Vörös kód: itt van az országok listája, ahonnan tilos lesz szabadon belépni Magyarországra
/Mint arról nemrég beszámoltunk, az operatív törzs javaslatára új kormányrendeletet fogadott el a kormány, amely szerint július 14\-től szigorítják a határellenőrzést; fertőzöttségi szint alapján 3 kategóriába sorolják az államokat \(vörös, sárga, zöld\)\./
A listát az országos tisztifőorvos folyamatosan frissíteni fogja. Különbség lesz magyar állampolgárok és nem magyar állampolgárok közt is. Zöld esetén bárki beléphet. Sárga vagy piros országok esetén a határon ellenőrzés lesz a magyar állampolgárok számára, ha felmerül a fertőzésgyanú, akkor karanténba kell vonulni.
Karanténba kell vonulni akkor is, ha nem tud produkálni legalább 2 negatív Covid-tesztet 5 napon belül. A karantén 14 nap. Sárga országoknál egy, vörös országoknál két negatív Covid-teszt kell a karanténból való szabaduláshoz. Sárga esetén nincs különbség külföldiek és magyarok közt, vörös esetén viszont nem léphetnek be külföldiek.
A zöld kategóriába olyan országok tartoznak, ahol alacsony a fertőzöttség szintje, erről a kategóriáról nem is készült külön lista, de többnyire EU-s országok tartoznak ide. Magyarország semmilyen módon nem korlátozza a zöld országokból való belépést, ide tartozik többek közt Németország, Olaszország és Horvátország is.
Újságírói kérdésre válaszolva a miniszter elmondta: azok is számíthatnak az új intézkedésekre, akik Görögországból közúton, Szerbián keresztül térnek haza. (MTI)
Sárga jelzéssel besorolt országok, ahol az aktuális fertőzöttségi mértéke kevésbé súlyos
Európa:
BulgáriaEgyesült KirályságNorvégiaOroszországi FöderációPortugáliaRomániaSzerb KöztársaságSvéd KirályságÁzsia:
JapánKínai NépköztársaságAmerika:
Amerikai Egyesült ÁllamokPiros jelzéssel besorolt országok, ahol az aktuális fertőzöttség mértéke súlyos
Európa:
Albán KöztársaságBosznia-HercegovinaFehérorosz KöztársaságKoszovói KöztársaságÉszak-macedón KöztársaságMoldovaMontenegróUkrajnaÁzsia:
GeorgiaKazahsztánÖrményországAfganisztánAzerbajdzsáni KöztársaságBahreinBangladesBhutánBrunei SzultanátusEgyesült Arab EmírségekKoreai Népi Demokratikus KöztársaságFülöp-szigetekIndiai KöztársaságIndonéziaIraki KöztársaságIráni Iszlám KöztársaságIzrael ÁllamJemenJordán Hásimita KirályságKambodzsaKatarKelet-timori Demokratikus KöztársaságKirgizisztánKuvaitLaoszi Népi Demokratikus KöztársaságLibanoni KöztársaságMalajziaMaldív KöztársaságMianmarMongóliaNepáli Szövetségi Demokratikus KöztársaságOmáni SzultanátusPakisztáni Iszlám KöztársaságSrí LankaSzaúd-ArábiaSzingapúrSzíriaTádzsikisztánThaiföldTörökországTürkmenisztánÜzbegisztánPalesztin AutonómiaVietnámi Szocialista KöztársaságAfrika:
AlgériaAngolaBeninBissau-GuineaBotswanaBurkina FasoBurundiComore-szigetekCsádi KöztársaságDél-afrikai KöztársaságDél-szudáni KöztársaságDzsibutiEgyenlítői-GuineaEgyiptomi Arab KöztársaságElefántcsontpartEritreaEtiópiaGaboni KöztársaságGambiai KöztársaságGhánaGuineaKamerunKenyai KöztársaságKongói KöztársaságKongói Demokratikus KöztársaságKözép-afrikai KöztársaságLesothoLibériai KöztársaságLíbia ÁllamMadagaszkárMalawiMali KöztársaságMarokkóMauritániaMauritiusMozambikNamíbiaNigerNigériai Szövetségi KöztársaságRuandaSão Tomé és PríncipeSeychelle-szigetekSierra LeoneSzenegálSzomáliaSzudánSzváziföldTanzániaTogói KöztársaságTunéziai KöztársaságUgandaZambiaZimbabweZöld-foki KöztársaságAmerika:
Antigua és BarbudaBahama-szigetekBarbadosBelizeCosta RicaDominikai KözösségDominikai KöztársaságGrenadaGuatemalaHaitiHondurasJamaicaKanadaKubaMexikói Egyesült ÁllamokNicaraguaPanamai KöztársaságSaint Kitts és NevisSaint LuciaSaint Vincent és a Grenadine-szigetekSalvadorTrinidad és TobagoArgentin KöztársaságBolíviaBrazil Szövetségi KöztársaságChilei KöztársaságEcuadori KöztársaságGuyanai Szövetkezeti KöztársaságKolumbiai KöztársaságParaguayPeruSuriname KöztársaságUruguayVenezuelaAusztrália és Óceánia:
Ausztrál ÁllamszövetségFidzsi-szigetekÚj-ZélandKiribatiMarshall-szigetekMikronéziaNauruPalauPápua Új-GuineaSalamon-szigetekSzamoaTongaTuvaluVanuatu
2020. július 13. (hétfő), 15:36
Ez a cikk kizárólag tájékoztatási célokat szolgál, célja, hogy átfogó képet adjon a közelmúlt eseményeiről, politikai elfogultságtól mentesen. Szerkesztőségünk számára fontos a különböző nézőpontok bemutatása és a tények hűséges közvetítése. Kiemeljük, hogy a cikk nem hordoz politikai célzatot, nem áll egyik vagy másik politikai erő oldalán, és nem nyújt jogi vagy egyéb személyre szabott tanácsokat. Olvasóink saját belátásuk szerint értelmezhetik az itt közölt információkat, és ennek megfelelően semmiféle felelősséget nem vállalunk az esetleges értelmezésekből eredő következményekért.