Borzalmas hír jött ma reggelre– tegnap éjszaka örökre lehunyta szemét… Gyászba borult az egész MAGYARORSZÁG!hatalmas név távozott közülünk! Cikk a hozzászólásoknál >>>
Hirdetés
Hirdetés
? Gyászba borult a magyar sportvilág – Elhunyt Pálffy Tamás kosárlabda-legenda ?.
Felfoghatatlan veszteség érte a magyar kosárlabda közösséget: 76 éves korában, hosszan tartó betegség után elhunyt Pálffy Tamás, a sportág egyik legnagyobb hazai alakja. A szomorú hírt a Magyar Kosárlabda Szövetség jelentette be hivatalos felületein.
„Mély fájdalommal tudatjuk, hogy Pálffy Tamás, 146-szoros válogatott kosárlabdázó, a legendák közé tartozó sportember, elhunyt. Nyugodjék békében!” – írta a szövetség megható közleményében.
/Pálffy Tamás pályafutása a magyar sporttörténelem egyik aranyfejezete\./
Hirdetés
146 alkalommal húzta magára a címeres mezt, és tagja volt az 1969-es Európa-bajnokságon 8. helyezést elérő válogatottnak.
Hirdetés
2005-ben – méltó elismerésként – beválasztották az elmúlt fél évszázad 25 legjobb magyar férfi kosárlabdázója közé.
Hirdetés
? Négyszeres magyar bajnok – kétszer a Honvéd, kétszer a Csepel színeiben ért a csúcsra. 1971-ben és 1972-ben pedig egymást követő két évben is az Év Játékosának választották.
Pálffy nemcsak a pályán volt kiemelkedő, hanem azon kívül is: sportszerűsége, kitartása és példamutató személyisége miatt a fiatal kosárlabdázók generációi tekintettek rá példaképként.
Hirdetés
??? Családja mély fájdalommal búcsúzik tőle: hűséges felesége, fia és családja, szeretett unokái, rokonai, barátai és tisztelői.
A magyar sportvilág egy ikonikus alakot veszített el, de öröksége örökre megmarad – a pályán elért sikerei és embersége egyaránt része marad a hazai kosárlabda történetének.
? Nyugodj békében, Bajnok!
2025. augusztus 13. (szerda), 10:59
Segítsd a munkánkat egy Facebook megosztással! Megosztáshoz kattints az alábbi gombra:
Ez a cikk kizárólag tájékoztatási célokat szolgál, célja, hogy átfogó képet adjon a közelmúlt eseményeiről, politikai elfogultságtól mentesen. Szerkesztőségünk számára fontos a különböző nézőpontok bemutatása és a tények hűséges közvetítése. Kiemeljük, hogy a cikk nem hordoz politikai célzatot, nem áll egyik vagy másik politikai erő oldalán, és nem nyújt jogi vagy egyéb személyre szabott tanácsokat. Olvasóink saját belátásuk szerint értelmezhetik az itt közölt információkat, és ennek megfelelően semmiféle felelősséget nem vállalunk az esetleges értelmezésekből eredő következményekért.
Jövőre már nem mindenkinek jár a 13. havi nyugdíj – mutatjuk, kik maradhatnak kiA kormány új szabályozást vezet be a...
Hirdetés
Mindenegyben blog 2025. augusztus 13. (szerda), 05:18
Borzalmas hír rázta meg ma reggel az országot – éjszaka örökre lehunyta szemét, és soha többé nem szólal meg a magyar szellemi élet egyik legnagyobb alakja… ?