Magányos öregember meghívta a családját, hogy ünnepeljék a 93. születésnapját, de csak egy idegen érkezett el

Hirdetés
Magányos öregember meghívta a családját, hogy ünnepeljék a 93. születésnapját, de csak egy idegen érkezett el
Hirdetés

Magányos öregember meghívta a családját, hogy ünnepeljék a 93. születésnapját, de csak egy idegen érkezett el

Feri bácsi, most 93 éves, mindennél jobban vágyott arra, hogy újra hallja gyerekei nevetését a házában. /Az asztalt megterítette, a pulykát megsütötte, és a gyertyákat meggyújtotta, miközben türelmesen várt\./

Hirdetés
Az órák azonban kínzó csendben teltek el, mígnem egy kopogás hangja törte meg a magányt. De nem az volt, akire várt.

A juharfák szegélyezte utca végén álló kis ház rég látott szebb napokat, akárcsak egyetlen lakója. Feri bácsi ott ült a kopott karosszékében, amelynek bőre évtizedek alatt megrepedezett, miközben ölében a cirmos macskája, Mici dorombolt. Az öregember ujjai már nem voltak olyan biztosak, mint egykor, de még mindig megtalálták az utat a macska narancssárga bundáján, vigaszt keresve a megszokott csendben.

Hirdetés

A délutáni fény a poros ablakokon szűrődött be, hosszú árnyékokat vetve a falakon sorakozó régi fényképekre, amelyek egy boldogabb időszak töredékeit őrizték.

„Tudod, milyen nap van ma, Mici?” – szólalt meg rekedten Feri bácsi, miközben egy poros fotóalbum után nyúlt, kezei az izgatottságtól is remegtek. „Ma van a kis Tomika születésnapja. Már... hadd számoljak csak... 42 éves lenne.”

Ahogy az album lapjait lassan forgatta, a régi emlékek szinte élő képekként elevenedtek meg előtte. „Nézd csak, itt van, foghíjasan mosolyog. Mariann sütötte neki azt a szuperhős tortát, amire annyira vágyott.

Hirdetés
Emlékszem, hogy ragyogtak a szemei!” – mondta, miközben elcsuklott a hangja.

„Úgy megölelte Mariann-t azon a napon, hogy az egész ruhája krémes lett. Őt persze nem zavarta. Semmi sem számított, ha a gyerekek boldogok voltak.”

Az album mellett öt poros fénykép sorakozott a kandallópárkányon. Az idő megállította a gyermekeit ábrázoló mosolyokat: Bandi, a kis foghíjas kalandor, térde mindig lehorzsolva. Kicsi Julika a kedvenc babáját szorongatta, amit „Bellának” nevezett.

Ott volt Miklós is, aki büszkén tartotta első trófeáját, és az apja szemeiben büszkeség csillogott a kamera mögött. Sarolta a diplomaosztóján, ahol az örömkönnyei összefolytak a tavaszi esővel.

Hirdetés
És végül Tomi, az esküvője napján, úgy nézett ki, mint Feri bácsi egy régi fényképen.

„Ez a ház emlékszik rájuk, Mici” – suttogta Feri bácsi, miközben ráncos keze végigsiklott a falon, ahol a gyerekek növekedését jelző ceruzavonalak még mindig láthatóak voltak.

Ujjai megálltak egy vonalnál, és elmosolyodott, miközben a könnyeit törölgette. „Emlékszel erre, Mici? Ez Bandi beltéri baseball-edzése volt. Mariann annyira mérges lett... de aztán nem tudott haragudni rá, mikor azokkal a kiskutya-szemekkel nézett rá.”

Ezután a konyhába ment, ahol Mariann régi kötényét még mindig a fogason tartotta, tisztán és gondosan összehajtva. „Emlékszel a karácsonyi reggelekre, drágám?” – beszélt az üres levegőhöz.

Hirdetés
„Az öt pár kis láb rohanása a lépcsőkön, és te mindig úgy tettél, mintha nem hallanád, hogy heteken át leskelődnek az ajándékok után.”

Amikor a délután elnyúlt, és a nap fényét lassan a szürkület váltotta fel, Feri bácsi az ajtó előtt lévő hintaszékhez sétált. Általában ilyenkor ült oda, hogy nézze, ahogy a szomszéd gyerekek játszanak. A hangos nevetésük régi idők emlékét idézte fel benne, amikor az ő udvara is tele volt élettel.

De ma egy váratlan zaj törte meg a megszokott rutinját. Szomszédja, János, vidám kiáltással közeledett: „Feri bácsi! Képzeld, mindkét gyerekem hazajön karácsonyra!”

Feri bácsi próbált mosolyogni, de a szíve belül egyre jobban összetört.

Hirdetés
„Az nagyszerű, János” – válaszolta.

„Sarolta az unokákat is hozza, már járnak is! Miklós meg egészen Seattle-ből repül az új feleségével!” – lelkendezett János, boldogsága szinte ragályos volt, kivéve Feri bácsit.

„Csodálatos. Egyszerűen csodálatos” – mondta Feri bácsi, miközben a régi emlékek között Mariann sütőtökös pitéjének illatát idézte fel.

Este a konyhában, az öreg forgótárcsás telefon előtt ült. Tudta, hogy ismét fel kell vennie a kapcsolatot a gyermekeivel, ahogyan minden kedden próbálkozott. Elsőként Julikát hívta.

„Szervusz, apa. Miért hívtál?” – Julika hangja távolinak és sietősnek tűnt. Az a kislány, aki egykor nem akarta elengedni az apja nyakát, most nem tudott öt percet szánni rá.

Hirdetés

„Julika, drágám, emlékszel arra a Halloweenre, amikor hercegnőnek öltöztél, és azt mondtad, a hercegnőknek nincs szükségük hercegre, ha van apukájuk?”

„Figyelj, apa, nagyon fontos megbeszélésem van. Visszahívlak, jó?” – mondta, majd bontotta a vonalat.

Ezután négy további számot tárcsázott. Miklós és Bandi hívása is üzenetrögzítőre ment. Tomi, a legkisebb fia, legalább felvette.

„Apa, most nem alkalmas, itt vannak a gyerekek, Lisa meg el van havazva a munkájával. Felhívlak később, jó?”

„Csak... csak hiányzol, fiam” – Feri bácsi hangja elcsuklott, miközben a magány évei mindent elmondtak abban a négy szóban.

„Igen, apa, értem, de tényleg rohannom kell” – válaszolta Tomi, majd letette.

Feri bácsi hosszú ideig tartotta a telefont a kezében, csendben merengve. „Valaha azon veszekedtek, hogy ki beszéljen velem először. Most meg azon, hogy ki beszéljen velem egyáltalán.”

A történet további részében Feri bácsi szívszorító erőfeszítéseit követjük nyomon, ahogyan megpróbálja összehozni a családját az utolsó születésnapjára. Azonban a sors közbeszól, amikor egy idegen, Balázs, aki maga is gyászol, bekopog az ajtaján. A találkozás váratlanul formálja át mindkettejük életét. A szeretet és a család jelentése új értelmet nyer, amikor a legnagyobb fájdalomból születik a legszebb remény.

2025. január 15. (szerda), 19:25

Segítsd a munkánkat egy Facebook megosztással! Megosztáshoz kattints az alábbi gombra:

Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Cikkajánló

Mindenegyben blog
2025. január 15. (szerda), 18:03
Hirdetés

A férjem 50/50-es anyagi megosztást követelt, miután fizetésemelést kapott – Beleegyeztem, de csak egy feltétellel

A férjem 50/50-es anyagi megosztást követelt, miután fizetésemelést kapott – Beleegyeztem, de csak egy feltétellel

A férjem 50/50-es anyagi megosztást követelt, miután fizetésemelést kapott – Beleegyeztem, de csak egy feltétellelÍrta:...

Hirdetés
Mindenegyben blog
2025. január 15. (szerda), 15:38

A férjem szeretője masszázsra jött hozzám, nem tudva, hogy én vagyok a felesége

A férjem szeretője masszázsra jött hozzám, nem tudva, hogy én vagyok a felesége

A férjem szeretője masszázsra jött hozzám, nem tudva, hogy én vagyok a feleségeSzerző: Salwa Nadeem2025. január 14.Soha...

Mindenegyben blog
2025. január 15. (szerda), 13:54

Három nő az életük delén – kalandjuk, hogy valóra váltsák a legmerészebb álmaikat

Három nő az életük delén – kalandjuk, hogy valóra váltsák a legmerészebb álmaikat

Három nő az életük delén – kalandjuk, hogy valóra váltsák a legmerészebb álmaikatÍrta: Szabó MariannAz életem egy...

Mindenegyben blog
2025. január 15. (szerda), 09:20

Egy kabát karácsony este – Három év múlva egy szürke táskával és felejthetetlen mosollyal tért vissza

Egy kabát karácsony este – Három év múlva egy szürke táskával és felejthetetlen mosollyal tért vissza

Egy kabát karácsony este – Három év múlva egy szürke táskával és felejthetetlen mosollyal tért visszaÍrta: Kovács ÉvaA...

Mindenegyben blog
2025. január 15. (szerda), 07:12

Egy idős tanár kifizette egy fagyoskodó fiú ételét – Hét évvel később a fiú meghálálta neki

Egy idős tanár kifizette egy fagyoskodó fiú ételét – Hét évvel később a fiú meghálálta neki

Egy idős tanár kifizette egy fagyoskodó fiú ételét – Hét évvel később a fiú meghálálta nekiÍrta: László ÉvaA kedvesség...

Mindenegyben blog
2025. január 14. (kedd), 13:24

Gyerekek ilyen nincs ,ezt kikell írnom magamból! EXFÉRJEM AZT MONDTA: "ÉN FIZETTEM ÉRTE," ÉS LETÉPTE A TAPÉTÁT A VÁLÁS UTÁN – HAT HÓNAPPAL KÉSŐBB FELHÍVOTT, HOGY FONTOS HÍRT KÖZÖLJÖN Nyolc év házasság, két közös gyerek és egy nagymamámtól örökölt otthon. Azt hittem, boldogok vagyunk – egészen addig, amíg rá nem jöttem, hogy Gábor megcsalt. Egyszer megbocsátottam neki. Másodjára már nem: amint kiderült, beadattam a válópert. A procedúra fájdalmas, de egyszerű volt: a ház az enyém, a közös pénzünket 50-50-ben osztottuk meg, és Gábor ragaszkodott hozzá, hogy a gyerekek teljes felügyeleti jogát nekem adja. Ő nem akarta „ezt a felelősséget.” A válás után Gábor megígérte, hogy a hét végéig kiköltözik. Hogy elkerüljük a feszültséget, a gyerekekkel anyámhoz költöztünk pár napra. Amikor visszatértünk, rémálom fogadott. A tapéta – az a gyönyörű, közösen választott virágos tapéta – eltűnt! A falak szaggatott gipszkartonként meredeztek. A konyhában találtam rá Gáborra, ahogy épp egy újabb csíkot tépett le. „Mit csinálsz?” – kérdeztem döbbenten. „Én fizettem ezért a tapétáért. Az enyém,” válaszolta közömbösen, miközben egy újabb darabot szakított le. „A gyerekeid otthonát teszed tönkre” – suttogtam. Gábor csak megvonta a vállát: „Én fizettem érte.” A gyerekek a sarokból nézték rémülten a jelenetet. Megszakadt a szívem. Nem akartam, hogy ez legyen az utolsó emlékük az apjukról ebben a házban. „Tedd, amit akarsz,” mondtam végül, majd kézen fogtam a gyerekeket, és elhagytuk a házat. Tudtam, az élet hamarosan megmutatja az igazságot. Hat hónappal később Gábor váratlanul felhívott, és csak ennyit mondott: „Fontos hírt kell megosztanom.” ⬇️⬇️ ⬇️ A teljes történet a hozzászólásokban!

Gyerekek ilyen nincs ,ezt kikell írnom magamból! EXFÉRJEM AZT MONDTA: "ÉN FIZETTEM ÉRTE," ÉS LETÉPTE A TAPÉTÁT A VÁLÁS UTÁN – HAT HÓNAPPAL KÉSŐBB FELHÍVOTT, HOGY FONTOS HÍRT KÖZÖLJÖN Nyolc év házasság, két közös gyerek és egy nagymamámtól örökölt otthon. Azt hittem, boldogok vagyunk – egészen addig, amíg rá nem jöttem, hogy Gábor megcsalt. Egyszer megbocsátottam neki. Másodjára már nem: amint kiderült, beadattam a válópert. A procedúra fájdalmas, de egyszerű volt: a ház az enyém, a közös pénzünket 50-50-ben osztottuk meg, és Gábor ragaszkodott hozzá, hogy a gyerekek teljes felügyeleti jogát nekem adja. Ő nem akarta „ezt a felelősséget.” A válás után Gábor megígérte, hogy a hét végéig kiköltözik. Hogy elkerüljük a feszültséget, a gyerekekkel anyámhoz költöztünk pár napra. Amikor visszatértünk, rémálom fogadott. A tapéta – az a gyönyörű, közösen választott virágos tapéta – eltűnt! A falak szaggatott gipszkartonként meredeztek. A konyhában találtam rá Gáborra, ahogy épp egy újabb csíkot tépett le. „Mit csinálsz?” – kérdeztem döbbenten. „Én fizettem ezért a tapétáért. Az enyém,” válaszolta közömbösen, miközben egy újabb darabot szakított le. „A gyerekeid otthonát teszed tönkre” – suttogtam. Gábor csak megvonta a vállát: „Én fizettem érte.” A gyerekek a sarokból nézték rémülten a jelenetet. Megszakadt a szívem. Nem akartam, hogy ez legyen az utolsó emlékük az apjukról ebben a házban. „Tedd, amit akarsz,” mondtam végül, majd kézen fogtam a gyerekeket, és elhagytuk a házat. Tudtam, az élet hamarosan megmutatja az igazságot. Hat hónappal később Gábor váratlanul felhívott, és csak ennyit mondott: „Fontos hírt kell megosztanom.” ⬇️⬇️ ⬇️ A teljes történet a hozzászólásokban!

A volt férjem letépte a tapétát a válásunk után, mert „ő fizette érte” – A karma viszont különleges tréfával állt elő...

Mindenegyben blog
2025. január 14. (kedd), 07:45

A fiam egy ismeretlen férfi képét rajzolta le – amikor megkérdeztem,azt mondta: „Ő látogatja anyát, amikor dolgozol.”

A fiam egy ismeretlen férfi képét rajzolta le – amikor megkérdeztem,azt mondta: „Ő látogatja anyát, amikor dolgozol.”

A fiam egy ismeretlen férfi képét rajzolta le – amikor megkérdeztem,azt mondta: „Ő látogatja anyát, amikor...

Mindenegyben blog
2025. január 13. (hétfő), 17:29

Takarítás közben a fiam megkérdezte: 'Miért nem használjuk inkább azt a titkos autót, amit apa vezet?' – A válasz felforgatta az életem

Takarítás közben a fiam megkérdezte: 'Miért nem használjuk inkább azt a titkos autót, amit apa vezet?' – A válasz felforgatta az életem

„Takarítás közben a fiam megkérdezte: 'Miért nem használjuk inkább azt a titkos autót, amit apa vezet?' – A válasz...

Hirdetés
Hirdetés