Egyre rosszabb a helyzet! LÉTFONTOSSÁGÚ! EZT A 10 szabályt mostantól MINDENKINEK KÖTELEZŐ BETARTANI! MÁTÓL 1 ÚJ SZABÁLY IS ÉLETBE LÉPETT>>>
Hirdetés
Hirdetés
A járvány második hulláma zajlik Magyarországon. Nő a fertőzöttek száma, és ezzel együtt akár egy napon belül is dinamikusan nő és változik a kórházi ápolást igénylők és a lélegeztetett betegek száma is. /Ezért, ahogy az az Operatív Törzs sajtótájékoztatóin elhangzott, az egészségügyi védekezés, a kórházi munkaszervezés és az esetleges vezénylések hatékony megszervezése érdekében a kórházaktól még teljesebb körű, valós idejű adatszolgáltatást kértünk a kórházban ápolt koronavírusos betegek és a lélegeztetést igénylők számáról\./
Hirdetés
Kötelező a maszk használata az üzletek és a tömegközlekedési eszközök mellett a mozikban, színházakban, a bevásárlóközpontok területén, az egészségügyi és szociális intézményekben, valamint az ügyfélfogadási irodákban is.
Hirdetés
23 óra után a vendéglátóhelyeket és szórakozóhelyeket be kell zárni.
A közösségi terjedés megfékezése érdekében továbbra is tanácsos kerülni azokat a helyeket, ahol zárt térben sokan vannak.
Kérik, hogy lehetőleg tartsuk a szociális távolságot.
Gyakran és alaposan mossunk kezet.
Akinél külföldi tartózkodás vagy egyéb ok miatt hatósági házi karantént rendeltek el, szigorúan tartsa be.
Bárki, akinek tünetei vannak, ne menjen közösségbe, hanem maradjon otthon, és telefonon értesítse háziorvosát.
Hirdetés
Kiemelten fontos az idősek és krónikus betegek védelme. Az időseket is kérik, hogy fokozottan figyeljenek magukra és az általános óvintézkedések betartására.
A kórházakban és az idősotthonokban látogatási tilalom van érvényben. Az idősotthonok fenntartóinak pedig mindent meg kell tenniük a fertőzések elkerüléséért.
Az iskolákban és óvodákban kötelező a testhőmérséklet-mérés annak érdekében, hogy kiszűrjék a lázas gyermekeket és pedagógusokat, és ezzel is védjék az óvodák és iskolák zavartalan működését.
Ez a cikk kizárólag tájékoztatási célokat szolgál, célja, hogy átfogó képet adjon a közelmúlt eseményeiről, politikai elfogultságtól mentesen. Szerkesztőségünk számára fontos a különböző nézőpontok bemutatása és a tények hűséges közvetítése. Kiemeljük, hogy a cikk nem hordoz politikai célzatot, nem áll egyik vagy másik politikai erő oldalán, és nem nyújt jogi vagy egyéb személyre szabott tanácsokat. Olvasóink saját belátásuk szerint értelmezhetik az itt közölt információkat, és ennek megfelelően semmiféle felelősséget nem vállalunk az esetleges értelmezésekből eredő következményekért.
Mindenegyben blog 2025. május 17. (szombat), 09:44
Hirdetés
Senki sem értette, miért visz el minden éjjel egy juhászkutya ételt a sötét parkba… Egészen addig, amíg egy fiatal nő utána nem ment, és meglátta, mit csinál vele a kutya ??
Hajléktalan férfi ölelte át a juhászkutyát, és együtt aludtak el, miközben a nő visszafelé sétált az elhagyatott...
Hirdetés
Mindenegyben blog 2025. május 17. (szombat), 09:04
Megjött! Elérte Magyarországot a gigavihar jégesővel :RIASZTÁS! Durva villámlással ÉS JÉGGEL KÖZELEG a vihar!! ÓRÁRÓL ÓRÁRA MUTATJUK HOL CSAP LE A VIHAR >>>
Ez egy életen át tartó trauma” – Jolly fia megszólalt az elhagyásról, a zenéről és a 10 évvel idősebb...
Mindenegyben blog 2025. május 16. (péntek), 12:48
1 PERCE ÉRKEZETT:Hatalmas baleset ! Közel 6 km-es a torlódás, forgalmat megállították, sávzárás.A helyszínelés jelenleg is tart, a torlódás közel 6kilométeres.