ABLAKCSERE, SZIGETELÉS, NAPELEM ÁLLAMI PÉNZBŐL >> MUTATJUK HOGY KAPHATSZ RÁ NAGYON SOK PÉNZT!.
Fontos információk, amit csak nagyon kevesen tudnak!
/Már bármelyik nap bejelenthetik, hogy indulnak az lakossági és vállalkozói pályázatok energetikai korszerűsítésre, ablakcserére, ajtócserére, hőszigetelésre, napelem felszerelésre stb\./
Az egyik legfontosabb, hogy ne várjon ölbe tett kézzel míg megjelennek a pályázati kiírások, mert akkor sajnos az idő rövidsége miatt könnyen lehet, hogy lemarad róluk!A legfontosabb dolga összeállítani a szüksége dokumentációt még a pályázat megjelenése előtt, amelynek legfontosabbika az energetikai tanúsítvány, ez elengedhetetlen, ára megközelítőleg 10 és 30 ezer forint között mozog a lakosság esetében.
A pályázatok során nem csak a kérelem hiánytalan kitöltésére kell odafigyelni, hanem a csatolandó dokumentumokra is. Kevesen tudják, hogy mi az az egyik legfontosabb pont, amin egy ilyen nagy összegű, milliós támogatás megítélése áll vagy bukik! EZ NEM MÁS, MINT A tanúsítványban rögzített várható energiamegtakarítás!Minél jobbak a számok, annál nagyon eséllyel kapjuk meg az állami ingyenmilliókat!
Tavaly sokat változott az energiatanúsítvány!
Az energiatanúsítvány egy független szakértő által készített műszaki dokumentum.
2016. január 1-től hatályba lépett Magyarországon is a közel nulla energia igényű épületekre vonatkozó követelményeket, ami a gyakorlatban azzal jár, hogy jelentős mértékben szigorodnak a követelményértékek.
Energetikai besorolások 2016 január 1. után
AA+<40%Minimális energiaigényű
AA+40–60%Kiemelkedően nagy energiahatékonyságú
AA61–100%Közel nulla energiaigényre vonatkozó követelménynél jobb
BB101–130=Közel nulla energiaigényre vonatkozó követelményeknek megfelelő
CC101–130%Korszerű
DD131–160%Korszerűt megközelítő
EE161–200%Átlagosnál jobb
FF201–250%Átlagos
GG251–310%Átlagost megközelítő
HH311–400%Gyenge
II401–500%Rossz
JJ501% Így néz ki egy hiteles energetikai tanúsítvány A számlák alapján készített energetikai tanúsítás 3 évig érvényes, míg a számított módszerrel készült tanúsítás 10 évig érvényes. MOST PEDIG A LEGFONTOSABBAK! MUTATJUK MIT KELL TENNIE, ELINTÉZNIE, HOGY MEG IS KAPJA A MILLIÓKAT, AMIRE PÁLYÁZIK! 1. lépés >> Konkrétan döntse el, hogy pontosan mire szeretne pályázni!Mit szeretne megcsináltatni pályázati pénzből, mekkora önerővel rendelkezik (ha rendelkezik) és szedje össze az eddigi években megvalósult energiafogyasztási adatokat! 2. Keressen fel egy szakértőt, aki a segítségére lesz, felmérést készít a lakás, ház jelenlegi műszaki állapotáról, kikalkulálja, hogy mekkora megtakarítással lehet számolni és alternatívát ad különböző mértékű felújításokra.
3.Lehetőleg több ajánlatot kérjen be a piacon lévő energetikai tanúsíttatást végző cégektől.NE FELEDJE, hogy a pályázat beadásakor legalább 3 árajánlatot be kell majd adni csatolandó dokumentumként!
4. Ha kiválasztotta a legjobb ajánlatot akkor kösse meg a mindenre kiterjedő, részletes!!! szerződést!
5.A szerződés után az adott szolgáltató időpont egyeztetés után kiküldi a kollégáját, aki elvégzi az ingatlana helyszíni felmérését. A felméréshez szükséges dokumentumok: az építészeti tervdokumentáció (alaprajz, metszet, műszaki leírás) és az ingatlan helyrajzi száma.
6. A adatok alapján elkészítik a az energetika tanúsítványt, minősítik az épületet és írásban tesznek javaslatot energetikai korszerűsítésre.
7. Kiállítják a tanúsítványt!
Mennyi lesz az ára a tanúsítványnak ?
A tanúsítványok elkészítésének árát az épületek energetikai jellemzőinek tanúsításáról szóló 176/2008. (VI.30.) kormányrendelet úgy határozza meg, hogy a tanúsítás díja megkezdett óránként legfeljebb 5500 forint.
Amire még érdemes odafigyelni, hogy az árakat helyszíni felméréssel együtt vagy anélkül határozzák meg a cégek.
Fotó forrása : portfolio.hu
A cikk a portfolio.hu cikke alapján készült!
2017. február 08. (szerda), 18:55
Ez a cikk kizárólag tájékoztatási célokat szolgál, célja, hogy átfogó képet adjon a közelmúlt eseményeiről, politikai elfogultságtól mentesen. Szerkesztőségünk számára fontos a különböző nézőpontok bemutatása és a tények hűséges közvetítése. Kiemeljük, hogy a cikk nem hordoz politikai célzatot, nem áll egyik vagy másik politikai erő oldalán, és nem nyújt jogi vagy egyéb személyre szabott tanácsokat. Olvasóink saját belátásuk szerint értelmezhetik az itt közölt információkat, és ennek megfelelően semmiféle felelősséget nem vállalunk az esetleges értelmezésekből eredő következményekért.