JÖN A KÖTELEZŐ KÖZLEKEDÉSI KÁRTYA A TÖMEGKÖZLEKEDÉSBEN! ENÉLKÜL SEMMIT NEM TUDSZ HASZNÁLNI! MUTATJUK HOL VEHETED MEG ÉS MENNYIBE KERÜL!
Íme a legfontosabb tudnivalók >>>>
/A közlekedési kártyát az elektronikus jegyrendszer indulásáig \(2018\./
Az első kártya kiváltása minden budapesti lakosnak ingyenes lesz.
A mai rendszerrel ellentétben a bérlet és a kártyához tartozó utazási egyenleg nem veszik el akkor sem, ha az ügyfél elhagyja a kártyáját, vagy ellopják tőle, hiszen a RIGO rendszer nem a kártyán tárolja az információkat, hanem az elszámolórendszerben.
Érvényesítés és ellenőrzés
A jegyek, bérletek érvényesítésének módja megváltozik, hiszen a metró- és a kiemelt HÉV-állomások automatikusan működő be- és kiléptetőkapukkal lesznek lezárva. A kapukon így kizárólag azok juthatnak át, akik érvényes közlekedési kártyával és érvényes nyilvántartott termékkel (pl. bérlet) rendelkeznek.
A metrónál belépéskor a kapukba épített érvényesítő készülékhez kell érinteni a kártyát, és amennyiben az érvényes, a kapu kinyílik.
Az autóbuszokon, a villamosokon és a trolikon is megváltozik az érvényesítés módja: ezeken a járműveken a kártyát szintén a fedélzetre telepített érvényesítőkészülékhez kell majd érinteni ezzel igazolva az utazási jogosultságot. Az elsőajtós felszállási rendben közlekedő járműveken és járatokon az érvényesítés rendje nem változik. A HÉV-vonalakon csak a főbb állomásokon (pl. Batthyány tér, Margit híd, Örs vezér tere, Boráros tér, stb.) lesznek kapuk, a többi megállóhelyen a peronra telepített érvényesítőkészülékekhez kell majd érinteni induláskor és érkezéskor is a kártyát. Mivel a legtöbb HÉV átlépi Budapest közigazgatási határát – és így tarifazónát vált –, a bérleteseknek, a díjmentesen, a kedvezménnyel, valamint a jeggyel utazóknak is minden esetben használniuk és érvényesíteniük kell kártyájukat.
Regisztráció
Az elektronikus jegyrendszer egyik alapelve, hogy bármilyen utazási kedvezmény igénybevétele, illetve a bérlettel történő utazás csak megszemélyesített (a háttérrendszerben rögzített, névvel és fényképpel ellátott) közlekedési kártyával lehetséges.
Ennek megfelelően a BKK ügyfeleinek a NEJP szerinti adatfelvételezésben kell részt venniük, a budapesti elektronikus jegyrendszer és a kapcsolódó közlekedési kártya használatához. A jelenlegi jogszabályi környezet, illetve az abból eredő adatfelvételezési eljárás egyszerűsítését a BKK kezdeményezte.
A RIGO kártya egyik legnagyobb előnye, hogy csökkenhet a pénztárak és ügyfélközpontok előtti sorbaállás, hiszen a bérletvásárlást és az utazási egyenleg feltöltését a jövőben pillanatok alatt el lehet intézni interneten, mobiltelefonos alkalmazással, de akár a BKK telefonos ügyfélszolgálatán keresztül is bankkártyás fizetéssel.
A BKK-automatái kiegészülnek a RIGO kártyához kapcsolódó szolgáltatásokkal. A gépek a projekt megvalósításával párhuzamosan állnak át az elektronikus jegyrendszerben való működésre, és alkalmasak lesznek bérletvásárlásra, valamint egyenlegfeltöltésre is. A RIGO-nak köszönhetően kényelmesen, gyorsan, egyszerűen igénybe vehetők a budapesti közösségi közlekedési szolgáltatások.
A névvel és fényképpel ellátott megszemélyesített kártyákon kívül az ügyfelek átruházható kártyát is kiválthatnak a BKK ügyfélközpontjaiban és BKK-automatáknál. Ezek az anonim kártyák más(ok)nak (pl. családtag, barát, kolléga stb.) is átadhatók, de bérlet vásárlására nem jogosítanak, vagyis kizárólag pénzegyenleg alapú utazást tesznek lehetővé.
Az elektronikus jegyrendszer bevezetésével bővítik a BKK értékesítési csatornáit és szolgáltatásait. Az internetbankok működéséhez hasonló online értékesítési felületet alakítanak ki, valamint bevezetik a termékértékesítést a telefonos ügyfélszolgálaton keresztül. A BKK-automatákat is integráljuk az elektronikus jegyrendszerbe.
Azok az ügyfelek, akik már regisztráltak a RIGO rendszerébe, közlekedési kártyájukat a jövőben akár percek alatt feltölthetik bankkártyás fizetéssel az interneten, mobiltelefonos applikáció, jegy- és bérletkiadó automata vagy a telefonos ügyfélszolgálaton keresztül.
Akik előnyben részesítik a személyes ügyfélkiszolgálást, természetesen továbbra is megvehetik bérletüket, vagy feltölthetik pénzegyenlegüket a BKK ügyfélközpontjaiban.
A metró- és a kiemelt HÉV-állomásokon az állandó beléptetési ellenőrzést az új kapuk váltják fel, de a kapusoron belül a véletlenszerű ellenőrzés megmarad.
Az elektronikus jegyrendszer bevezetésével az ellenőrök új, hordozható kézi készülékekkel vizsgálják a jegyek és bérletek érvényességét. Az elektronikus ellenőrzésnek köszönhetően gyorsabban és könnyebben történik a kontroll, ami növeli majd az ellenőrzés lefedettségét és hatékonyságát a felszíni közösségi közlekedésben. Az ellenőrök szerepe továbbá a tájékoztatás, az ügyfelek támogatása, segítése, a rendszer megismertetése lesz.
Forrás : http://rigo.bkk.hu/
2017. február 08. (szerda), 20:58
Ez a cikk kizárólag tájékoztatási célokat szolgál, célja, hogy átfogó képet adjon a közelmúlt eseményeiről, politikai elfogultságtól mentesen. Szerkesztőségünk számára fontos a különböző nézőpontok bemutatása és a tények hűséges közvetítése. Kiemeljük, hogy a cikk nem hordoz politikai célzatot, nem áll egyik vagy másik politikai erő oldalán, és nem nyújt jogi vagy egyéb személyre szabott tanácsokat. Olvasóink saját belátásuk szerint értelmezhetik az itt közölt információkat, és ennek megfelelően semmiféle felelősséget nem vállalunk az esetleges értelmezésekből eredő következményekért.