Kislányok látogatják meg elhunyt édesapjuk sírját, hogy „megmutassák” neki az új ruháikat – ahogy ő kérte. És két dobozt találnak a nevükkel... „A születésnapomon azt szeretném, ha a kicsi lányaim a legszebben néznének ki” – mondta Dávid halkan, reménnyel teli hangon. „Nagyon kíváncsi vagyok, mit fogtok viselni. Ígérjétek meg nekem, hogy eljöttök apához, és megmutatjátok a csinos ruháitokat, lánykák! Még ha apa nem is lehet veletek azon a napon... ígérjétek meg, hogy a legszebbek lesztek.” Ezek voltak az utolsó szavai. Egy egyszerű, szívből jövő kérés: hogy a lányai – Emma és Anna – a születésnapján látogassák meg őt. Amikor elérkezett Dávid születésnapja, a lányok felvették az új ruháikat – gondosan választották ki őket, hogy méltók legyenek apjuk kívánságához. Kézen fogva indultak el a temetőbe. Apró lépteik lassúak, de elszántak voltak. Katalin, az édesanyjuk, néhány lépéssel mögöttük haladt – figyelve őket, és csendben támogatta ezt a különleges utat. Amikor megérkeztek Dávid sírjához, a gyerekek döbbenten álltak meg: két gyönyörűen becsomagolt doboz hevert a sírkő előtt, mindkettőn ott volt a nevük, „Anna” és „Emma”, és egy-egy apró matrica a tetejükön, amelyen csak ennyi állt: „Szeretettel: Apa.” ⬇️⬇️A teljes történet megrázó fordulatokat tartogat, amit az olvasók a kommentekben találhatnak meg..

Hirdetés
Kislányok látogatják meg elhunyt édesapjuk sírját, hogy „megmutassák” neki az új ruháikat – ahogy ő kérte. És két dobozt találnak a nevükkel...
„A születésnapomon azt szeretném, ha a kicsi lányaim a legszebben néznének ki” – mondta Dávid halkan, reménnyel teli hangon. „Nagyon kíváncsi vagyok, mit fogtok viselni. Ígérjétek meg nekem, hogy eljöttök apához, és megmutatjátok a csinos ruháitokat, lánykák! Még ha apa nem is lehet veletek azon a napon... ígérjétek meg, hogy a legszebbek lesztek.”
Ezek voltak az utolsó szavai. Egy egyszerű, szívből jövő kérés: hogy a lányai – Emma és Anna – a születésnapján látogassák meg őt.
Amikor elérkezett Dávid születésnapja, a lányok felvették az új ruháikat – gondosan választották ki őket, hogy méltók legyenek apjuk kívánságához. Kézen fogva indultak el a temetőbe. Apró lépteik lassúak, de elszántak voltak. Katalin, az édesanyjuk, néhány lépéssel mögöttük haladt – figyelve őket, és csendben támogatta ezt a különleges utat.
Amikor megérkeztek Dávid sírjához, a gyerekek döbbenten álltak meg: két gyönyörűen becsomagolt doboz hevert a sírkő előtt, mindkettőn ott volt a nevük, „Anna” és „Emma”, és egy-egy apró matrica a tetejükön, amelyen csak ennyi állt:
„Szeretettel: Apa.”
⬇️⬇️A teljes történet megrázó fordulatokat tartogat, amit az olvasók a kommentekben találhatnak meg..
Hirdetés

Kislányok látogatják meg elhunyt édesapjuk sírját, hogy megmutassák neki az új ruháikat – ahogy kérte tőlük. A sírnál azonban két doboz várja őket a nevükkel…

/Dávid három évvel ezelőtt hunyt el, de a lányaiban, a hatéves Annában és a nyolcéves Emmában azóta is hatalmas űr maradt utána\./

Hirdetés
Azóta se csentek együtt éjjel fagyit a konyhából, nem bújtak össze apával az esti meséhez, és nem volt már, aki összekacsintva „összefogjon” anya ellen, amikor vásárolni mentek.

„Elkényezteted ezeket a lányokat, Dávid!” – szokta mondani mosolyogva a felesége, Katalin. „Összefogtok ellenem, tudom jól! És azt is tudom, hogy titokban nasit adsz nekik a kamrából!”

„Hát persze, hogy elkényeztetem őket!” – nevetett ilyenkor Dávid. „Amíg élek, az én kis hercegnőim lesznek az elsők! Sajnálom, drágám, de most már van egy kis konkurenciád. Bár te is benne vagy a kedvenc lányaim klubjában!” – mondta, miközben átölelte Katalint.

Hirdetés

Dávid igazi mintaférj és apuka volt – a család lelke. De a betegsége minden megváltoztatott. A rák gyorsabban vitte el, mint azt bárki gondolta volna. A végén már csak egy kívánsága volt: hogy a lányai a születésnapján eljöjjenek hozzá, és megmutassák neki a legszebb ruháikat.

Az utolsó este, amikor még életben volt, magához szorította Emmát és Annát, és azt mondta:

„Kicsim, ha már nem leszek veletek, ígérjétek meg, hogy a születésnapomon felveszitek a legszebb ruhátokat, és meglátogattok engem. Lehet, hogy nem látlak benneteket úgy, mint most, de higgyétek el, ott leszek. És kíváncsi vagyok, mit vesztek fel.”

Aznap este Katalin hagyta, hogy a lányok Dávid kórházi ágyán aludjanak. Talán valahol a szíve mélyén érezte, hogy ez lesz az utolsó alkalom. Másnap hajnalban, amikor Dávid nem vette fel a telefont, Katalin szaladt be a kórházba.

Hirdetés

„Halál beállta: kedd, 4:00” – mondta csendesen az orvos, majd lehajtotta a fejét. Dávid már nem ébredt fel többé. A mindig mosolygós férfi, a lányai bálványa, örökre elaludt.

Katalin teljesen összetört. A lányok erősebbnek tűntek nála – legalábbis a temetésen ott voltak. Katalin nem tudta elviselni, hogy lássa, ahogy eltemetik azt a férfit, akit mindenkinél jobban szeretett.

Ahogy közeledett Dávid születésnapja, Emma és Anna emlékeztek arra az utolsó beszélgetésre. Egy este odaálltak anyjuk elé a konyhában.

„Anya, emlékszel, mit kért tőlünk apa a szülinapjára?” – kérdezte Emma.

„Ő… mire gondolsz, kicsim?” – kérdezte Katalin zavartan. Még mindig nehezen tudott beszélni Dávidról.

„Azt mondta, hogy öltözzünk fel szépen, és látogassuk meg őt a születésnapján” – mondta halkan Anna.

Hirdetés
„Azt akarom, hogy lássa a piros ruhámat. Tudod, amit ő vett nekem. Azt mondta, abban vagyok a legszebb.”

„És én is akarok valamit a kedvenc színében… valami kéket” – tette hozzá Emma. „Elviszel minket ruhát venni, anya?”

Katalin szíve elszorult. Már majdnem elfelejtette Dávid születésnapját – a gyász olyan mélyen marta belülről, hogy minden más háttérbe szorult.

„Én… nem tudom, lányok… talán máskor…” – próbált kitérni.

„De anya! Megígértük neki!” – kiáltott fel Anna. „Azt mondta, várni fog minket!”

„Mikor mondta ezt?” – kérdezte Katalin, már könnyekkel a szemében.

„A halála előtti éjjel” – válaszolta csendesen Emma. „Fogta a kezünket, és azt mondta, hogy akkor is ott lesz velünk. Kérlek, anya. Ez nagyon fontos Annának… és nekem is.”

Emma mindig is érett gondolkodású kislány volt – gyakran megértett dolgokat, amelyeket más nyolcévesek nem.

Hirdetés

Katalin végül bólintott. „Jól van… rendben. Veszünk nektek ruhát. A legszebbeket! Hadd lássa apátok, mit hagyott ki!” – próbált mosolyogni, de a könnyei elárulták. A lányai megölelték, mintha ők lennének a felnőttek.

„Apa nem szeretné, hogy sírj, anya” – súgta Emma. „Azt akarja, hogy boldog legyél.”

Másnap reggel a lányok izgatottan készülődtek. Anna vörös ruhában pompázott, Emma pedig egy elegáns, sötétkék ruhát választott. Kézen fogva sétáltak az apjuk sírjához, Katalin néhány lépéssel mögöttük haladt.

Amikor odaértek a sírhoz, valami különleges dolog várt rájuk. Két szépen becsomagolt doboz állt a sírkő előtt, mindkettőn egy-egy név: „Anna” és „Emma”. A tetejükön egy kis kártya: „Szeretettel: Apa.”

Anna felsikított: „Anya! Nézd, apa küldött nekünk ajándékot! Micsoda vicces ember! Nem is tudja, hogy neki kellett volna kapnia valamit a szülinapjára!” – kacagott.

Emma csendben nézett Katalinra.

Hirdetés
Nem szólt semmit, de a tekintetéből látszott, hogy tudja: apa már nem tudott ajándékot küldeni… de valaki mégis megtette helyette.

„Nos… lehet, hogy unatkozott ott fent, nélkületek” – mosolygott szelíden Katalin. „Bontsátok csak ki, lányok.”

Ahogy Anna és Emma feltépték a csomagolást, Katalin a könnyeit próbálta elrejteni. Anna ujjongott örömében, Emma pedig… most sírt először, mióta Dávid meghalt.

A dobozokban egy-egy gyönyörű rózsaszín „Mary Jane” cipő lapult, valamint egy levél… Dávid kézírásával.

Katalin remegő kézzel vette ki a leveleket a dobozokból, és odaadta a lányainak. Anna csak forgatta a papírt a kis ujjacskáival, majd panaszkodva felnézett:

„Ez túl hosszú nekem, anya! Emma, elolvasod helyettem?”

Emma bólintott, letörölte a könnyeit, és belekezdett az olvasásba:

Hirdetés

„Az én legszebb lányaimnak,

Az ég angyalai is elámultak, amikor meglátták, milyen gyönyörű tud lenni két kislány. Azt mondják, ti vagytok a legcsodálatosabb gyerekek, akiket az Isten valaha teremtett. Apátok most is lát benneteket az új ruháitokban – és ragyogtok, mint a kis csillagok!

Tudjátok, nagyon szerettem volna veletek lenni a születésnapomon. De mivel már nem lehetek ott úgy, ahogy eddig, azt akartam, hogy valami szépet kapjatok tőlem. Ezért választottam nektek ezeket a cipőket. Remélem, tetszeni fognak!

És bár most nem vagyok mellettetek fizikailag, mindig ott vagyok a szívetekben. Mindig. Látom, hogy már nem csempésztek sütit meg fagyit a konyhából – pedig, pszt… elárulom, anya megtöltötte a kamrát óriási doboz kekszekkel. Láttam! Jövőre, ha megint eljöttök hozzám, szeretném hallani a történeteiteket arról, hogyan sikerült titokban elcsenni egy-két finomságot anya tudta nélkül!

Csak mert apa nincs ott, még nem jelenti azt, hogy nem szabad egy kicsit csínytevőnek lenni! Azt akarom, hogy boldogok legyetek, nevessetek sokat, és ne féljetek néha rosszalkodni egy picit – anya sem bánja majd. Vagy hát... lehet, hogy bánja, de majd megbocsát.

Köszönöm, hogy meglátogattatok, és megmutattátok nekem a gyönyörű ruháitokat. Apa nagyon szeret benneteket, és nagyon-nagyon hiányoztok.

Szeretettel, örökké a ti apukátok: Dávid.”

Emma letette a levelet, és megölelte a kishúgát.

„Tudod, mit írt apa, Anna? Hogy boldog ott, ahol van. És hogy azt akarja, mi is azok legyünk.”

Anna bólintott, a kis cipőt szorongatva. „Azt is írta, hogy szereti a ruhánkat?”

„Igen, nagyon is!” – nevetett Emma. „Szerinte mi vagyunk a legszebb kislányok az egész világon!”

Katalin letérdelt a gyerekei mellé, átölelte őket, és suttogva mondta:

„Én is szeretlek benneteket. Mindennél jobban. És köszönöm… hogy segítettetek emlékezni, mennyire különleges ember volt apátok.”

Emma felnézett rá. „Te írtad a levelet, ugye, anya?”

Katalin egy pillanatra elhallgatott, majd elmosolyodott.

„A levélben az áll, amit apa szíve üzent nektek. Lehet, hogy csak segítettem papírra vetni azt, amit ő mondana, ha még itt lenne. De amit érez, azt mindig érezni fogjátok… itt.” – a szívére tette a kezét.

Anna néhány pillanatig gondolkodott, majd megkérdezte:

„Akkor jövőre is jövünk a szülinapjára, ugye?”

„Igen, kicsim. És mindig lesz mit mesélnünk neki.”

„És én hozok majd egy rajzot is” – mondta Emma. „Egy rajzot rólunk, ahogy nevetünk. Mert ezt szeretné látni, igaz?”

Katalin csak bólintott, nem tudott megszólalni. A könnyei ismét eleredtek – de most először nem volt bennük fájdalom, csak hála.

A három lány ott maradt még egy ideig a sírnál, beszélgettek Dávidhoz, meséltek neki, nevetgéltek. És amikor elindultak hazafelé, mindhárman érezték, hogy valahol – talán a szél simogatásában, vagy a madarak énekében – Dávid még mindig ott van velük.

2025. április 02. (szerda)

Segítsd a munkánkat egy Facebook megosztással! Megosztáshoz kattints az alábbi gombra:

Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Cikkajánló

Mindenegyben blog
2025. április 03. (csütörtök), 13:15
Hirdetés

Beteg feleség

Beteg feleség

Fáradt mozdulattal levette a parókáját. Én pedig, hogy még oldalról se kelljen látnom, erősebben nyomtam a gázra. Csak...

Hirdetés
Mindenegyben blog
2025. április 03. (csütörtök), 08:46

Val Kilmer megható Instagram-bejegyzést írt halála előtt – „A művészet meggyógyít engem”

Val Kilmer megható Instagram-bejegyzést írt halála előtt – „A művészet meggyógyít engem”

Val Kilmer megható Instagram-bejegyzést írt halála előtt – „A művészet meggyógyít engem” Val Kilmer, a hollywoodi...

Mindenegyben blog
2025. április 03. (csütörtök), 08:21

A légikisasszonyok nem akarták beengedni a nagymamát a business osztályra – de amit ezután megtudtak róla, mindenkit sokkolt

A légikisasszonyok nem akarták beengedni a nagymamát a business osztályra – de amit ezután megtudtak róla, mindenkit sokkolt

A légikisasszonyok nem akarták beengedni a nagymamát a business osztályra – de amit ezután megtudtak róla, mindenkit...

Mindenegyben blog
2025. április 03. (csütörtök), 07:06

Az unokám nálunk töltötte a nyarat – de amikor kinyitottam a bőröndjét, sokkolva hívtam fel a lányomat

Az unokám nálunk töltötte a nyarat – de amikor kinyitottam a bőröndjét, sokkolva hívtam fel a lányomat

Az unokám nálunk töltötte a nyarat – de amikor kinyitottam a bőröndjét, sokkolva hívtam fel a lányomatA tizenhárom éves...

Mindenegyben blog
2025. április 02. (szerda), 16:32

– Vidd a fattyadat, és tűnj el! A télre majd beköltözöl egy közös lakásba! – mordult a férj, miközben a feleségét és a gyereket kilökte a hóviharba. A hópelyhek lassan forogtak a lámpák fényében, akár táncoló művészek hófehér ruhában. Kata mozdulatlanul állt negyedik emeleti lakásának ablaka előtt, elmerülve a februári sötétségben. Minden alkalommal, amikor egy autó fényszórója végigsöpört az udvaron, a szíve hevesebben kezdett verni. Hamarosan haza kellett érkeznie Gábornak a következő üzleti útjáról. Tíz évvel ezelőtt találkoztak az egyetemi könyvtárban: ő – egy bölcsészhallgató, Gábor – egy ígéretes közgazdász. Szép románcuk volt, amely korai házassághoz és fiuk megszületéséhez vezetett. Akkor úgy tűnt, a boldogság örökké fog tartani. De az utóbbi két évben minden megváltozott. – Anyu, ugye tényleg hazajön ma apa? – szakította ki gondolataiból a hatéves Marci hangja. – Igen, kicsim – válaszolta Kata, igyekezve mosolyogni a mellkasát szorító rossz érzés ellenére. – Süssük meg a kedvenc káposztás pitéjét! – Hurrá! – kiáltotta boldogan a kisfiú. – Segítek! Hamarosan friss sütemény illata töltötte be a konyhát. Kata eszébe jutott, hogyan sietett régen Gábor haza, hogy beleszippantson ebbe az illatba. „Egy otthonnak piteillatúnak kell lennie” – mondogatta az anyja, Ilona néni, miközben megtanította az ifjú menyét sütni. Ilona néni már három éve velük élt, mióta szélütést kapott. Ez a szigorú, de jószívű asszony volt az egyetlen, aki még képes volt hatni a fiára. Bár az utóbbi időben már az ő szava sem jelentett semmit. A kulcs elfordulásának kattanása megremegtette Katát. Az ajtóban ott állt a férje – fáradt, borostás, vörös szemmel. Idegen parfüm illata lengte körül. – Kész a vacsora? – kérdezte élesen, ügyet sem vetve a fiára, aki odarohant hozzá. – Apa! – kiáltotta Marci, és a lábához próbált bújni. – Hagyjál, fáradt vagyok – lökte el magától Gábor. – Minek sütitek ezeket a pitéket megint? Ne pazaroljátok a pénzt! Kata nem válaszolt. Megtanulta már, hogy jobb hallgatni, amikor a férje ilyen állapotban van. Szótlanul terített meg, és a legszebb szelet pitét tette a férje tányérjára. Az asztalnál nyomasztó csend telepedett a levegőbe. Csak az evőeszközök halk csilingelése és Ilona néni elhaló hangja törte meg a némaságot, miközben unokájának mesélt fiatalságáról. – Hogy sikerült az üzleti út? – érdeklődött óvatosan Kata, amikor Gábor végzett az evéssel. – Jól – vágta rá röviden. – Elég a kérdésekből. – Csak szerettem volna… – Mit szerettél volna? – lökte arrébb a tányérját. – Elegem van a kérdéseidből! Csak figyelsz, ugye? Kémkedsz utánam! Marci ijedten bújt a nagymamájához. Ilona néni a fejét csóválta: – Gábor, nyugodj meg. Kata csak érdeklődött… – Te is? – mordult rá. – Mind összeesküdtetek ellenem! Ekkor megcsörrent Gábor telefonja. Kiment a folyosóra, de még a zárt ajtón keresztül is hallani lehetett egy nő csicsergő hangját. „Petra” – gondolta Kata. Már régóta tudta ezt a nevet, bár sosem látta azt a nőt, akinek a hangja most a telefonból áradt. Amikor Gábor visszatért, az arca dühbe torzult. – Elég volt! – megragadta a táskáját. – Fogd a kölyködet, és tűnj el innen! – Gábor! – kiáltott fel Ilona néni. – Térj észhez! – Hallgass, anya! Elegem van mindnyájatokból! Megragadta Kata karját, és a bejárati ajtóhoz vonszolta. Marci sírva rohant utánuk. – A télre beköltözöl egy közös lakásba! – üvöltötte a férfi, és feleségét fiával együtt a hóviharra lökte. Az utolsó dolog, amit Kata látott, Gábor eltorzult arca és Ilona néni könnyei voltak, mielőtt a fia durván félrelökte. Odakint tombolt a hóvihar. Kata erősen... – Be kell jelenteni a rendőrségen, különben úgy tűnik, mintha mi magunk loptuk volna el őt… A folytatást a linken találod a hozzászólásokban???

– Vidd a fattyadat, és tűnj el! A télre majd beköltözöl egy közös lakásba! – mordult a férj, miközben a feleségét és a gyereket kilökte a hóviharba. A hópelyhek lassan forogtak a lámpák fényében, akár táncoló művészek hófehér ruhában. Kata mozdulatlanul állt negyedik emeleti lakásának ablaka előtt, elmerülve a februári sötétségben. Minden alkalommal, amikor egy autó fényszórója végigsöpört az udvaron, a szíve hevesebben kezdett verni. Hamarosan haza kellett érkeznie Gábornak a következő üzleti útjáról. Tíz évvel ezelőtt találkoztak az egyetemi könyvtárban: ő – egy bölcsészhallgató, Gábor – egy ígéretes közgazdász. Szép románcuk volt, amely korai házassághoz és fiuk megszületéséhez vezetett. Akkor úgy tűnt, a boldogság örökké fog tartani. De az utóbbi két évben minden megváltozott. – Anyu, ugye tényleg hazajön ma apa? – szakította ki gondolataiból a hatéves Marci hangja. – Igen, kicsim – válaszolta Kata, igyekezve mosolyogni a mellkasát szorító rossz érzés ellenére. – Süssük meg a kedvenc káposztás pitéjét! – Hurrá! – kiáltotta boldogan a kisfiú. – Segítek! Hamarosan friss sütemény illata töltötte be a konyhát. Kata eszébe jutott, hogyan sietett régen Gábor haza, hogy beleszippantson ebbe az illatba. „Egy otthonnak piteillatúnak kell lennie” – mondogatta az anyja, Ilona néni, miközben megtanította az ifjú menyét sütni. Ilona néni már három éve velük élt, mióta szélütést kapott. Ez a szigorú, de jószívű asszony volt az egyetlen, aki még képes volt hatni a fiára. Bár az utóbbi időben már az ő szava sem jelentett semmit. A kulcs elfordulásának kattanása megremegtette Katát. Az ajtóban ott állt a férje – fáradt, borostás, vörös szemmel. Idegen parfüm illata lengte körül. – Kész a vacsora? – kérdezte élesen, ügyet sem vetve a fiára, aki odarohant hozzá. – Apa! – kiáltotta Marci, és a lábához próbált bújni. – Hagyjál, fáradt vagyok – lökte el magától Gábor. – Minek sütitek ezeket a pitéket megint? Ne pazaroljátok a pénzt! Kata nem válaszolt. Megtanulta már, hogy jobb hallgatni, amikor a férje ilyen állapotban van. Szótlanul terített meg, és a legszebb szelet pitét tette a férje tányérjára. Az asztalnál nyomasztó csend telepedett a levegőbe. Csak az evőeszközök halk csilingelése és Ilona néni elhaló hangja törte meg a némaságot, miközben unokájának mesélt fiatalságáról. – Hogy sikerült az üzleti út? – érdeklődött óvatosan Kata, amikor Gábor végzett az evéssel. – Jól – vágta rá röviden. – Elég a kérdésekből. – Csak szerettem volna… – Mit szerettél volna? – lökte arrébb a tányérját. – Elegem van a kérdéseidből! Csak figyelsz, ugye? Kémkedsz utánam! Marci ijedten bújt a nagymamájához. Ilona néni a fejét csóválta: – Gábor, nyugodj meg. Kata csak érdeklődött… – Te is? – mordult rá. – Mind összeesküdtetek ellenem! Ekkor megcsörrent Gábor telefonja. Kiment a folyosóra, de még a zárt ajtón keresztül is hallani lehetett egy nő csicsergő hangját. „Petra” – gondolta Kata. Már régóta tudta ezt a nevet, bár sosem látta azt a nőt, akinek a hangja most a telefonból áradt. Amikor Gábor visszatért, az arca dühbe torzult. – Elég volt! – megragadta a táskáját. – Fogd a kölyködet, és tűnj el innen! – Gábor! – kiáltott fel Ilona néni. – Térj észhez! – Hallgass, anya! Elegem van mindnyájatokból! Megragadta Kata karját, és a bejárati ajtóhoz vonszolta. Marci sírva rohant utánuk. – A télre beköltözöl egy közös lakásba! – üvöltötte a férfi, és feleségét fiával együtt a hóviharra lökte. Az utolsó dolog, amit Kata látott, Gábor eltorzult arca és Ilona néni könnyei voltak, mielőtt a fia durván félrelökte. Odakint tombolt a hóvihar. Kata erősen... – Be kell jelenteni a rendőrségen, különben úgy tűnik, mintha mi magunk loptuk volna el őt… A folytatást a linken találod a hozzászólásokban???

Vidd a fattyadat, és tűnj el innen!” – kiáltotta a férj, miközben feleségét és gyermekét kilökte a hóviharba…– Vidd a...

Mindenegyben blog
2025. április 02. (szerda), 14:09

Gábor évente egyszer látogatott el édesanyjához, a születésnapján. Több ezer kilométerre élt tőle, és ennél gyakrabban nem tudott eljönni. A feleségét, Liliát nem hozta magával – anyja nem jött ki vele, mert Lili egyszer azt mondta, hogy Gábor meddő. Az édesanyja nem volt hajlandó ezt elhinni, és mindenért Liliát hibáztatta. Hét év házasság után sem sikerült nekik gyermeket nemzeni. Amikor kivizsgáltatták magukat, kiderült, hogy Gábor valóban nem lehet apává. Mindketten elszomorodtak, de elfogadták, hogy ez a sorsuk – gyerek nélkül élni. Amikor Gábor megérkezett édesanyjához, rögtön elment a boltba bevásárolni. A pultnál egy hatéves forma kisfiú állt, és piszkos kis kezeivel aprópénzt számolt a tenyerében. Ruházata is elhanyagolt volt – koszos rövidnadrág és trikó. Gábor szíve megdobbant a látványra. A fiú emlékeztette őt saját gyerekkorára. Ugyanolyan világos, göndör hajtincsei voltak, és kék szeme. – Kisfiú, mennyi hiányzik? Hadd pótoljam ki! – Nagyon sok, 45 forint. Fagylaltot szeretnék venni... – Hogy hívnak? – Sanyika. – Tessék, Sanyika, itt van 50 forint. Vedd meg a fagyit, és siess haza, anyukád biztosan keres. – Nekem nincs anyukám, nemrég meghalt. Apám sose volt. Anyu azt mondta, jó ember volt, de még azelőtt meghalt, hogy megszülettem volna. A nagymamámmal maradtam, de ő... hát... iszik. Gábor adott neki pénzt, és a kisfiú boldogan megvette a fagyit, majd elszaladt. Gábor, miután bevásárolt, hazafelé indult, közben pedig Sanyikán gondolkodott – vajon milyen sors vár rá az életben? Hazaérve úgy döntött, megkérdezi az anyját róla: – Mama, nem ismered véletlenül azt a hatéves forma fiút, Sanyikát? A boltban találkoztam vele, nem volt elég pénze fagyira. Egészen piszkos és elhanyagolt volt... Mi történt az anyjával? ? A folytatást olvassátok a kommentekben... ??

Gábor évente egyszer látogatott el édesanyjához, a születésnapján. Több ezer kilométerre élt tőle, és ennél gyakrabban nem tudott eljönni. A feleségét, Liliát nem hozta magával – anyja nem jött ki vele, mert Lili egyszer azt mondta, hogy Gábor meddő. Az édesanyja nem volt hajlandó ezt elhinni, és mindenért Liliát hibáztatta. Hét év házasság után sem sikerült nekik gyermeket nemzeni. Amikor kivizsgáltatták magukat, kiderült, hogy Gábor valóban nem lehet apává. Mindketten elszomorodtak, de elfogadták, hogy ez a sorsuk – gyerek nélkül élni. Amikor Gábor megérkezett édesanyjához, rögtön elment a boltba bevásárolni. A pultnál egy hatéves forma kisfiú állt, és piszkos kis kezeivel aprópénzt számolt a tenyerében. Ruházata is elhanyagolt volt – koszos rövidnadrág és trikó. Gábor szíve megdobbant a látványra. A fiú emlékeztette őt saját gyerekkorára. Ugyanolyan világos, göndör hajtincsei voltak, és kék szeme. – Kisfiú, mennyi hiányzik? Hadd pótoljam ki! – Nagyon sok, 45 forint. Fagylaltot szeretnék venni... – Hogy hívnak? – Sanyika. – Tessék, Sanyika, itt van 50 forint. Vedd meg a fagyit, és siess haza, anyukád biztosan keres. – Nekem nincs anyukám, nemrég meghalt. Apám sose volt. Anyu azt mondta, jó ember volt, de még azelőtt meghalt, hogy megszülettem volna. A nagymamámmal maradtam, de ő... hát... iszik. Gábor adott neki pénzt, és a kisfiú boldogan megvette a fagyit, majd elszaladt. Gábor, miután bevásárolt, hazafelé indult, közben pedig Sanyikán gondolkodott – vajon milyen sors vár rá az életben? Hazaérve úgy döntött, megkérdezi az anyját róla: – Mama, nem ismered véletlenül azt a hatéves forma fiút, Sanyikát? A boltban találkoztam vele, nem volt elég pénze fagyira. Egészen piszkos és elhanyagolt volt... Mi történt az anyjával? ? A folytatást olvassátok a kommentekben... ??

Gábor évente egyszer, a születésnapján látogatott el az édesanyjához. Több ezer kilométerre élt tőle, külföldön...

Mindenegyben blog
2025. április 02. (szerda), 08:31

Éhesen, karján újszülöttel, pénzt kért egy idegentől – amit ezután mondott neki, attól mindenkinek könnybe lábadt a szeme… ??

Éhesen, karján újszülöttel, pénzt kért egy idegentől – amit ezután mondott neki, attól mindenkinek könnybe lábadt a szeme… ??

Éhesen, karján újszülöttel, pénzt kért egy idegentől – amit ezután mondott neki, attól mindenkinek könnybe lábadt a...

Mindenegyben blog
2025. április 02. (szerda), 07:47

A falusi nagymama hazahozott a városból egy jóképű, fiatal hajléktalant! ? A szomszédok csak suttogtak... DE MÁSNAK REGGELÉN MINDANNYIAN MEGNÉMULTAK! ??

A falusi nagymama hazahozott a városból egy jóképű, fiatal hajléktalant! ? A szomszédok csak suttogtak... DE MÁSNAK REGGELÉN MINDANNYIAN MEGNÉMULTAK! ??

Jolán újra a kezében tartotta a régi fényképalbumot, amelyben ott sorakoztak mindazok a képek, amelyek egykor elhunyt...

Hirdetés
Hirdetés