Rajtad is vannak ilyen piros pöttyök? Ha igen, akkor erről minél előbb tudnod kell!
Hirdetés
Hirdetés
Ha ilyen típusú piros pöttyök jelentek meg a testeden, akkor valószínűleg te is megkérdezted már magadtól, hogy mi lehet az oka a megjelenésüknek és vajon veszélyesek-e. /Az igazság az, hogy az emberek túlnyomó többségének van valamilyen jellegzetes elváltozás a bőrén\./
Hirdetés
Az ilyen pöttyök alapvetően természetes jelenségek, nem jelentenek problémát.
Ha elgondolkoztál azon, hogy érdemes-e vele orvoshoz fordulni vagy egyszerűen tudomást sem kell venni róluk, akkor olvass tovább.
Hirdetés
Pontosan mik ezek a piros pöttyök?
Ezek a pöttyök általában a mellkas terültén és a karokon jelennek meg. Nagyon gyakran 40 éves kor fölött kezdenek el felbukkanni a bőrön, de a fiatal felnőttek körében sem ismeretlen jelenség.
Ezek kis kapilláris tágulások eredményei, amelyek a hajszálér rendszerében felmerülő hibák miatt jelenik meg. Szétszóródhatnak a testen vagy egy adott területre is összpontosulhatnak, ebben az esetben kisebb jóindulatú tumoroknak is tekinthetőek.
Hirdetés
Miért alakulnak ki?
Vannak olyan személyek, akik formájuk és méretük miatt gyakran összekeverik őket az anyajegyekkel, pedig teljesen más elváltozásról van szó. Igazából nagyon ritka, hogy teljesen olyan színűvé váljanak, mint az anyajegyek.
Ramón Grimalt, a Barcelonai Egyetem bőrgyógyász professzora szerint a bőr öregedésével megjelenő jegyeknek nincs kapcsolata a nap expozícióval és egyértelmű a családi befolyás. Tudományosan ez az állapot a kapilláris angióma (hajszálérdaganat) eredménye.
Hirdetés
Ha az anya vagy az apa sok ilyen piros pöttyel rendelkezik, akkor nagyon valószínű, hogy a gyermeküknél is meg fognak jelenni, ha elérik az idősebb kort.
Veszélyesek?
Bár ezek a pöttyök nem veszélyesek és nem karcinogének, a szakértők azt javasolják, hogy az a személy, akinek van ilyen, legyen nagyon figyelmes. Folyamatosan ellenőrizze, hogy nem-e változik a méretük vagy a szélük, ahogyan azt az anyajegyek esetében is tenni kell.
Hirdetés
Természetes módszerekkel is kezelhető, ugyanakkor sebészeti úton is eltávolítható.