Legalábbis azok, amelyek fővárosi fenntartásban vannak – jelentette be a főpolgármester. /Karácsony Gergely arról is beszélt, hogy partnerséget kér a kormánytól és a budapesti munkaadóktól is\./
A Fővárosi Önkormányzat kész arra, hogy meghozzák azokat az intézkedéseket, amelyek a budapestiek érdekét szolgálják – erről beszélt Karácsony Gergely a koronavírussal kapcsolatban tartott sajtótájékoztatóján.
Mint mondta, három alapelv mentén hoznak döntéseket, az egyik az együttműködés, hiszen a központi kormányzattal együttműködve kell döntéseket hozni.
Továbbá transzparens módon szeretnének hozzáállni a döntésekhez, a legtöbb állampolgár ugyanis információkat szeretne, miközben sokszor ők maguk is információhiányban szenvednek – tette hozzá a főpolgármester.
A harmadik alapelv a felelősség alapelve – folytatta. Minden központ által meghozott döntésben inkább egy kicsit tovább mennek a saját intézményeik esetében.
Karácsony Gergely konkrét intézkedésekről is beszélt. Már korábban beszámolt arról, hogy a közösségi közlekedés esetében felfüggesztik az első ajtós felszállást, továbbá a sofőrtől való jegyvételt is.
Mindenkit arra kérnek most, hogy jegyautomatákból szerezzék be a szükséges jegyeket. Ezekkel a munkavállalóik életét szeretnék megkönnyíteni, akiket nehéz lenne pótolni.
Ezentől javaslatot szeretnének megfogalmazni a kormány és a budapesti munkaadóknak is.
Karácsony ezen felül pandemiás protokoll tervet kér a kormánytól, amely a közösségi közlekedsére vonatkozik, mert nincs ilyen.
Arról is beszélt, hogy már a kormány kihirdetése előtt tájékoztatták a budapesti kulturális intézmények vezetőit, hogy nagy valószínűséggel fel kell függeszteni a színházak működését egy átmeneti időre.
A mai naptól kezdve – emelte ki – minden budapesti színházban felfüggesztik az előadásokat, mint ahogyan a mozielőadásokat is minden budapesti fenntartású moziban, de a Szabó Ervin Könyvtár minden fiükhelyén is felfüggesztik a szolgáltatásokat, illetve a fővárosi fenntartású múzeumokban is.
Mint mondta, ezeket meg kell lépni, hogy csökkenteni tudják a járványveszélyt.
atv.hu
Frissítés:
Ma a Cinema City közölte, hogy 99 fős korlátozással folytatja a vetítéseket; a Budapesten és több vidéki városban kilenc saját mozit fenntartó, és további tíz franchise partnerrel működő Kultik hálózatnál 90 fő a limit. A Budapest Film ugyanakkor egyelőre leállította a vetítéseket.
2020. március 12. (csütörtök), 17:23
Ez a cikk kizárólag tájékoztatási célokat szolgál, célja, hogy átfogó képet adjon a közelmúlt eseményeiről, politikai elfogultságtól mentesen. Szerkesztőségünk számára fontos a különböző nézőpontok bemutatása és a tények hűséges közvetítése. Kiemeljük, hogy a cikk nem hordoz politikai célzatot, nem áll egyik vagy másik politikai erő oldalán, és nem nyújt jogi vagy egyéb személyre szabott tanácsokat. Olvasóink saját belátásuk szerint értelmezhetik az itt közölt információkat, és ennek megfelelően semmiféle felelősséget nem vállalunk az esetleges értelmezésekből eredő következményekért.