Nadrágzsebben tartod a mobilod? Azonnal szokd le, akár életveszélyes is lehet!
Hirdetés
Hirdetés
A telefon a mai kor társadalmának elengedhetetlen élettartozéka. Sokan egyetlen lépést sem tudnak tenni mobil nélkül, szó szerint magukkal cipelik mindenhová. Az első, és legkézenfekvőbb tárolóhelye a zsebünk. /Legtöbben főleg a nadrágzsebben tartják\./
Hirdetés
Szakemberek szerint igencsak egészségtelen, és számos betegség okozója lehet, a készülék nagyon rossza hatással van az idegrendszer működésére.
Hirdetés
A „League of Nation’s Health” orosz szervezet elnöke, Nikolai Kononov szerint a telefon, mind az idegrendszer, mind pedig endokrin és reproduktív rendszer működést befolyásolja.
Az elektromágneses mező olyan káros hatással van a szervezetre, hogy akár leukémiát, rákot és különböző hormonális rendellenségeket is okozhat. A legveszélyeztetettebbek a gyerekek és a terhes nők, éppen ezért a kismamáknak várandóságuk ideje alatt ajánlatos minimálisra csökkenteniük a telefonhasználatot.
Hirdetés
„Fontos lenne a telefonok ész- és szükségszerű használata, hiszen a lakosság csaknem hetven százaléka veszélyeztetett helyzetben él. A sugárzás nagyon káros az emberi szervezetre, azonban még a kutatások nem mutattak ki egyértelmű eredményeket azzal kapcsolatban, hogy mely területeket érinti leginkább” – mondta Nikolai Kononov.
A szakértők szerint sokkal veszélyesebb, ha öt egyperces beszélgetést folytatunk egymás után, mintha egyszer beszélnénk öt percig. Ajánlatos a hívások között legalább 15 perc szünetet beiktatni.
Fontos, hogy minél távolabb legyen a testünktől, fejünktől a készülék, használjuk kihangosítva, hands free-vel.
Hirdetés
Ne tartsuk soha zsebben, inkább tegyük a táskába, hogy ne érintkezzen közvetlenül a testfelülettel.