Dávid Ferenc, a Vállalkozók és Munkaáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) főtitkára ezzel kapcsolatosan azt nyilatkozta a Magyar Nemzetnek, hogy az óraátállítás ügyében politikai indítvány helyett a Magyar Tudományos Akadémia bevonásával, tudományos tényekkel alátámasztott tanulmányt kellene készíteni.
A főtitkár arról beszélt a lap csütörtöki számában megjelent cikkben, hogy abban az esetben, ha a tanulmányból kiderül, hogy előnyös volna egész évben a nyári időszámításban maradni, a vállalkozások számára, akkor véleménye szerint ez ügyben “érdemes lépni”. Azt is hozzáfűzte, hogy az évi kétszeri óraátállítást a magyar társadalom 1980 óta elfogadta, ezért “sziklaszilárdnak” kell lenniük az eltörlése melletti érveknek.
A lap megkereste az óraátállítással kapcsolatosan a Mavir Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító Zrt.-t is, amely azt közölte, hogy becsléseik azt bizonyítják, hogy az óraátállítással a villamosenergia költségeikből évente négy-ötmilliárd forintot takarítanak meg a magyar fogyasztók.
Hétfőn a az óraátállítás megszüntetésére vonatkozó határozati javaslatot nyújtott be az Országgyűlésnek Jobbik egyik országgyűlési képviselője, amelyet a költséghatékony termeléssel és a lakosság mentális egészségének javulásával indokolta, az indítvány alapján a nyári időszámítás lenne a kötelező a jövőben.
Az óraátállítás hatásai lényegesen kedvezőtlenebbek a Jobbik szerint Magyarországon, mint a nyugatabbra fekvő tagállamokban, ezzel szemben számos előnye lenne a nyári időszámítás végleges alkalmazásának.
A déli országok billentik pozitív irányba az energia-megtakarítás 0,01-0,014 százalékos mérlegét, derült ki az Európai Közösségek Bizottságának adataiból.
Forrás : napi.hu , MTI
2016. október 21. (péntek), 12:12
Ez a cikk kizárólag tájékoztatási célokat szolgál, célja, hogy átfogó képet adjon a közelmúlt eseményeiről, politikai elfogultságtól mentesen. Szerkesztőségünk számára fontos a különböző nézőpontok bemutatása és a tények hűséges közvetítése. Kiemeljük, hogy a cikk nem hordoz politikai célzatot, nem áll egyik vagy másik politikai erő oldalán, és nem nyújt jogi vagy egyéb személyre szabott tanácsokat. Olvasóink saját belátásuk szerint értelmezhetik az itt közölt információkat, és ennek megfelelően semmiféle felelősséget nem vállalunk az esetleges értelmezésekből eredő következményekért.