5 perce jelentették be!!! VÁLTOZTAK A SZABÁLYOK! ÉJJEL, ami aludtál MEGVÁLTOZOTT A TÖRVÉNY! ÍGY VÁLTOZIK MEG JÖVŐHÉT HÉTFŐTŐL ! >>>>
Hirdetés
Hirdetés
Bejelentette az enyhítés lépéseit Orbán Viktor: eltörlik a kötelező köztéri maszkhasználatot, megszűnik a kijárási tilalom és indulhatnak a rendezvények. A hitelmoratórium kapcsán elmondta, nyár végéig kell kitalálni, hogy mi következzen a moratórium után, de a Bankszövetség javaslatai szerinte nem elfogadhatóak,írja a penzcentrum.hu
/5 millió beoltottnál újabb enyhítésebb jönnek, a beioltottak száma majdnem 4,9 millió, a hétvégén meglesz az 5 millió beoltott \- mondta Orbán Viktor a Kossuth rádióban\./
Hirdetés
Így a magyarok több mint 50 százaléka be van oltva, ezzel pedig a kormányfő szerint legyőztük a harmadik hullámot.
Hirdetés
Az enyhítésekről szólva elmondta, a korlátozások nagy részét feloldják:
a kijárási tilalom megszűnik,
az üzletek, vendéglátóhelyek kötelező zárási időpontja megszűnik,
eltörlik a közterületi maszkviselési kötelezettséget,
szabad a sport a közterületen,
magánrendezvény 50 főig tartható, lakodalom 200 főig tatható (ha a lagzi vendéglátóhelyen, szállodában van, akkor el kell különíteni a vendégeket),
zárt téri rendezvény csak védettségi igazolvánnyal látogatható,
szabadtéri rendezvény 500 főig korlátozás nélkül tartható,
zenés-táncos rendezvény csak védettségi igazolvánnyal látogatható.
Emellett a 16-18 évesek is mehetnek rendezvényekre, ha beoltották őket. Egyelőre nincs döntés róla, hogy ezek mikor lépnek életbe. Ezek mellett Gulyás Gergely kancelláriaminisztera csütörtöki kormányinfón bejelentetteazt is, hogy keddtől megszűnik az ingyenes parkolás is, emellett a hitelmoratóriumot is meghosszabbítják.
A miniszterelnök arról beszélt, van három körülmény, ami óvatosságra int bennünket: hárommillió ember még nincs beoltva, fenyegetnek a mutációk, és a határok mentén élőket intette óvatosságra, mert a környező országokban még messze nem megnyugtató a helyzet.
Hirdetés
Annak kapcsán, hogy Magyarország nem kíván részt venni a következő EU-s vakcinabeszerzésben Orbán elmondta, hogy idénre és 2022-re is van elég vakcinánk még akkor is, ha harmadik oltást kell beadni. A már lekötött mennyiségek alapján Pfizerből 7,3 millió adag van, Modernából 1,4 millió, Jahnssenből 4 millió és 4,7 millió AstraZeneca is be van rendele, ám ennek leszállítása kérdéses.
Emellett legkésőbb 2022 végéig megkezdi működését Debrecenben a vakcinagyár, ami magyar fejlesztésű oltóanyagot fog gyártani.
Hirdetés
Nagyon remélem, hogy a nyár folyamán a rendkívüli jogrendtől is meg tudunk szabadulni, de most még a gyors reagálás érdekében szükség van rá
- mondta Orbán Viktor. A kormányfő a hitelmoratórium kapcsán elmondta, "úgy hogy van" meghosszabbítják nyár végéig, addig kitalálják, mi lesz majd a moratórium után:
a Bankszövetség javaslatai szerintem nem fogadhatók el, nem vagyunk abban a helyzetben, hogy az emberek lemondjanak a moratórium lehetőségéről
Hirdetés
- fogalmazott a miniszterelnök.
2021. május 21. (péntek), 07:58
Segítsd a munkánkat egy Facebook megosztással! Megosztáshoz kattints az alábbi gombra:
Ez a cikk kizárólag tájékoztatási célokat szolgál, célja, hogy átfogó képet adjon a közelmúlt eseményeiről, politikai elfogultságtól mentesen. Szerkesztőségünk számára fontos a különböző nézőpontok bemutatása és a tények hűséges közvetítése. Kiemeljük, hogy a cikk nem hordoz politikai célzatot, nem áll egyik vagy másik politikai erő oldalán, és nem nyújt jogi vagy egyéb személyre szabott tanácsokat. Olvasóink saját belátásuk szerint értelmezhetik az itt közölt információkat, és ennek megfelelően semmiféle felelősséget nem vállalunk az esetleges értelmezésekből eredő következményekért.