Emberségből jeles: Kerekesszékes apuka, anyuka és egyéves ikreik rekedtek a hőségben Kőbányán

Hirdetés
Emberségből jeles: Kerekesszékes apuka, anyuka és egyéves ikreik rekedtek a hőségben Kőbányán
Hirdetés

Emberségből jeles: Kerekesszékes apuka, anyuka és egyéves ikreik rekedtek a hőségben Kőbányán – így segítettek a rendőrök és a közösség.

Dráma Budapesten ..amit ez a 2 RENDŐR tett, az szóért kiált!

/Egy hétköznapinak induló nyári napon rendkívüli emberségből és összefogásból lett tanmese Kőbányán\./

Hirdetés
Egy fiatal család, köztük egy kerekesszékes édesapa, édesanyja és egyéves ikreik rekedtek órákra a tűző napon, miután lerobbant alattuk az autó. A meghibásodott jármű nem csupán technikai kellemetlenséget, hanem komoly nehézséget is okozott: a négytagú család a hőségben, egy forgalmas városrész kellős közepén maradt magára – egészen addig, amíg a segítség meg nem érkezett.
Hirdetés

❌ A Szent László téri meglepetés: leállt az autó, indulhatott a kálvária.

A család története szomorúan ismerős lehet sokaknak: egy nemrég vásárolt használt autót szerettek volna visszavinni a kereskedőnek, mert már korábban is problémák voltak vele. De mielőtt eljutottak volna a célig, a jármű végleg felmondta a szolgálatot. A lerobbanás helyszíne: a Szent László tér környéke – egy nyári délután, amikor az aszfalt is szinte izzott a forróságtól.

A négytagú család teljesen kiszolgáltatottá vált: az édesapa kerekesszékben, a pici ikrek nyűgösen, sírva, az édesanya kétségbeesetten próbált segítséget kérni.

Hirdetés
A hőség, a gyerekek, a kerekesszék és a megbénult jármű egyszerre okozott szinte lehetetlen helyzetet.

? A közösségi média ereje: segítő szavak, ételek, vizek, fuvarok.

A kétségbeesett anyuka végül a közösségi médiához fordult. Egy bejegyzésben írta le a helyzetüket, és pillanatokon belül megindult a segítségáradat. Ismerősök, idegenek, szülők, fiatalok, idősek – rengetegen jelentkeztek, hogy valamilyen formában támogassák őket.

– Valaki vizet ajánlott fel, más szendvicset hozott volna, sokan fuvart ajánlottak fel, ha máshogy nem, akkor babakocsit – mesélte utólag a család.

Volt, aki „csak” bátorító szavakat írt, de ezek is rengeteget jelentettek a várakozás alatt, amikor már kezdett úrrá lenni a kimerültség és a feszültség.

Hirdetés

?‍♀️? A rendőrök embersége: törődés, segítség, figyelem.

És ekkor tűnt fel két járőr a X. Kerületi Rendőrkapitányságról: Lajosné Pongrácz Cseperke törzsőrmester és Engel Ernő főtörzsőrmester épp szolgálatban voltak, amikor megpillantották a forgalomban veszteglő járművet, és az idegesen telefonálgató édesanyát.

Megálltak. Odamentek. Érdeklődtek.

A helyzet felmérése után pedig nem haboztak – azonnal segítettek. A rendőrök nemcsak jogi tanácsokat adtak, hanem emberségből is jelesre vizsgáztak. Az ikerpárost azonnal a hűvös, klimatizált rendőrautóba ültették, ahol biztonságban és viszonylagos nyugalomban átvészelhették a következő órákat.

Hirdetés

Az édesanya közben végre levegőhöz jutott, és nyugodtabban tudta intézni a továbbiakat. Engel főtörzsőrmester ráadásul gondoskodott arról is, hogy az üzemképtelen jármű ne maradjon ott veszélyt jelentve: megszervezte annak elszállítását egy biztonságos helyre.

❤️ Köszönet, ami a szívekig ér.

A család nem győzte megköszönni sem a rendőröknek, sem azoknak, akik akár egy palack vízzel, akár egy jó szóval támogatták őket. A Szent László tér környéki kis közjáték egyben hatalmas tanulság is lett:

ha bajban vagyunk, nem vagyunk egyedül.

Hirdetés

A rendőrjárőrök tettét a BRFK is elismerte, és büszkén osztották meg az esetet a közösségi felületeiken is, ezzel is hangsúlyozva, mit is jelent valójában ez a hivatás:

„Ez a hivatásunk! Ha szeretnél közénk tartozni, nézd meg képzéseinket:https://karrier.police.hu/kepzeseinkJelentkezés: karrier@budapest.police.hu”

? A történet képekben.

A megható történetről készült fotókat maga a család küldte el a rendőrségnek – ezzel is kifejezve hálájukat és elismerésüket. 

Hirdetés

A képeken látszik a fáradtság, a meleg, de mindenek felett az emberség és az együttérzés.

 

 

címlapfotó/videó:illusztráció!

2025. július 31. (csütörtök), 14:31

Segítsd a munkánkat egy Facebook megosztással! Megosztáshoz kattints az alábbi gombra:

Hirdetés

Ez a cikk kizárólag tájékoztatási célokat szolgál, célja, hogy átfogó képet adjon a közelmúlt eseményeiről, politikai elfogultságtól mentesen. Szerkesztőségünk számára fontos a különböző nézőpontok bemutatása és a tények hűséges közvetítése. Kiemeljük, hogy a cikk nem hordoz politikai célzatot, nem áll egyik vagy másik politikai erő oldalán, és nem nyújt jogi vagy egyéb személyre szabott tanácsokat. Olvasóink saját belátásuk szerint értelmezhetik az itt közölt információkat, és ennek megfelelően semmiféle felelősséget nem vállalunk az esetleges értelmezésekből eredő következményekért.

Hirdetés
Hirdetés

Cikkajánló

Mindenegyben blog
2026. május 15. (péntek), 21:20
Hirdetés

Visszatér a magyar nyugdíjasok nagy kedvence, Gyurcsány Ferenc

Visszatér a magyar nyugdíjasok nagy kedvence, Gyurcsány Ferenc

Hamarosan megjelenik Gyurcsány Ferenc új könyveGyurcsány Ferenc közösségi oldalán beszélt új könyvéről, amely az Az...

Hirdetés
Mindenegyben blog
2026. május 15. (péntek), 19:50

Jön a minimálnyugdíj és a sávos nyugdíjemelés! Mutatjuk a számokat!

Jön a minimálnyugdíj és a sávos nyugdíjemelés! Mutatjuk a számokat!

Forrásellenőrzés alapján a 120 ezer forintos minimálnyugdíjról, a legalacsonyabb ellátások emeléséről és a nyugdíjas...

Mindenegyben blog
2026. május 15. (péntek), 18:46

Kármán András megkezdte a munkát: Nem hiszed el mi az első döntése!

Kármán András megkezdte a munkát: Nem hiszed el mi az első döntése!

Kármán András megkezdte a munkát: Nem hiszed el mi az első döntése! Visszatérhet a kata, amely több százezer...

Mindenegyben blog
2026. május 15. (péntek), 18:20

Visszatérhet a kata, amely több százezer vállalkozónak jelentett kapaszkodót

Visszatérhet a kata, amely több százezer vállalkozónak jelentett kapaszkodót

Visszatérhet a kata, amely több százezer vállalkozónak jelentett kapaszkodótTöbb százezer kisvállalkozó figyelheti...

Mindenegyben blog
2026. május 15. (péntek), 17:09

Szentkirályi Alexandrát leköpték az utcán,és úgy véli, Magyar Péter politikája miatt sötét idők jöhetnek Magyarországra!

Szentkirályi Alexandrát leköpték az utcán,és úgy véli, Magyar Péter politikája miatt sötét idők jöhetnek Magyarországra!

Szentkirályi Alexandra szerint nyílt utcán érte támadásSzentkirályi Alexandra azt állítja, hogy szerdán, miután...

Mindenegyben blog
2026. május 15. (péntek), 16:30

Hadházy Ákos: Fontos mérföldkő lesz Orbán Viktor őrizetbe vétele

Hadházy Ákos: Fontos mérföldkő lesz Orbán Viktor őrizetbe vétele

Hadházy Ákos: Fontos mérföldkő lesz Orbán Viktor őrizetbe vételeHadházy szerint a korrupció lett a választás egyik...

Mindenegyben blog
2026. május 15. (péntek), 15:34

Ruszin-Szendi Romulusz megkezdte a munkát: Nem hiszed el mi az első döntése!

Ruszin-Szendi Romulusz megkezdte a munkát: Nem hiszed el mi az első döntése!

Plusz szabadnapokkal indított az új miniszterRuszin-Szendi Romulusz honvédelmi miniszter az első intézkedéseivel...

Mindenegyben blog
2026. május 15. (péntek), 05:24

Lemondott Semjén Zsolt

Lemondott Semjén Zsolt

Semjén Zsolt lemondott a vadászati védegylet élérőlLemondott az Országos Magyar Vadászati Védegylet elnöki tisztségéről...

Hirdetés
Hirdetés