42 fokos lázzal ment kórházba egy Xanax-al haza zavarták. Vér mérgezése volt, majdnem belehalt

Hirdetés
42 fokos lázzal ment kórházba egy Xanax-al haza zavarták. Vér mérgezése volt, majdnem belehalt
Hirdetés

Pár gondolat a tatai ügyeletről (Inter-Ambulance Zrt.)

2019.02.08-án pénteken 16:20-kor elmentem a tatai ügyeletre, mert 41,4°C-os lázam volt és felduzzadt a jobb karom könyéktől lefelé. /Előtte felhívtuk őket, de nem akartak kijönni lakásra\./

Hirdetés
Az ügyeletes orvos nem tudta megállapítani a problémát és adott egy Xanax-ot, hogy nyugodjak meg, mert biztos ideges vagyok. Nem voltam ideges, csak nem tudtam ülni sem a láztól, a karomat pedig nem tudtam mozgatni.
Hirdetés
Azt mondták, hogy ha úgy gondolom, menjek el Tatabányára a Sürgősségire. Mivel súlyosnak éreztem a helyzetet, elmentem a kórházba, ahol rögtön 5-6-an kezdtek el dolgozni rajtam. Az orvosok nem akarták elhinni nekem, hogy Xanax-szal hazaküldtek. Akkorra már a vérnyomásom 100/50 alatt volt, a pulzusom felment 120-ra. Rövidesen megállapították, hogy szepszisem (vérmérgezésem) van, fel kell nyitni a könyökömet, hogy el tudjon távozni a felgyülemlett váladék.
Hirdetés
A vizsgáló orvos megjegyezte, hogy Isteni szerencse, hogy bementem a kórházba, mert reggelre meghaltam volna. Intravénásan azonnal antibiotikumot és lázcsillapítót adtak, majd pár vizsgálat következett és este 9 körül már a műtőben feküdtem.Vasárnap este még egyszer meg kellett műteni, felvágták a karomat teljes hosszában, mert újra felment a lázam.

Már itthon lábadozok és nem tudom eléggé megköszönni a rajtam dolgozó orvosoknak és nővéreknek, hogy a profizmusukkal megmentették az életem.

Hirdetés
A karomon még mindig nyílt sebek vannak, de a mai napig tisztulnak.

Tavaly nyáron is volt a tatai ügyelettel egy afférom, 2018.06.14-én 22:42-kor övsömör gyanúval kerestem fel az ügyelet, de ők elhajtottak, hogy atópiás dermatitiszem (egyszerű bőrgyulladásom) van, ne magyarázzam meg, hogy mi a bajom.Másnap beigazolódott, hogy igazam van, mert a háziorvosom felismerte a betegséget. Ha akkor hiszek nekik, lehet, hogy a koraszülött kislányom bánta volna, mert ez neki halálos lett volna.

Hirdetés

Ezeket csak azért írtam le, hogy ha valaki úgy érzi, hogy nem megfelelő ellátást kapott a tatai ügyeleten, akkor ne nyugodjon bele és menjen tovább, mert nagyon komoly bajok is lehetnek a következmények. Valamint szeretném, ha eljutna ez az illetékesekhez és tennének az ügyben, hogy a betegek megfelelő ellátást kapjanak.

Ezért kérem, hogy osszátok meg.Köszönöm! Ferenc bejegyzése itt olvasható :

Hirdetés

2019. február 24. (vasárnap), 15:41

Segítsd a munkánkat egy Facebook megosztással! Megosztáshoz kattints az alábbi gombra:

Hirdetés

Ez a cikk kizárólag tájékoztatási célokat szolgál, célja, hogy átfogó képet adjon a közelmúlt eseményeiről, politikai elfogultságtól mentesen. Szerkesztőségünk számára fontos a különböző nézőpontok bemutatása és a tények hűséges közvetítése. Kiemeljük, hogy a cikk nem hordoz politikai célzatot, nem áll egyik vagy másik politikai erő oldalán, és nem nyújt jogi vagy egyéb személyre szabott tanácsokat. Olvasóink saját belátásuk szerint értelmezhetik az itt közölt információkat, és ennek megfelelően semmiféle felelősséget nem vállalunk az esetleges értelmezésekből eredő következményekért.

Hirdetés
Hirdetés

Cikkajánló

Mindenegyben blog
2026. június 27. (szombat), 12:17
Hirdetés

A volt miniszterelnök apja ellen indult eljárás, Orbán Viktor családját is elérték a vizsgálatok

A volt miniszterelnök apja ellen indult eljárás, Orbán Viktor családját is elérték a vizsgálatok

Hatósági eljárás indult a Hahót Tőzeg Kft. ügyébenÚjabb ügy került a figyelem középpontjába az Orbán család gazdasági...

Hirdetés
Mindenegyben blog
2026. június 27. (szombat), 10:42

Elképesztő magyarázkodásba kezdett Takács Péter a 8 milliárdos lélegeztetőgép-mutyi után

Elképesztő magyarázkodásba kezdett Takács Péter a 8 milliárdos lélegeztetőgép-mutyi után

A 2026. június 15-i ügy újabb politikai vihart kavartA 2026. június 15-én megjelent ügy újabb komoly hullámokat vetett...

Mindenegyben blog
2026. június 27. (szombat), 10:32

A kegyelmi botrány kulisszái mögül kerültek elő súlyos titkok: „Valahonnan kikerült az akta!”

A kegyelmi botrány kulisszái mögül kerültek elő súlyos titkok: „Valahonnan kikerült az akta!”

A kegyelmi botrány egyik legérzékenyebb kérdése került újra előA kegyelmi ügy egyik legfontosabb, eddig háttérben...

Mindenegyben blog
2026. június 27. (szombat), 08:17

1 perce érkezett! Gyászba borult az ország – Szörnyű hírt kaptunk ma reggelre – nagy név távozott közülünk! ????? ? ?????́???́??́?????́?!

1 perce érkezett! Gyászba borult az ország – Szörnyű hírt kaptunk ma reggelre – nagy név távozott közülünk! ????? ? ?????́???́??́?????́?!

Elment A Tenkes kapitánya utolsó nagy alakja: meghalt Vajda MártaCsendes, mégis szívszorító gyászhír érkezett: elhunyt...

Mindenegyben blog
2026. június 27. (szombat), 08:03

Magyar Pétert bírálta sokkoló interjúban Sulyok Tamás: „Mindent le akar váltani Magyar Péter, rosszabb, mint Orbán Viktor!”

Magyar Pétert bírálta sokkoló interjúban Sulyok Tamás: „Mindent le akar váltani Magyar Péter, rosszabb, mint Orbán Viktor!”

A hétvégi Politico-interjúból lett az új magyar belpolitikai törésvonalSulyok Tamás és Magyar Péter konfliktusa újabb,...

Mindenegyben blog
2026. június 27. (szombat), 08:01

Orbán Viktor röpiratban magyarázta a választási bukást: „Fantasztikus 16 évünk volt, Soros és az ukránok tehetnek mindenről!

Orbán Viktor röpiratban magyarázta a választási bukást: „Fantasztikus 16 évünk volt, Soros és az ukránok tehetnek mindenről!

A Fidesz kongresszusán került elő a vereség magyarázata2026-06-15-én jelent meg az a terjedelmes politikai szöveg,...

Mindenegyben blog
2026. június 27. (szombat), 07:59

„Bohóc vagy!” – Így mérgesedett el Magyar Péter és Toroczkai László szócsatája

„Bohóc vagy!” – Így mérgesedett el Magyar Péter és Toroczkai László szócsatája

A parlamenti vita, amely pillanatok alatt személyes üggyé váltA 2026-06-25-én nyilvánosságra került beszámoló szerint...

Mindenegyben blog
2026. június 27. (szombat), 07:56

A Fidesz bukása után újra szolgálatba állt Szabó Bence, a volt NNI-nyomozó: „Szolgálatra jelentkezem!”

A Fidesz bukása után újra szolgálatba állt Szabó Bence, a volt NNI-nyomozó: „Szolgálatra jelentkezem!”

 „Szolgálatra jelentkezem!” – a mondat, amely egy lezártnak hitt ügy új fejezetét nyitotta meg„Szolgálatra...

Hirdetés
Hirdetés