Szombati tüntetés: több tízezren jelezték részvételüket, mozgósítanak a pártok is
A Jobbik, az MSZP és a DK is közölte, hogy mennek a szombati tüntetésre. /Az esemény Facebook\-oldalán már több mint 30 ezren jelezték részvételüket, az érdeklődők száma 70 ezernél is több\./
Hirdetés
Ahogy többször beszámoltunk róla, szombaton fél 6-kor kezdődik a megmozdulás az Operánál, ahonnan a demonstrálók a Kossuth térre fognak vonulni. A tüntetés szervezői azt közölték, hogy a demokráciáért, a szabadságért, a szavazatok újraszámlálásáért, szabad sajtóért és pártatlan közmédiáért, új választási törvényért emelik fel szavukat.
Hirdetés
Az eseményre a pártok is rászerveznek, a Jobbik közölte, hogy a párt vezetése és képviselőjelöltjei is ott lesznek, mivel szerintük „percről percre egyre több olyan eset lát napvilágot, melyek megerősítik, hogy országos méretű választási csalás történt”. Hozzáteszik: mivel a szervezés civil kezdeményezésű, kérik a párt zászlóinak mellőzését.
Az MSZP is az észlelt szabálytalanságokra hivatkozik közleményében.
Hirdetés
Jelezték, a szükséges jogi lépéseket is megtették, emellett úgy döntöttek, hogy a tüntetésen is részt vesznek. Gyurcsány Ferenc, a DK elnöke Facebook-oldalán arra hívta fel a figyelmet, hogy „itt az ideje a nemzeti ellenállásnak”, ezért pártjának és szimpatizánsaiknak is ott a helye szerinte a demonstráción.
atv.hu
2018. április 12. (csütörtök), 15:55
Segítsd a munkánkat egy Facebook megosztással! Megosztáshoz kattints az alábbi gombra:
Ez a cikk kizárólag tájékoztatási célokat szolgál, célja, hogy átfogó képet adjon a közelmúlt eseményeiről, politikai elfogultságtól mentesen. Szerkesztőségünk számára fontos a különböző nézőpontok bemutatása és a tények hűséges közvetítése. Kiemeljük, hogy a cikk nem hordoz politikai célzatot, nem áll egyik vagy másik politikai erő oldalán, és nem nyújt jogi vagy egyéb személyre szabott tanácsokat. Olvasóink saját belátásuk szerint értelmezhetik az itt közölt információkat, és ennek megfelelően semmiféle felelősséget nem vállalunk az esetleges értelmezésekből eredő következményekért.