Nem minden híresség költi a pénzét arra, hogy fényűző életmódot folytasson, jachtot vegyen, netán repülőgépet, vagy csak briliánsokat. /Szerencsére vannak páran, akik inkább segítenek másokon és részt vállalnak jótékonykodásokban\./
Gosa Kucenko ukrán nemzetiségű orosz színész alapítványa, az „Egy lépést együtt” a korai agykárosodásban szenvedő gyermekeken segít. A színész 2011-ben hozta létre az alapítványt, mely azóta minden évben kétszer szervez jótékonysági koncertet, amelyen a gyermekek mellett sztárok is részt vesznek.
Az ismert modell nevéhez köthető a „Nyílt szívvel” alapítvány, melynek jótékonysági tevékenysége nemcsak a FÁK országaiban, hanem Európaszerte ismert.
Konsztantin Habenszkij alapítványa a rákos gyermekeken segít.
Az ismert színésznő 2006-ban megalapította az „Adj életet” alapítványt, amely olyan gyermekeken próbál segíteni, akik hematológiai és onkológiai betegségekben szenvednek. Hamatova személyesen segíti a szakklinikákat a szükséges orvosi felszerelések és készítmények beszerzésében.Ugyancsak ő maga keres véradókat, önkéntes csoportokat, amelyek pszichológiai és szociális segítséget nyújtanak a beteg gyermekeknek és megpróbálja felhívni a rákos betegekre a közvélemény figyelmét.
Keanu Reeves meglehetősen egyszerű életmódot folytat, amibe beletartozik az is, hogy hajléktalanokkal beszélget. Számára egyáltalán nem vonzó a luxus, és nem is érti, hogy miért van szükség hatalmas magánvillákra és privát repülőgépekre.
A híres színész létrehozott egy alapot a rák elleni küzdelemhez. Számára a motiváció nővére betegségéből fakadt, aki leukémiában szenvedett. Támogatja a különböző környezetvédelmi projekteket és az állatok jogai melletti küzdelmet.
Habár megkapta a rengeteg lenyűgöző díjat, DiCaprio rájött, hogy a pénz nem teszi boldoggá az embert. 1998-ban létrehozott egy jótékonysági alapítványt, amely 30 különböző szervezetnek adományozott 15 millió dollárt.
Az újságírók nem egyszer azzal vádolták Katalin cambridge-i hercegnét, hogy a királyi családnak tagjaként helytelenül viselkedik. Katalin hercegnét azonban nem érdeklik ezek a támadások. Ő ugyanis az exkluzív, egyedi gyártású ruhadarabok helyett továbbra is a sokkal olcsóbb márkákat, mint például a Zara, H&M, Hobbs, részesíti előnyben. A férjével együtt különböző rendezvényeken vesznek részt, és nagy pénzösszegeket juttatnak el különböző jótékony célokra.
Amikor 2001-ben, a Lara Croft: Tomb Raider forgatása zajlott Kambodzsában, a színésznő már érdeklődést mutatott a jótékonykodás iránt. Kambodzsában aztán Angelina Jolie meglátta, hogy milyen körülmények között kénytelenek emberek élni, és humanitárius segélyeket juttatott el a harmadik világ országaiba.
Azóta számos jótékonysági alapítványt hozott létre, amelyek segítenek az afrikai gyermekeknek. Ezért aztán nem meglepő, hogy 2013-ban a színésznő elnyerte a humanitárius „Oscar” díjat is.
Ezzel a lista még messze nem ért véget, hiszen nagyon hosszú a jótékonykodással foglalkozó csillagok teljes listája. És örömmel tudathatjuk azt a tényt is, hogy manapság évről évre növekszik az ilyen emberek száma. Végül is, az ilyen kezdeményezések több ezer életet mentenek meg.
Forrás: finomreceptek.com
2018. március 26. (hétfő), 10:15